999 rezultate për

senegali

Vetëm dy ditë më parë rezultoi pozitiv me covid-19, kombëtarja e Senegalit fton Mane Senegalit nuk i ka penguar rezultati i testeve të Covid-19 për Sadio Mane. Ylli i Liverpool, Sadio Mane, dy ditë më p
Sadio Mane lojtar dhe njeri i madh, ndihmon punonjësin gjatë grumbullimit me Senegalin (VIDEO) Sadio Mane me përulësinë dhe mirësinë e tij vazhdon të prek zemrat e sportdashësve. Së fundmi Mane ndodhet i grumbull
Dani Alves turpëron keq Koulibaly (VIDEO) Pavarësisht se vitet kalojnë, Dani Alves nuk e ka humbur “magjinë” dhe klasin e tij. Ai vazhdon dhe thirret nga Brazi
Algjeria fiton Kupën e Afrikës, nuk ja del Senegali i Mane Algjeria është fituesja e Kupës së Afrikës, teksa mposhti në finale përfaqësuesen e Senegalit. Finalja e luajtur në s
Senegali dhe Algjeria sonte luajnë finalen e madhe, kontestohet Kupa e Afrikës Kupa e Afrikës do të vendoset sonte, në finalen e madhe që do të luhet mes Senegalit dhe Algjerisë. Senegali dhe Algj
Mane kualifikon Senegalin në çerekfinale (VIDEO) Me një gol të shënuar nga ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, Senegali eliminoi Ugandën dhe u kualifikuar për në fazën çerek
Mane magjik, kualifikon Senegalin në fazën tjetër të Kupës së Afrikës (VIDEO) Sadio Mane atë që e bëri me Liverpoolin po e bën edhe tek Senegali. Kombëtarja e Senegalit shënoi fitore 3:0 kundër K
Meta i bashkohet liderëve të Çadit, Senegalit dhe Guinesë për të respektuar Erdoganin Duket se Meta është duke kryer vizitën më të vështirë të detyrës së tij si President i Republikës së Shqipërisë ku i duh
Pacolli vjen vërdallë nëpër Afrikë por asgjë konkrete, lartëson Senegalin Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka zhvilluar një sërë takimesh me
Goditje e rëndë për Napolin, lëndohet Koulibaly me Kombëtaren Mbrojtësi i Napolit Kalidou Koulibaly është kthyer herët në shtëpi nga paraqitje e tij me Senegalin për Kombëtare për sh
Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA Senegali ishte kombëtare shumë e pafatë në këtë Botëror pasi u skualifikuan për shkak se kishin marrë kartonë më shumë s
Deputeti kosovar tifoz i flaktë, edhe Senegalin nuk e le pa e shikuar Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu nuk po mund t’ja ndante sytë ndeshjes vendimtare në Kampionatin
U eliminua nga kartonët, ky është reagimi i trajnerit të Senegalit Senegali u bë sot skuadra e parë që eliminohet nga një Kupë Bote për shkak të kartonëve. Rregulli i vendosur nga FIFA
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup. Japonia humbi 1-0 m
Si kurrë më parë, Senegali mbetet jashtë Botërorit për këtë arsye Edhe pse humbi përballë Polonisë, Japonia kualifikohet për në fazën tjetër të Botërorit, vetëmpër faktin se senegali, i
Kolumbia bën përmbysjen e madhe, fati ishte kundër Senegalit (VIDEO) Kolumbia ka arritur të marrë një fitore minimale ndaj Senegalit, 0-1 por shumë të vlefshme pasi i ka siguruar kalimin në
Mbyllet barazim pjesa e parë Kolumbi-Senegal, ja cilës skuadër i intereson Pjesa e pare e takimit midis Kolumbisë dhe Senegalit është mbyllur me një barazim pa gola. Deri tashmë ky rezultat ë
VAR del mbi gjyqtarin, anullon penalltinë e Senegalit (VIDEO) Një moment i dyshimtë në minutën e 16' për pak sa nuk ka shkaktur një penallti në dëm të Kolumbisë. Sadio Mane është