999 rezultate për

selanikut

Dorëzimi i Selanikut nga gjenerali shqiptar: I mirë për grekët, i keq për bullgarët, tradhtar për osmanët Nga Arben Llalla Selaniku është kryeqendra e Greqisë së Veriut. Unë jetova dhe punova rreth 12 vite në këtë qy
U ndaluan nga policia greke, zhduken dy të rinjtë shqiptarë Dy të rinj kanë humbur gjurmët, pas ndalimit të tyre nga policia në Greqi. Një lajm i tillë është njoftuar pak çaste më
Paok fiton dhe Kupën e Greqisë, tifozët i venë flakën Selanikut (VIDEO) Pasi fitoi kampionatin pak javë më parë, tashmë Paok e ka mbyllur seoznin në Greqi në mënyrën më të mirë të mundëshme.
Ndërtimi metrosë nxjerr thesarin antik në Selanik (FOTO LAJM) Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të las
Masakrohet shqiptari në Selanik, ku dyshon policia Një krim makabër ka ndodhur në Selanik të Greqisë, ku viktimë ka mbetur një 45-vjeçar shqiptar. Ngjarja mëoshet se k
Ekstremistët grekë vajtojnë vrasjen në rrugët e Selanikut, provokojnë shqiptarët (VIDEO) Partia ekstremiste greke ende vazhdon t'i provokojë shqiptarët duke vënë në rrezik edhe bashkëjetesën. Edhe pse të paktë
Kush është "shqiptari" Butaris, kryebashkiaku i Selanikut që u rrah nga ekstremistët Nuk është e para herë që Kryetari i Bashkisë së Selanikut sulmohet. Që prej zgjedhjes se tij si kryetar i Bashkisë së
E mbrojti me trup, kush është gruaja heroinë që i shpëtoi jetën kryebashkiakut të Selanikut (VIDEO) Kryebashkiaku i Selanikut Jani Butaris ishte viktimë e një sulmi të paprecedent të grupeve neo fashiste gjatë ditës së d
Grushte e shkelma, dhunohet fizikisht krebashkiaku i Selanikut (VIDEO) Kryetari i Bashkisë së Selanikut, është sulmuar fiziksht gjatë një ceremonie në kujtim të masakrës së grekëve në Detin e
Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të zëvendësohet me “Nikos Galis” Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Sela
Emri i Maqedonisë, pas Selanikut protestë edhe në Athinë Pas protestës masive në Selanik të dielën, organizatat dhe shoqatat greke paralajmërojnë tubim të ri kësaj radhe në Athi
Shpërthejnë protestat kundër emrit në Selanik (VIDEO) Rreth 40.000 persona kanë shkuar drejt Selanikut ditën e sotme, duke protestuar kundër emrit të Maqedonisë. Numri i
Porosi nga Athina e Selaniku: Maqedonia është Greqi (VIDEO) Klima pozitive që ditëve të fundit u krijua nga kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë lidhur me emrin, është zbehur nga
Dy agjentët kthehen në Maqedoni Këshilli i Gjyqtarëve të Selanikut vendosi sot se Nikolla Boshkovski dhe Goran Grujevski duhet të ekstradohen në Maqedon
Kryeministri Zoran Zaev në darkë me kryetarin e Selanikut, Yiannis Boutaris Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë ka arritur në Selanik, me ftesë të kryetarit të komunës së Selanikut, Yiann
Seance gjyqësore në Selanik për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet seancë për kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë për ekstradimin e ish-shefav
Majk kapet mat me të dashurën e re në rrugët e Selanikut (FOTO LAJM) Këngëtari Majk Kaveli, pas deklaratës për ndarjes përfundimtare me Majlinda Zekën me të cilën ka dhe një djalë është kap
Ahmeti takon Kryetarin e Selanikut, Janis Butaris Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur mbrëmë në takim Kryetarin e Selanikut, Janis Butaris.
Veriu i Greqisë tronditet sërish nga tre tërmete Greqia është tronditur sërish nga një valë tërmetesh të cilat janë ndjerë më së shumti në Greqinë e Veriut. Nga media
Porti i Durrësit si alternativë për biznesmenët e Maqedonisë Biznesmenët maqedonas janë njoghur sot me mundësitë që u ofron porti i Durrësit, i cili krahas portit të Selanikut mund