999 rezultate për

semundjeve

Pomada me hudhër, si ta përgatisni dhe përdorni kundër sëmundjeve Reputacioni i hudhrës kundër sëmundjeve është i pranuar gjërësisht nga shkencëtarët dhe ekspertët e mjekësisë alternativ
Qumështi i bletës, pse është shëruesi magjik i shumë sëmundjeve Përdorimi i qumështit të Bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm në tregun shqiptar. Çdo pikë qumështi i bletës ës
Shifrat alarmante nga COVID-19, Greqia drejt mbylljes! Ministri i Shëndetësisë në Greqi, Vassilis Kikilias, duke folur për ANT1 tha se vendi pritet që të mbyllet për 1 muaj.
Gjithë jetën në shërbim, COVID-19 i merr jetën ikonës së mjekësisë shqiptare Gjithë jetën ua kushtoi zbulimit dhe kurimit të sëmundjeve infektive, por nuk mundi t’i mbijetonte virusit Sars Cov 2. E
Nëse i keni arritur të 40-tat, këto ushqime nuk duhet më t'i hani Aftësitë rimëkëmbëse të trupit zbehen ndjeshëm pas të dyzetave. Në këtë grup moshë, njeriu është më i rrezikuar nga kole
Harrojeni gjinekologun, kush është bima që bën mrekullira Alchemilla vulgaris është bima më e shëndetshme kundër shumë sëmundjeve të grave. Ajo përmban acide organike, vaj esenci
Kalo ngre shqetësimin: Prej muajsh nuk është vënë dorë në ambiente publike Mjeku infeksionit Tritan Kalo në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për situatën e koronavirusit në vend, ndërsa bën e
Mbeten në mes të katër rrugëve pa informacion, QSUT: Asnjë familjar tek Infektivi! "QSUNT siguron të afërmit dhe familjarët e pacientëve, si dhe të gjithë qytetarët, se të shtruarit në Spitalin e Sëmundj
COVID 19: Vdesin edhe dy persona në Kosovë, për njërin pritet rezultati i testit Kanë vdekur edhe dy persona me COVID-19 në Kosovë, duke çuar numrin e përgjithshëm në 39. "Klinika e Pulmologjisë e Q
Komisioni i Sëmundjeve Infektive vendos për masat e reja Komisioni i Sëmundjeve Infektive të hënën do të mblidhet për të vendosur mbi masat e reja. Alsat mëson se nuk do të
Ekspertët: Kujdes, kondicioneri dhe ventilatorët mund të përhapin COVID-19 Kondicioneri dhe ventilatorët janë të rrezikshme për t'u përdorur gjatë verës në këtë kohë pandemie, pasi mund të përhap
Pas koronavirusit, rrezikohet një rritje e frikshme e sëmundjeve mendore Izolimi prej muajsh i shkaktuar nga COVID-19 pritet të shkaktojë probleme të mëdha mendore tek njerëzit. Pasi të ket
Drejtori i sëmundjeve infektive në Itali: Serie A mund të rikthehet për një muaj Serie A po mendon që të vazhdojë sezoni nga aty ku ka mbetur në fund të muajit maj. Liga italiane u suspenduar në mua
Tritan Kalo nuk i ndal thirrjet: Ditë më të mira do të vijnë! Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo nuk heq dorë dhe vazhdon i bën apel shqiptarëve të qëndrojnë në shtëpi. Kalo
OBSH: Koronavirusi ndikon në luftimin e sëmundjeve të tjera Pandemia e koronavirusit ka një ndikim në luftën kundër sëmundjeve të tjera, siç është poliomieliti. Një fakt i tillë u
Flet specialisti i sëmundjeve infektive në SHBA: Koronavirusi do të qëndrojë me ne Specialisti i sëmundjeve infektive në St. Mery’s Hospital, në SHBA, Arjet Gega në një intervistë televizive ka folur lid
Shkon në 7 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut Shkon në shtatë numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Tre rastet e fundit janë familjarë të çift
Rezulton pozitive nga koronavirusi shefja e repartit në spitalin e Shkupit Ministri i Shëdetësisë i Maqësonisë, Venko Filipçe, ka bërë me dije se drejtoresha e repartit të sëmundjeve të lëkurës n
Harrojeni gjinekologun, kush është bima që bën mrekullira Alchemilla vulgaris është bima më e shëndetshme kundër shumë sëmundjeve të grave. Ajo përmban acide organike, vaj esenci
Qumështi i bletës, shërues i disa sëmundjeve Përdorimi i qumështit të bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm në tregun shqiptar. Çdo pikë qumështi i bletës