999 rezultate për

sequi

Gjosha: Sequi në krah të shqiptarëve për integrimin Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha vlerësoi sot kontributin e Ambasadorit të BE-së në Shqipëri, z. Etto
Meta pret në takim lamtumire ambasadorin Ettore Sequi Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta vlerësoi sot maksimalisht punën dhe kontributin e Ambasadorit të Bashkimit Evropian në
Ambassador Sequi's term in Albania draws to a close Minister of Foreign Affairs, Ditmir Bushati held a farewell meeting with the head of the Delegation of the European Unio
Bushati-Sequi: Shqipëria po bën progres drejt BE-së Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati gjatë një takimi lamtumire me kreun e Delegacionit të Bashkimit Europian në
Ettore Sequi realizon vizitën e parë si shef kabineti i Ministres Italiane të Punëve të Jashtme Federica Mogheri Ish-ambasadori i Komisionit Evropian në Tiranë Ettore Sequi realizon vizitën e parë në Luksemburg si shef kabineti i Min
Official, Ambassador Sequi leaves Albania The EU ambassador to Albania, Ettore Sequi will no longer work in Tirana. The EU delegation in Albania says in a press r
BE zyrtarizon largimin e ambasadorit Sequi Ambasadori Ettore Sequi do të largohet nga zyra e delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë. Përmes një deklarate për
Sequi, shef kabineti i Ministrisë së Jashtme italiane Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Ettore Sequi, pritet të emërohet si shef i ri i kabinetit të ministres së J
Prezantohet Plani Kombëtar i Integrimit Ambasadori i BE-së Etore Sequi u shpreh sot se për procesin e integrimit duhen vepra. Duke folur në një tryezë me temë “
Ulje graduale për çmimet e referencës Drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali u shpreh sot se nga 1 janari referencat do të ulen gradualisht, por nuk do të hi
Reforma territoriale, Sequi beson në arritjen e një marrëveshjeje NGa qyteti i Shkodrës, ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi u shpreh sot optimist për gjetjen e një marrëveshje mes
Statusi, Sequi: Dialogu politik dhe reformat, jetike Reformat për shtetin e së drejtës, zbatimi i të drejtave të njeriut janë renditur nga ambasadori i Bashkimit Europian Et
Sequi: Respektoni të drejtat e komuniteteve dhe fëmijëve Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Ettore Sequi u shpreh sot se respektimi i të drejtave të komunit
Basha ankohet tek Sequi për rritjen e pasigurisë publike Zhvillimet e fundit politike në vend kanë qenë në qendër të diskutimeve në takimin që kreu i Partisë Demokratike Lulzim
Presidenca e BE, Rokanas e Sequi takojnë Bashën Ambasadori i Greqisë z. Leonidhas Rokanas dhe Kreu i Delegacionit të BE-së në Tiranë, Ambasadorin Ettore Sequi zhvilluan
Ky vit do të jetë viti i Mesdheut Ambasadori i BE-së në vendin tonë Ettore Sequi i pranishëm në Komisionin e Integrimit, duke iu referuar presidencës grek
Rokanas: Zgjerimi, politika kyçe e BE-së Dialogu konstruktiv mes qeverisë dhe opozitës për reformat do të jetë kyç për integrimin. Kështu u shpreh ambasadori i B
Statusi, Sequi: Atmosferë pozitive në BE Në përfundim të vitit 2013, Ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Ettore Sequi përcolli urimet e ti
Urimi i ambasadorit Sequi me rastin e festave Muri i Kryeministrisë kthehet çdo natë në “wall” për mesazhe urimi. Kryeministri Edi Rama ka shkruar në rrjetin social “
Sequi mesazh ngushëllimi familjeve të viktimave Kreu misionit të BE-së në Tiranë Ettore Sequi, në emër të stafit të këtij delegacioni i ka nisur një mesazh ngushëllimi