999 rezultate për

serb

Manchester United vendos Kosovën në hartën e Serbisë (FOTO LAJM) Duket se Manchester Unitedi ka harruar ta përditësojë hartën, pasi në një video-intervistë me mesfushorin e vet serb, Ne
Matoshi: Të injorohen deklaratat e Serbisë , institucionet kanë sovranitet të plotë Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç, deklaroi ditën e djeshme se Veriu i Mitrovicës nuk mund të mbetet nën sovranit
Haradinaj: Të gatshëm për njohje reciproke me Serbinë me kufijtë aktualë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me delegacionin nga Franca dhe Gjermania ka treguar se kanë diskut
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Njoftim i rendësishëm: Mos udhëtoni nga Serbia! Ministria e Punëve të Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të shmangin qarkullimin nëpër territorin e Serb
Haradinaj: Nuk do ndalemi duke kërkuar drejtësi për krimet serbe në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se as pas 20 vjetësh nga masakra e kryer nga forcat serbe mbi familjen
“Mirëdita, dobar dan”, Kosova shkak për protesta në Beograd Ultranacionalistë serbë u mblodhën në Beograd në shenjë proteste ndaj një festivali të njohur që promovon kulturën shqip
Eksperti amerikan i kthehet kryeministres serbe: "Turp të kesh, gjithë bota i njeh shqiptarët" Pas deklaratës së kryeministres serbe, Brnabiq ka reaguar edhe profesori dhe eksperti amerikan për politikën dhe çështje
Philips zbardh marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi: Formohet një "Gazë" në Ballkan David Philips ish-Këshilltari i State Departament-it gjatë administratave të Presidentëve Clinton, Bush dhe Obama ka par
Bushati sulmon hapur Ramën: I rrezikshëm ndryshimi i kufijve, mbështeti tezën serbe Në një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard, Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për shumë
Koha kur tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga serbët Tre ushtarët amerikanë ishin zënë rob nga ushtria serbe më 31 mars 1999. Televizioni serb kishte shfaqur 3 ushtarët ku s
Mediat serbe: Rusi që u kap në veri niset për në Beograd Zyrtari rus i UNMIK-ut, Mikhail Krasnochenkov, që është arrestuar gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në pjesën verior
"Shqiptarët, njerëz mali": Thaçi reagon ndaj Bërnabiçit Presidenti i Kosovës, Hashi Thaçi, tha për Radion Evropa e Lirë se gjuha e përdorur nga kryeministrja e Serbisë, Ana Bër
Serbët arrestojnë një shqiptar nga Kosova Autoritetet e policisë kufitare të Serbisë dyshohet se kanë arrestuar të mërkurën një 46 vjeçar nga Kosova. Mësohet s
Serbët: Turp i qoftë presidentit të UEFA-s, po lobon për Kosovën (FOTO LAJM) Mediat serbe e kanë konsideruar si të turpshëm veprimin e fundit të presidentit të UEFA-s, Alexander Ceferin, i cili të
Kosova e shpall person të padëshiruar kryeministren serbe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka deklaruar se sa të jetë në këtë pozitë, nuk do të lejojë që
Aktivistja serbe: T’i ndërtohet përmendorja Dikoviqit te varrezat masive të shqiptarëve Varreza masive me trupat e civilëve shqiptarë të vrarë nga ushtria serbe është “përmendorja” për të bëmat e gjeneralit s
Boksieri nga Kosova pranon të ndeshet me djalin e Arkanit Petrit Mazrekaj, boksieri i Austrisë me prejardhja nga Kosova, e ka pranuar ofertën e kundërshtarit të tij serb, Veljko
Mogherini: Aksioni i djeshëm tregon se duhet një marrëveshje Kosovë-Serbi Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka komentuar operacionin e djeshëm të Policisë së Kosovës në veri, ku
Serbia nxjerr nga burgu zyrtarin e Kosovës Autoritetet serbe kanë liruar pas tre ditë mbajtje në paraburgim punëtorin e Administratës Tatimore të Kosovës Marjan Gj