senegali

Pacolli vjen vërdallë nëpër Afrikë por asgjë konkrete, lartëson Senegalin Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka zhvilluar një sërë takimesh me
Goditje e rëndë për Napolin, lëndohet Koulibaly me Kombëtaren Mbrojtësi i Napolit Kalidou Koulibaly është kthyer herët në shtëpi nga paraqitje e tij me Senegalin për Kombëtare për sh
Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA Senegali ishte kombëtare shumë e pafatë në këtë Botëror pasi u skualifikuan për shkak se kishin marrë kartonë më shumë s
Deputeti kosovar tifoz i flaktë, edhe Senegalin nuk e le pa e shikuar Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu nuk po mund t’ja ndante sytë ndeshjes vendimtare në Kampionatin
U eliminua nga kartonët, ky është reagimi i trajnerit të Senegalit Senegali u bë sot skuadra e parë që eliminohet nga një Kupë Bote për shkak të kartonëve. Rregulli i vendosur nga FIFA
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup. Japonia humbi 1-0 m
Si kurrë më parë, Senegali mbetet jashtë Botërorit për këtë arsye Edhe pse humbi përballë Polonisë, Japonia kualifikohet për në fazën tjetër të Botërorit, vetëmpër faktin se senegali, i
Kolumbia bën përmbysjen e madhe, fati ishte kundër Senegalit (VIDEO) Kolumbia ka arritur të marrë një fitore minimale ndaj Senegalit, 0-1 por shumë të vlefshme pasi i ka siguruar kalimin në
Mbyllet barazim pjesa e parë Kolumbi-Senegal, ja cilës skuadër i intereson Pjesa e pare e takimit midis Kolumbisë dhe Senegalit është mbyllur me një barazim pa gola. Deri tashmë ky rezultat ë
VAR del mbi gjyqtarin, anullon penalltinë e Senegalit (VIDEO) Një moment i dyshimtë në minutën e 16' për pak sa nuk ka shkaktur një penallti në dëm të Kolumbisë. Sadio Mane është
Fillon "lufta" për fitore midis Senegalit dhe Kolumbisë Sapo kanë nisur ndeshjet e fundit që do të vendosin edhe fatin e grupit H. Tashmë Senegali po ndeshet me Kolumbinë d
Publikohen formacionet, Senegali dhe Kolumbia në "luftë" për fitore Sot pritet të luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve ku përballjet e para do të jenë ato të grupit H, ku Senegali d
Fakte që duhet ti dini për ndeshjen Senegal-Kolumbi Senegali dhe Kolumbia do të përballen ditën e sotme në "Samara Arena" për të përfunduar ndeshjet e treta brenda grupit H
Ky është lojtari i ndeshjes, Japoni - Senegal Në “Ekaterinburg Arena” u luajt sfida e vlefshme për Grupin H mes Japonisë dhe Senegalit, e cila përfundoi në barazim 2-
Nuk ka fitues, Japonia dhe Senegali bëjnë paqe (VIDEO) Japonia dhe Senegali kanë barazuar në një ndeshje dramatike në "Central Stadium", duke barazuar me rezultatin e përgjith
Japonia nuk dorëzohet, barazon gjithçka ndaj Senegalit (VIDEO) Japonia ka arritur të barazoj sërish shifrat ndaj Senegalit në "Central Stadium". Autori i golit është Keisuke Honda
Senegali kalon përsëri në avantazh ndaj Japonisë (VIDEO) Senegali ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Japonisë në "Central Stadium". Ai që ka shënuar është futbollisti, Mouss
"Zgjohen" japonezët, barazojnë shifrat (VIDEO) Japonia ka reaguar në minutën e 34' ndaj kombtares së Seneaglit duke shënuar një gol tepër të bukur. Shifrat janë ba