999 rezultate për

semundja

E kemi dëgjuar rrallë, çfarë është sëmundja e gushës Sëmundja e mbitiroidizmit që mund të njihet edhe si: tiroidet, hipertirozë, thyrotoxicosis, hyperthyroidism ose sëmundja
Sëmundja e Sepsës i merr jetën një të riu në Shkup Një djalë i moshës 29-vjeçare, mbrëmë, rreth orës 18:00, ka ndërruar jetë në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtat
Sëmundja që tregojnë rrudhat në ballë Rrudhat e thella të ballit mund të jenë një shenjë paralajmëruese e sëmundjeve kardiovaskulare, thonë studiuesit. Një
Sëmundja e fruthit sërish shkakton vdekje në Maqedoni Në orët e vona mbrëmë në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve ka ndërruar jetë një foshnjë 13 muajshe nga rajoni i Tetovës,
Kjo është sëmundja më e rrezikshme që shkakton celulari Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila
Sëmundja po e tret, Elvis Naçi: Nuk do t’i mbani dot lotët, ta ndihmojmë 19 vjeçarin (VIDEO) “Urgjente! Urgjente! Urgjente! O Zot nuk do t’i mbani dot lotët! Të bëjmë diçka për shëndetin e Aqifit për borxhet dhe t
Prek më shumë burrat, çfarë është sëmundja e rrallë e homofilisë Hemofilia është një çrregullim i koagulimit (mpiksjes) të gjakut. Personat me hemofili kanë mungesë të faktorëve të koag
E shkakton edhe buka që hamë, çfarë është sëmundja e Celiakisë? Sëmundja e Celiakisë shkaktohet nga gëlltitja e glutenit, që është një kompleks i proteinave të patretshme në ujë që ndo
Sëmundja misterioze e bëri si shtatzënë, zbuloi shkakun nga miku i saj Një sëmundje misterioze nënkuptonte që një grua mund të shkonte në tualet një herë në javë, ndërsa krijonte idenë tek mi
Pak e dinë, çfarë është sëmundja e gushës Sëmundja e mbitiroidizmit që mund të njihet edhe si: tiroidet, hipertirozë, thyrotoxicosis, hyperthyroidism ose sëmundja
Sëmundja e rrezikshme e talasemisë, çfarë duhet të dimë Duke qenë se trupi juaj ka më pak qeliza të kuqe gjaku kur keni talasemi, shenja më e zakonshme që ju mund të keni është
STUDIMI/ Sa vite do jetojnë shqiptarët, sëmundja që do i "vrasë" Një studim i fundit i “The Lancet”, revistës mjekësore më prestigjioze në botë, tregon se, jetëgjatësia e shqiptarëve do
Drama në jetën e Alijit, nga sëmundja e babait te falsifikimi i firmës Naser Aliji është duke përjetuar një dramë në jetën e tij. Mbrojtësi i majtë nga Kumanova, i cili ka veshur fanellën e k
Lajm i keq për ata që e kanë kaluar kancerin e gjirit Zbulimi i hidhur për kancerin e gjirit Mund të rikthehet edhe pas trajtimit me sukses Publikuar | 11:34 10/11/2017 S
Sëmundja e tmerrshme vjen në Europë, ka vdekshmëri të lartë (FOTO LAJM) Për herë të parë është shfaqur në Europë një lloj i rrallë virusi, i cili transmetohet nga kafshët tek njerëzit përmes k
Sëmundja që po u merr jetën para kohe shumë njerëzve Goditja në tru shfaqet kur ndërpritet ose ulet furnizimi me gjak në një pjesë të trurit, duke penguar kështu furnzimin m
Gruaja preket nga sëmundja e rrallë, rrotullon krahun 180 gradë Sëmundja e kockës e lejon një grua të rrotullojë krahun 180 gradë. 37-vjecarja nga India u diagnostikua me "Gorham-St
Kjo është sëmundja më e përhapur në planet: Çfarë duhet të dini mbi të Depresioni është sëmundja më e përhapur në planet dhe numri i të prekurve arrin në 350 milionë, thënë ndryshe më shumë n
Bebja 11 muajshe në Shqipëri ia del të shërohet nga sëmundja e rrallë Një bebe 11-muajshe me një sëmundje të rrallë është shëruar dhe gëzon shëndet të plotë. Këtë lajm të mrekullueshëm e
Sëmundja që trembi botën: I kthen muskujt në kocka Holly LaPrade një 37-vjecare vuan nga një sëmundje e rrallë gjenetike e quajtur fibrodysplasia ossificans progressiva, o