999 rezultate për

semundje

Emocionet qenkan ngjitëse, ashtu si gripi Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore Memory & Cognition u ngrit pyetja nëse sëmundjet mendore mund të ng
Kujdes, këto janë sëmundjet e trashëgueshme që transmetohen në breza Sëmundjet e trashëguara, ose sëmundjet gjenetike, janë sëmundje që transmetohen nga njëri brez në tjetrin. Sëmundjet gje
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet nga nivelet shumë të larta të sheqerit. Studimet e fundit tregojnë s
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Studimi i ri ul frikën: Ata që e kanë kaluar COVID-in kanë 5 muaj imunitet Njerëzit që kanë pasur COVID-19 ka shumë të ngjarë të kenë imunitet të konsiderueshëm ndaj tij për të paktën pesë muaj,
5 probleme shëndetësore që ju pengojnë rënien nga pesha Njerëzit jo gjithmonë shtojnë peshë vetëm nga ngrënia e ëmbëlsirave, ushqimeve të shpejta dhe mungesa e aktivitetit fizi
"Më plas shpirti", Albi Nako flet si rrallëherë për sëmundjen që e largoi nga skena (FOTO LAJM) Balerini shumë i njohur për publikun shqiptar, Albi Nako, ishte i ftuar ditën në emisionin “Wake Up” në “Top Channel”, k
Skënder Brataj: Vaksina është e sigurt, por mund të ketë efekte anësore Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj gjatë një interviste në Oranews është shprehur se qytetarët duhet të vijojnë t
Humbi të atin, Gentian Zenelaj publikon foto nga spitali gjatë luftës me Covid-19 (FOTO LAJM) Pasi humbi të atin para pak ditësh, Gentian Zenelaj ka njoftuar se dhe ai është prekur nga koronavirusi. Përmes një
Çfarë duhet të diskutoni me gjinekologun në vizitën e parë të shtatzënisë Gjatë diskutimit me mjekun, ka shumë mundësi që të flisni për temat e mëposhtme: -Detaje të shtatzënive të mëparshme.
Vuani nga hipertensioni? Disa fakte thelbësore që duhet të dini rreth COVID-19 Koronavirusi COVID-19 tashmë është në qendër të vëmendjes së gjithësecilit prej nesh si rezultat i shkallës së lartë të
A është zbokthi sëmundje? Ja faktorët që ndikojnë në shfaqjen e tij Shumica e njerëzve kanë zbokth të paktën në një moment të jetës së tyre, por kjo gjendje është më e zakonshme në adolesh
Ish-qeni i mbretërve po përhap sëmundje në Kinë Ai që parë ishte raca më e çmuar e qenve në Azi për të cilin paguheshin miliona huan, është tashmë kafshë e përbuzur tek
Zbulohet një tjetër variant i koronavirusit Një variant i ri i koronavirusit është zbulkuar në Nigeri, për të cilin dyshohet se mund të jetë ndryshe nga ato që para
Gattuso flet rreth sëmundjes së syrit: Nuk kam qenë vetvetja për 12 vjet Gennaro Gattuso ka folur rreth sëmundjes më të cilën është duke u përballur. Ish-trajneri i Milanit është parë me syr
Mjeku i sëmundjeve infektive tregon kohën që duhet për të funksionuar vaksina anti-covid Pas një viti të trazuar dhe të paparashikueshëm, vaksina e koronavirusit më në fund ka mbërritur dhe vaksinimi në të gji
Jo vetëm diabeti, sëmundjet e tjera që vijnë nga konsumi i tepërt i sheqerit! Pa sheqer, disa ushqime nuk kanë shije. Fatkeqësisht, sheqeri nuk është aq i mirë për trupin dhe shëndetin tuaj, aq sa s
Egla Ceno i kundërpërgjigjet ashpër Altin Bashës: Ti je sëmundje o plak (FOTO LAJM) “Nuk do jem më në ‘Portokalli’ për arsye krejt profesionale: Mospërputhje artistike me regjisorin. Momentalisht jam duk
Maqedonia me masa të reja anti-covid, ja njoftimi i Ministrit të Shëndetësisë Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka bërë të ditur se cilat masa kufizuese anti-Kovid janë p