999 rezultate për

semundjet

Kombinim është kaq i dobishëm, kura 40 ditore me hudhra dhe limon po çmend rrjetin Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura
Drejt një izolimi të dytë, Maqedonia e Veriut voton të hënën vendosjen e orës policore Në pritje të masave të reja të mundshme kufizuese nga e hëna, këtë fundjavë qytetarët nuk kanë kufizime në lëvizje. N
Aktorja e njohur bën deklaratën e fortë: Nuk ka koronavirus! Aktorja e njohur në Itali, Eleonora Brigliadori ka deklaruar se koronavirusi nuk ekziston, dhe sëmundjet sipas saj po sh
Si na mbron sistemi imunitar nga ftohjet, viruset dhe sëmundjet e ndryshme Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ft
Agjencia evropiane: Ndotja e mjedisit shkakton 13% të vdekjeve në Evropë Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht
Kombinim është kaq i dobishëm, kura 40 ditore me hudhra dhe limon po çmend rrjetin Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura
Kirurgu ngre alarmin: Sëmundjet e tjera vrasin në heshtje, teksa merremi me koronavirusin Mjeku kirurg në spitalin e Beratit, Edi Bejko ka bërë një thirrje të fortë për orientimin e kujdesit shëndetësor edhe pë
Epidemiologu: Vdekjet nga Covid-19 minimale, sëmundjet e tjera vrasin më shumë Sëmundjet e tjera vrasin më shumë se Covid. Ndërsa interpreton shifrat e infektimeve me Covid, epidemiologu Ilir Alimehm
Sëmundjet që mund të shkaktohen nga i nxehti Temperaturat ekstreme, qoftë të larta apo edhe të ftohta, janë problematike pa diskutim për të gjithë të sëmurët, e veça
Pse po shënon rritje në mënyrë drastike numri i infarkteve në Shqipëri? Rreth 53.7% e vdekjeve në Shqipëri ndodhin prej sëmundjeve kardiake. Sipas një studimi të EuroStat dhe INSTAT, rezulton
Sëmundjet e gjakut: Ja çfarë janë, nga se shkaktohen dhe si mund të mbahen nën kontroll! Në sëmundjet e gjakut bëjnë pjesë: helmimi i gjakut (sepsa), hemofilia, tromboza , pagjakësia (anemia), leukemia, etj.
Konsumoni shumë oriz? Jeni të rrezikuar nga këto sëmundje Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sasive të mëdha të orizit rrit rrezikun e vdekjes nga sëmundjet e zemrës për shka
Lulja që e mbajmë të gjithë në shtëpi dhe shëron të gjitha sëmundjet e mushkërive Kollë, bronkit, dhimbje të fytit, por edhe të stomakut i shëron mëllaga. Nëse keni lëkurë tepër të thatë për shkak të të
Vetitë kuruese të çajit me bishtat e qershive, sëmundjet që sheron Qershia, fruti i qershorit dhe i verës e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura. Ky fr
Duke falur të tjerët ju largoni negativitetin dhe sëmundjet! A keni ndier ndonjëherë pendesë për shkak të diçkaje që ka ndodhur në të kaluarën, ose keni mbajtur inat ndaj dikujt? A
A mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Nuk kishte COVID-19! Një vit më parë nga sëmundje të ndryshme vdiqën mbi 21 mijë shqiptarë Sëmundjet e zemrës dhe tumoret ishin shkaqet kryesore të vdekjeve të shqiptarëve për kategorinë e sëmundjeve për vitin 2
6 sëmundjet që kuron lëngu i panxharit Nëse panxhari nuk është pjesë e regjimit tuaj ushqimor, duhet të jetë! Panxhari përmban phytonutrients të quajtur betala
Çfarë nuk dinit për qumështin e dhisë, ja sëmundjet që lufton Qumështi i dhisë është cilësuar si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë për shkak të vlerave që ka. Ai është pl
Kokëdhima thirrje publike Ramës: Çliro sistemin shëndetësor, njerëzit po vdesin! Kryetari i partisë "Zgjidhja", Koço Kokëdhima kërkon publikisht nga kryeministri Rama që të çlirojë sitemin shëndetësor,