999 rezultate për

senatorit

Ja senatori që do të zëvendësojë John McCain Jon Kyl do të emërohet në vend të senatorit të ndjerë John McCain. Lajmin e ka bërë të ditur e veja e ish-senatorit Cind
Vazhdojnë nderimet për Senatorin McCain Homazhet për senatorin e ndjerë John McCain do të vazhdojnë sot në shtetin e tij Arizona me një shërbesë përkujtimore në
Një rrugë në Kosovë do të emërtohet me emrin e senatorit McCain Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë me propozim që “Rruga B” në Prishtinë të mbajë emrin e senatorit a
Historia prekëse e senatorit që ndërroi jetë me Nënë Terezën Senatori amerikan John McCain, ndërroi jetë në mbrëmjen e së shtunës pas komplikimeve të tij shëndetësore. McCain vdi
Letra prekëse e vajzës së senatorit që ndërroi jetë Vajza e John McCain, Meghan McCain, sapo publikoi një letër emocionuese në lidhje me vdekjen e të atit. Por, përveç s
Jeta plot sfida e senatorit që ndërroi jetë Senatori amerikan, John McCain, gjashtë herë senator republikan nga Arizona dhe hero i luftës që ka duruar gati gjashtë
Komentet e zyrtares për senatorin McCain shkaktojnë reagime Një zyrtare e Shtëpisë së Bardhë i ka trajtuar me mospëfillje kritikat e senatorit John McCain ndaj kandidaturës së Pres
Zbulohet emri i senatorit të parë që kërkoi pavarësinë e Kosovës në Uashington I ardhur në Prishtinë me rastin e 10-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, kongresisti amerikan Eliot Engel, d
"Ka shpresë..." Biden ngushëllon vajzën e senatorit McCain që po lufton me kancerin (VIDEO) Vajza e senatorit John Mçain ka shpërthyer në lot ndërsa ishte duke folur live, për babin e saj. Senatori McCain është t
Pasojat e luftës ndaj kancerit në fytyrën e senatorit John McCain (FOTO) Senatori republikan John McCain, është shfaqur në publik pas operacionit të kancerit në tru. Në disa foto të publikua
Veseli: Demarkacioni do të jetë këtë muaj në Kuvend SHBA-të mbeten aleatët më të veçantë të Kosovës në rrugëtimet veri-atlantike. Kështu ka thënë në edicionin e lajmeve qen
Senatori amerikan Menendez nën akuzë për korrupsion Departamenti i drejtësisë amerikane është duke përgatitur një akuzë për korrupsion ndaj senatorit demokrat Robert Menend
Akuzat e Martit, EULEX intensifikon hetimet Task Forca e EULEX-it ka intensifikuar procesin e hetimeve rreth akuzave nga raporti i senatorit Dick Marti. Zëdhënësi i
I jepet lamtumira e fundit Senatorit Kenedi Familja Kenedi shpesh përshkruhet me termin “familja mbretërore e Amerikës” dhe ceremonia fun