999 rezultate për

sensibilizuese

Rama publikon videon sensibilizuese nga Londra: Ju them që ju dua (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër për shkak të samitit të NATO-s. Ditën e sotme ai ka postuar një video, të ci
Lamtumirë Kejsi! Trupi i 9-vjeçares përcillet sot për në banesën e fundit Ditën e sotme i jepet lamtumira vogëlushes 9-vjeçare e cila u dorëzua dhe mbylli sytë në spitalin italian të Padovës, ku
Veliaj: Fushatë sensibilizuese në shkolla për përballimin e emergjencave civile Emergjencat që shoqëruan këtë vit Tiranën, qoftë gjatë dimrit të acartë dhe me reshje, ashtu gjatë verës së nxehtë dhe m
Olta Gixhari voton, prezanton dhe babain (FOTO LAJM) Aktorja Olta Goxhari Ka qenë artistja e rradhës që ka votuar në këto zgjedhje parlamentare. Ajo ka shpërndarë në rr
Mos e humbisni këtë video të Policisë, këto 60 sekonda të shpëtojnë jetën Policia e Shtetit ka ndërmarrë në fund të vitit të kaluar një fushatë sensibilizuese për vendosjen e rripit gjatë udhëti
Fushatë sensibilizuese kundër aksidenteve rrugore, 13 fëmijë humbën jetën në 2016 (FOTO LAJM) Trembëdhjetë fëmijë kanë humbur jetën në aksidentet rrugore përgjatë vitit 2016. Shifra u bë publike sot nga Ministria
Policia fushatë sensibilizuese deri në 10 shtator, më pas nisin supergjobat Policia e Shtetit vijon fushatën sensibilizuese për sensibilizimin e drejtuesve të automjeteve për vendosjen e rripit të
Kombëtarja me "zemër të madhe", ja iniciativa e re sensibilizuese (VIDEO) Ekipi kombëtar shqiptar, i cili po përgatitet në Austri për finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”, krahas veprimt
Spitali Amerikan, fushatë sensibilizuese për parandalimin e kancerit kolorektal 4 Mars 2016, mjekë, infermierë dhe staf mjekësor, vullnetarë në gjithë botën, vishen me ngjyrën blu. Kjo nismë realizohe
Gjermania video sensibilizuese për azilkërkuesit: Nuk është parajsa (VIDEO) Në përgjigje të kërkesave në rritje të azilkërkueve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, Ministria e Brendshme gjermane ka
"Me dhëmb" - fushata sensibilizuese e MAD TV kundër dhunës së kafshëve (VIDEO) MAD TV ka filluar një fushatë sensibilizuese me slloganin "Më dhëmb" kundër dhunës ndaj kafshëve. Pamje që sot përfaq
Policia vijon fushatën sensibilizuese mbi sigurinë rrugore Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë vijon fushatën sensibilizuese me nxënës të shkollave të mesme në disa kryqëzime t
Fushata sensibilizuese: Dhuro një lule, shpëto një jetë (FOTO-LAJM) Shqipëria vijon të renditet mes vendeve me numrin më të lartë të të vdekurve nga aksidentet rrugore. Edhe pas ashpërsimi
Nisin aktivitetet sensibilizuese kunder dhunës ndaj grave Nisin aktivitetet sensibilizuese kunder dhunes ndaj grave. Shoqatat e grave kane organizuar tubime ne shesh. "Djemte dhe
Dita kundër homofobisë, LGBT aktivitete sensibilizuese Në ditën botërore kundër homofobisë, komuniteti gay në Shqipëri organizon sot një sërë aktivitetesh sensibilizuese. Akti
Fushatë sensibilizuese kundër kancerit Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve nis sot javën sensibolizuese për parandalimin e kancerit të qafës së mitrës. S
Fushatë sensibilizuese kundër përdorimit të armëve Gjatë muajit nëntor forumi për Iniciativa Qytetare (FIQ), në bashkëpunim me Saferëorld dhe partnerët nëpër komuna të ndr
Fushatë sensibilizuese për kancerin e gjirit Sot do të nisë nisë manifestimi i luftës kundër kancerit të gjirit i cili ka për qëllim ngritjen e vetëdijes së grave si
Gjakmarrja, Totozani fushatë sensibilizuese Institucioni i Avokatit të Popullit shpreh shqetësim të thellë për ngjarjet e ditëve të fundit që lidhen me disa episode
MSH fushatë sensibilizuese për dhurimin e gjakut Në prag të ditës ndërkombëtare të dhurimit vullnetar të gjakut, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shpërndarë mesazhi