999 rezultate për

sensor

Samsung vjen me ndryshimin kolosal tek Galaxy S10 Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për të diskutuar telefonin e ri që do të nxj
Sensorë kundër harresës së fëmijëve në makinë, në Itali shumë shpejt do të jetë e detyrueshme Mund të bëhet e detyrueshme një pajisje që do të aplikohet në sexholino, për transportin e fëmijëve në makinë, për të ev
Një hundë artificiale që nuhat atmosferën në punë! Më shumë siguri në vendin e punës falë hundës elektronike që monitoron cilësinë e ajrit në ambientet e punës. Kjo paj
Galaxy S10 do të jetë me tre kamera Galaxy S10 pritet t'i sfidojë të gjithë smartphonet përsa i përket fotografisë. Sipas analistit KBI Securities Kim D
"Humba gishtin pasi sensorët e dyerve u mbyllën shpejt", pronari padit BMW-në (FOTO LAJM) Për disa njerëz blerja e një BMW X5 me vlerë rreth 50,000 euro mund të jetë një ëndërr e bërë realitet, përvec nëse kjo
Smartfonët zëvendësojnë kujdestarët për të moshuarit Smartfoni mund të lehtësojë së shpejti mbajtjen në shtëpi të të moshuarve duke paralajmëruar të afërmit apo personelin m
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
Ky fustan "inteligjent" ndryshon ngjyrën në varësi të ndjenjave (FOTO LAJM) Kompania londineze ‘Cute Circuit’ ka krijuar një fustan ‘inteligjent’, i cili ndryshon ngjyrën në varësi se si ndihet pe
Nju-Jork instalon teknologji të njohjes së tipareve të fytyrës Sipas propozimit te Guvernatorit Andew Cuomo , ai ka në plan të instaloje kamera dhe sensorë të njohjes së fytyrave në
Smartfoni më i vogël në botë Vphone është cilësuar si smartfoni më i vogël në botë, ai ka një ekran 1.54 inç dhe një buton. Ky buton është një bu
Apple Watchmund ta identifikojë përdoruesin e tij me anë të rrahjeve të zemrës Smartwhatch është prodhimi i Apple dhe për momentin kryeson listën për paisjet më të sakta dhe më të avancuara. Por A
ZTE Blade S7 me ekran 5 inç (FOTO LAJM) ZTE ka gati modelin më të ri të telefonit, Blade S7 pasardhësi i Blade S6. Modeli ka ekran 5 inç me rezolucion 1920 x 10
Mbrojtëset e ekraneve do të funksionojnë me prekje 3D të iPhone 6S Pas prezantimit të iPhone 6S dhe 6S Plus në qendër të diskutimeve ishin lapsi i iPad Pro dhe ekrani me prekje 3D i smart
iSkin, sensori që kontrollon celularin përmes lëkurës Përmes një sensori të hollë gome, i cili mund të ngjitet në lëkurë, shkencëtarët gjermanë pretendojnë se ju jeni të gjen
OnePlus 2 vetëm 450 dollarë Telefoni inteligjent OnePlus 2 mund të bëhet i juaji kundrejt çmimit prej 450 dollarësh. Kompania në fillim pati caktuar
Katër teori për rrëzimin e avionit në Francë Hetimet për shkaqet e rrëzimit ë avionit Airbus A320 të kompanisë "Germinwegs" po vazhdojnë. Po mblidhen shënime nga kut
HTC One M9+ me ekran 5.2 inç HTC po pounon për sjelljen e një projekti të ri, telefonin inteligjent HTC One M9+, i cili do të ketë ekran 5.2 inç. Thu
LG G4 me ekran 5.6 inç (FOTO LAJM) Telefoni LG G4 thuhet se do të jetë një pajisje me ekran 5.6 inç. Ndërkohë akoma nuk është bërë i ditur rezolucioni i e
Apple projekton stilolapsin inteligjent Apple ka menduar që të sjellë në treg stirolapsin inteligjent, që mund të shkruajë në çdo sipërfaqe. Ai është i projektu
Publikohen të tjera foto të iPhone 6 (FOTO-LAJM) Pak ditë para prezantimit zyrtar, dalin të tjera imazhe të iPhone 6 dhe iWatch. Mediat e huaja ka publikuar foto të ver