999 rezultate për

senat

Këshilltari i Haradinajt: Amerikanëve u ngeli hatri pse kryeministri nuk shkoi në Senat Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se nuk qëndrojnë ato që thuhen se Haradinaj është injoruar
Trump dhe senatorja myslimane përleshen për Izraelin Kongresistja myslimane e Minnesotas, Ilhan Omar, u kritikua nga presidenti amerikan Donald Trump, se ajo punon kundër in
Fajin e kanë myslimanët, e pëson keq senatori që tronditi botën me deklaratën e tij (VIDEO) Senatori Frasser Annine bëri bujë për keq gjatë ditës së djeshme ku tha se fajin për masakrën ndaj myslimanëve në Zeland
Fajin e kanë myslimanët, senatori çudit me reagimin pas sulmit terrorist në xhami Senatori australian Fraser Anning ka marrë mjaft kritika pas qendrimeve të tij të çuditshme në lidhje me sulmin terroris
Senatorja amerikane trondit opinionin: Më ka përdhunuar një oficer kur isha në ushtri Një senatore amerikane ka zbuluar se ajo është përdhunuar nga një oficer i lartë gjatë kohës që ka shërbyer në Forcën Aj
Maqedonia në NATO, SHBA deri në fund ratifikon protokollin kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi u takua me Kris Soha, udhëheqës i Shërbimit të
Senatorët amerikanë për vizitë në Kosovë Kongresmenë e senatorë nga Amerika kanë ardhur sot në Kosovë me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë. Ky delegacion i udhë
Ministria mohon që 37 vjeçari të ketë vdekur nga gripi Një pacient, 37 vjeç nga Elbasani ka humbur jetën sot në spitalin "Shefqet Ndroqi" në Senatorium. Dyshimet e para ish
Humb jetën pacienti në Senatorium Një pacient ka humbur jetën sot në spitalin "Shefqet Ndroqi" në Senatorium. Sipas informacioneve paraprake, arsyeja
Senati sërish kundër Trump: Mos i tërhiq trupat nga Siria Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi një masë simbolike që kundërshton urdhrin e presidentit Donald Trump për t'i tërh
Senati i UP-së nesër vendos për profesorin që ngacmoi seksualisht studenten Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nesër do të mbajë mbledhjen e rregullt dhe në rend dite për disku
Dita e 14-të e protestës, Senati i Mjekësisë merr një vendim Dita e sotme shënon ditën e 14 të protestës së studentëve. Dhe për këtë Senati Akademik i UMT-së ka dale me nje vendi
Senati Akademik i Politeknikut mbështet kërkesat e studentëve Senati Akademik i Universitetit Politeknik të Tiranës përmes një deklarate, ka mbështetur protestën e studentëve.
Senati hedh poshtë Donald Trumpin Si rrallëherë më parë, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka kundërshtuar dy herë radhazi planin e Trumpit për
Senati i Arteve mbështet studentët, përgjysmon tarifën Senati Akademik i Universitetit të Arteve mbështet studentët në kërkesat e tyre për përgjysmimin e tarifave. Deklarat
I fajësoi për tarifat e provimeve të mbartura, Senati i UT del kundër Ramës (FOTO LAJM) Tirana është përfshirë nga një valë protestash nga studentët të cilët kërkojnë realizimin e 8 kërkesave që kanë dorëzuar
Senatori amerikan trondit Arabinë Saudite: Princi është i çmendur Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi sa
Pas fitores senatori amerikan bën shqiponjën Biznesmeni shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari ka uruar Eliot Engel për rizgjedhjen e ri në Kongresin amerikan. Enge
Për herë të parë dy myslimane zgjidhen senatore në SHBA Për herë të parë në histori të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dy gra myslimane janë zgjedhur si anëtare të Kongresit
SHBA, Kavanaugh kalon testin kyç në Senat për konfirmim Senati amerikan ka votuar me vetëm një votë diferencë në favor të të nominuarit nga presidenti Donald Trump për vendin v