999 rezultate për

serb

Taksa, "dorëzohet" Serbia Serbia është dorëzuar përballë moslëkundjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të mos e hequr taksen e v
Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave në Prizren Sot në Lagjen e Trimave në Prizren do të përkujtohet 20 vjetori i masakrës të forcave ushtarako policore të Serbisë, në
Lista Srpska: Për çdo veprim konsultohemi me Serbinë Politika e pushteti në veri të Kosovës është e pandashme nga politika e kreut shtetëror të Serbisë dhe të gjitha problem
E dashura e futbollistit serb shfaqet seksi në ballkon (FOTO LAJM) E dashura e futbollistit Filip Djordovic, Lady Gjorgjeviq, vijon të shfaqet mjaft seksi me fotot provokuese. Partnerj
DW: Serbia paralajmëron masa të rrepta kundër Kosovës, reagon Prishtina zyrtare Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, thotë se nëse Kosova nuk e heq taksën ndaj Serbisë, Serbia ka përgatitur masa tep
Nëna qan djalin 11 vjeç që ia vranë serbët me najper! (FOTO LAJM) 32-vjeçar do të ishte sot Shemsi Elshani po qe se nuk do të ishte viktimë e krimeve të kryera nga serbët në Kosovë. N
Gati të shpërthejë lufta tregtare Kosovë-Serbi Në korrik të këtij viti pritet të nisë praktikisht lufta tregtare Kosovë – Serbi. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq
Gazetari nxjerr pamje të frikshme nga krimet serbe në Kosovë Reporteri Kosovar, Habib Zogaj nga komuna e Malishëvës ka prezantuar një album fotografish nga krimet serbe të kryera mb
Bomba Serbisë pasi pamë gjendjen në Kosovë! Ish-kancelari gjerman bën deklaratën e bujshme në Beograd Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schröder, ka marrë pjesë ditën e djeshme në konferencën “World Minds” të zhvilluar në Beo
Haradinaj takohet me ambasadorin francez dhe atë gjerman, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorin francez, Didier Chabert dhe ambasadorin gjerman Chr
Ngjarje e rëndë në Vjenë, nëna serbe me vajzat e saj vdesin nga uria Një nënë bashkë me dy fëmijët binjakë me prejardhje serbe, ka gjetur vdekjen në apartamentin e saj në Vjenë të Austrisë
Rrëfimi i trishtë, po rris fëmijën e serbit që më dhunoi gjatë luftës E ftuar në Frontal, ishte njëra nga gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo, tha se sa herë vjen marsi
Ish-kancelari gjerman që paguhet nga rusët jep një ide të keqë për Kosovë-Serbi Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schoreder, i cili paguhet nga gjiganti rus ‘Gazprom’, ka propozuar në Beograd një ide jas
Dëshironin të kalonin në Hungari, gjenden të vdekur refugjatët në Serbi Autoritetet serbe kanë njoftuar se dy migrantë kanë vdekur dhe dy të tjerë janë në gjendje të rëndë pasi ishin fshehur n
Serbia iu lejon mjekëve marrjen e një rryshfeti deri 462 euro Qeveria e Serbisë ka miratuar Ligjin e ri të Kujdesit Shëndetësor, me anë të të cilit ka legjitimuar ryshfetin që mjekët
Serbia nuk shkon në Arbitrazh për taksën, po merr një masë tjetër Serbia nuk do të iniciojë Arbitrazh kundër Kosovës për shkak të vendosjes së taksës 100%, ashtu siç kishte paralajmëruar
Rrëfimi i trishtë i shqiptares, si e dhunonin ushtarët serbë gjatë luftës Ky rrëfim është nxjerrë nga libri “Unë dua të dëgjohem: Libër kujtimi me rrëfimet e grave të mbijetuara të torturës gjat
“Serbia ka nevojë për respektin e Kosovës, Jo për Tokën e saj” EDWARD P. JOSEPH/ Kontrasti i mprehtë midis optimizmit të Tsipras të Greqisë dhe kokëfortësisë së Vuçiqit të Serbisë nxj
300 nuse shqiptare për 300 oficerë serbë, si dibranët i zhdukën serbët me një "lojë" Në mesin e shekullit 18-të në Shqipëri erdhi një fuqi serbe nga Nishi, të cilët donin të fusnin në dorë Dibrën e Madhe.
Berisha: Rama, Thaçi dhe Batoni në Tiranë valëvitën flamurin e Serbisë të Madhe Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot takimin në Tiranë të Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut, të cilët sipas tij kërko