999 rezultate për

sequi

Shoqëria civile, rol kyç për integrimin Shqipëria duhet të ndërmarrë hapa të mëtejshëm në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Kështu u shpreh a
Sequi: Dhjetori, muaji vendimtar për reformat Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ettore Sequi është shprehur gjatë një interviste për emisionin "EstOvest" n
Progres-Raporti, skanim i situatës "Progres/raporti është një dokument i cili na jep një skanim apo një fotografi të situatës së deritanishme, gjithashtu o
Panariti-Sequi: Financat të orientohen drejt prodhimit Fuqizimi i kapaciteteve institucionale për përthithjen e fondeve të Bashkimit Europian në sektorin e bujqësisë, ishte në
KE propozon statusin e kandidatit për Shqipërinë Pasi u dorëzoi liderëve të shtetit progres-raportin e KE-së për Shqipërinë, ambasadori i BE në Tiranë, Ettore Sequi shtj
Progres-raporti, Nishani vlerëson punën e institucioneve shqiptare Ambasadori i BE, Ettore Sequi i dorëzoi sot pasdite Presidentit Nishani progres-raportin e Komisionit Evropian për Shqip
Statusi, Rama: Çdo shqiptar të ndihet i inkurajuar Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Ettore Sequi i dorëzoi sot kryeministrit Rama raport-progresin Komisionit Europian pë
BE 22 milionë euro në sigurinë rrugore dhe sistemin e ujërave Ambasadori i BE-së, Ettore Sequi ofroi mbështetjen në projektet e infrastrukturës gjatë një takimi që zhvilloi me minist
Berisha “ankohet” tek Sequi: Rama revansh ndaj opozitës Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot kryeministrin Rama se po ndërmerr një revansh ndaj opozitës, institucioneve të
Integrimi, Sequi: Thelbësore reforma në drejtësi Ministria e Drejtësisë do të paraqesë së shpejti një paketë anti-korrupsion, për ta konsideruar korrupsionin një nga vep
Sequi takon Tahirin: Keni sfidë të madhe përpara Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi zhvilloi sot një takim me ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Në një deklarat
Reformat për integrimin, Brukseli sjell delegacion në Tiranë Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha falënderoi ambasadorin BE-së në Tiranë Ettore Sequi për ndihmën e dhënë në proçesi
Sequi dhe Arvizu në një mendje: Shqipëria mundet Ambasadori i BE, Ettore Sequi dhe ambasadori i SHBA, Aleksander Arvizu përmes një editoriali të përbashkët për situatën
Sequi: Statusi në dhjetor, i mundshëm Arritja historike e marrjes së statusit kandidat për në Bashkimin Europian në muajin dhjetor është e mundshme. Kështu ës
Sequi: Nesër programi prezantohet në Bruksel Ambasadori i Bashkimit Evripian Ettore Sequi ka thënë se programi i qeverisë së re do të paraqitet nesër në Bruksel, ndë
Takimi me Metën, Sekui: Besojmë se ky parlament do nxisë dialogun Update- Kreu Kuvendit, Ilir Meta garantoi sot ambasadorin e BE-se ne vendin tone, Etore Sekui se ne Kuvend do te kete fr
Sequi vlerëson votat e djathta për Metën Votat e djathta të marrë nga kryetari i ri i Kuvendit Ilir Meta janë cilësuar nga ambasadori i BE-së në vendin tonë, Ett
Takimi me Sequin, Rama: Të kapim sa më shpejt trenin e Europës Update- Ambasadori i BE në Tiranë, Ettore Sequi ka vizituar mëngjesin e sotëm selinë e Partisë Socialiste ku është takua
Sequi: Shqipëria ka shanse ta marrë shumë shpejt statusin Në ditën e dytë të aktivitetit të organizuar nga LRI-ja në Jalë, z. Ettore Sequi ka referuar në seminarin me temë “Çfarë
Arvizu dhe Sequi pushime dhe punë në Jalë Ambasadori i SHBA-ve Alexander Arvizu dhe ai i Bashkimit Europian Ettore Sequi edhe po punojnë, edhe po pushojnë këto dy