50 rezultate për

semundja

Kanceri i zorrės sė trashė, sėmundja qė vret! Dr. Sc. Lindita Shosha Marsi ėshtė Muaji Kombėtar Kolorectal Kancerit Kolorektal, kėshtu qė le tė mėsojnė mė shumė n
Kanada, shfaqet sėmundja e “lopės sė ēmendur” Shteti kanadez ka bėrė me dije se ėshtė zbuluar njė rast i sėmundjes sė lopės sė ēmendur nė provincėn Alberta. Agjenc
Preken nga sėmundja, ngordhin 175 bagėti tė imta nė Sopot Brenda njė viti 175 dele dhe dhi kanė ngordhur nė Sopot nė Kumanovė si pasojė e prekjes nga sėmundja e “Listeriozės”. Sh
Ebola vrau mbi 8 mijė persona Organizata Botėrore e Shėndetėsisė ka bėrė me dije se numri i tė vdekurve nga sėmundja e rėndė e Ebolas ka arritur nė 8
Vogėlushi prizrenas mund tė vdesė pėr 6 mijė euro Kledion Krasniqi nga Prizreni vuan nga tumori nė kokė dhe ndodhet nė njė gjendje tejet tė rėndė shėndetėsore, por se edh
Pamje tė rėnda, ja si e ka transformuar sėmundja 64 vjeēaren (FOTO LAJM) Pėr shkak tė njė sėmundje tė rrallė, njė grua e cila ka fytyrėn dhe trupin me flluska ėshtė pėrballur me shumė vėshtirės
Ja nė ē'gjendje e ka sjellė sėmundja kėtė 22-vjeēar (KUJDES, pamje tė rėnda) 22-vjeēari pakistanez, Sain Mumtaz, vuan nga njė sėmundje e quajtur Sendroma Proteus. Sėmundja e cili paraqitet rrall
Celine Dion anullon turneun, shkak sėmundja e burrit Pėr shkak tė sėmundjes sė bashkėshortit, Celine Dion ka anulluar turneun. Ajo ka thėnė se gjatė kėsaj periudhe, do ti de
Sėmundja e Douglas, Zeta-Jones rrėfen vėshtirėsitė Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas, gjatė njė interviste janė rrėfyer pėr momentet e vėshtira kur u pėrballėn me s
Sėmundja e plasjes nėn kontroll (FOTO-LAJM) Ministria e Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave njoftoi sot se sėmundjet zoonotike, ose sėmundjet q
Sėmundja kardiake dhe goditjet i shkaktuan vdekjen Ilia Karelit Sėmundja e zemrės dhe plaga qė ka marrė nė kraharor gjatė torturave, i ka shkaktuar vdekjen 42- vjeēarit Ilia Kareli. Du
Ja ē'tė bėn sėmundja (KUJDES PAMJE TĖ RĖNDA) Njė baba me njė fėmijė nė Britaninė e Madhe humbi tre gjymtyrė dhe gjysmėn e fytyrės nga njė bakter mishngrėnės. Alex L
Pėrhapet nė burg sėmundja e tuberkulozit Identifikohet njė i sėmurė dhe njė tjetėr ėshtė hospitalizuar si i dyshuar me sėmundjen e tuberkulozit nė Qendrėn e Para
Xavi: Sėmundja e Vilanovas e bashkoi Barēėn Mesfushori i Barcelonės, Xavi Hernandez, ka insistuar se sėmundja e Tito Vilanovės i karikoi Blaugranat edhe mė shumė pė
Konsumimi i peshkut na mbron nga sėmundja e Alzheimerit Efektet pozitive tė konsumit tė peshkut si njnė ushqim i shėndetshėm dhe pa yndyrna janė theksuar gjithmonė, por tani sh
Transformimi i pabesueshėm i vajzės me kokė tė madhe (FOTO-LAJM) Shikoni se ēfarė transformimi i kanė bėrė mjekėt fėmijės me kokė tė madhe. Dy vjeēarja Roona ka kaluar me sukses operaci
Tom Hanks, i sėmurė me diabet Ylli i Hollywood-it, Tom Hanks ka bėrė tė ditur se vuan nga sėmundja e diabetit. Nė njė intervistė pėr David Letterman,
Sėmundja e politikės shqiptare, deklarojnė fitoren para kohe Nga BBC, USA Today, Reuters, Associated Press apo Boston Herald, disa nga mediat mė prestigjozė nė botė kanė komentuar z
700 tė prekur nė vit nga tuberkulozi Rreth 700 persona nė vit sėmuren nga tuberkulozi nė Maqedoni. Sipas tė dhėnave qė ka organizata joqeveritare "HERA", zon
Shqiptari qė zbulon gjenin pėrgjegjės pėr sėmundjen e Parkinsonit Durrėsaku Edor Kabashi ka zbuluar gjenin pėrgjegjės pėr sėmundjen e Parkinsonit. Shkencėtari shqiptar i cili jeton dhe p
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.