999 rezultate për

semundjes

Shtohen shpresat për kurimin e sëmundjes HIV Mjekët përdorën metodën e transplantit të palcës kurrizore për të shpëtuar një pacient me HIV. Rezultati ishte mahnit
Gruaja me kancer në gji rrëfen shenjat paralajmëruese të sëmundjes Një gungë në gji është treguesi më i zakonshëm i kancerit në gji, por simptomat mund të ndryshojnë. Kjo mund të përfs
Arsyeja e sëmundjes së tmerrshme: Pse prekemi nga kanceri? “Pse mua, pse u sëmura me kancer kur duhanin s’e pi, kam bërë jetë të shëndetshme, praktikoj aktivitet fizik, nuk jam i
Diabeti mund të zbulohet më shpejt Shenjat paralajmëruese të diabetit të llojit 2, mund të zbulohen edhe 20 vite përpara diagnostikimit të sëmundjes, thonë
Partizani në zi, tifozi i vogël nuk i mbijetoi dot sëmundjes (FOTO LAJM) Një lajm i hidhur ka ardhur nga skuadra e Partizanit ditën e sotme. Mbështetësi special i kësaj skuadre, vogelushi Le
Cilat janë shenjat e sëmundjes së Parkinsonit Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative e trurit. Shfaqet kur disa qeliza nervore të
Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak Brenda trurit të njeriut ekzistojnë shumë qarqe nervore që kontrollojnë lëvizjet. Të gjitha aktivitetet fizike dhe gjuhë
Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak Brenda trurit të njeriut ekzistojnë shumë qarqe nervore që kontrollojnë lëvizjet. Të gjitha aktivitetet fizike dhe gjuhë
Trajtimet mjekësore për sëmundjen e Parkinsonit Sëmundja e Parkinson-it vjen nga çrregullimet e sistemit nervor qendror, incidenca e të cilës po rritet gradualisht. Shu
Pagjumësia përshpejton paraqitjen e sëmundjes Alzheimer Pagjumësia rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer, janë këto rezultatet e hulumtimit më të ri. Vetëm një nat
Pagjumësia përshpejton paraqitjen e sëmundjes Alzheimer Pagjumësia rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer, janë këto rezultatet e hulumtimit më të ri. Vetëm një nat
Vaksina efikase që shëron kancerin, së shpejti zëvendëson hemoterapinë Vaksina, e cila me sukses ka shëruar 97 për qind të tumoreve te minjtë do të testohet në njerëz me nivel të ulët të limf
Mos flini me telefon se ju shkakton një sërë sëmundjesh Nëse flini me telefon pranë atëherë rrezikoni të sëmureni nga mushkëritë, zemra dhe në rastin më të keq të diagnostikohe
4 pjestarë me probleme mendore, drama e familjes në Divjakë (FOTO LAJM) Kjo është familja Kokoni në fshatin Mertish të Divjakës. Të katër anëtarët vuajnë nga probleme të shëndetit mendor.
OBSH në alarm për përhapjen e kancerit Kërkimet në fushën e parandalimit të sëmundjes së kancerit dëshmojnë gjithnjë e më shumë trajtime dhe kura duke rritur m
Disa nga shenjat kryesore të sëmundjes së lëkurës Në sëmundjet e ndryshme të lëkurës, ekzistojnë disa shenja të sëmundjes (Efloureshenca), të cilat duhen vërejtur. Dalli
E heshtur dhe e rrezikshme, shenjat e sëmundjes që po vret fëmijët (FOTO LAJM) Nëna e një vajze pesë muajshe ka ndarë shenjat paralajmëruese të një sëmundjeje që ajo mendon se të gjithë prindërit duh
Pas sëmundjes së djalit Kim Kardashian rikthehet fuqishëm (FOTO LAJM) Ajo përjetoi një traumë kur djali i saj saj dyvjeçar, Saint West, kaloi disa net në spital dhe po luftonte me pneumoninë
E mrekulleshme ja çfarë sëmundjesh lufton qumështi i dhisë Qumështi i dhisë është cilësuar si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë për shkak të vlerave që ka. Ai është pl
Sëmundja që po merr jetë njerëzish, flitet shumë pak për të Kur flitet për shkaktarët kryesorë të vdekjeve në botë, ka shumë mundësi që mendja t’ju shkojë te kanceri dhe sëmundjet