999 rezultate për

selanik

Kapet shqiptari me drogë në Greqi, shoku i tij ikën me vrap Në vijim të luftës kundër trafikut të drogës nga Shqipëria, janë zhvilluar dy operacione nga policia greke. Në kufir
Shpërthejnë thirrjet anti-shqiptare në Selanik: “Të djegim Tiranën!” Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që s
Ekstremistët grekë vajtojnë vrasjen në rrugët e Selanikut, provokojnë shqiptarët (VIDEO) Partia ekstremiste greke ende vazhdon t'i provokojë shqiptarët duke vënë në rrezik edhe bashkëjetesën. Edhe pse të paktë
Protesta të dhunshme në Selanik dhe Pire Selaniku dhe zona e Pireut në Greqi u përfshinë nga protesta të dhunshme mbrëmjen e 18 shtatorit, ku ka pasur edhe përpl
Migjen Basha zbarkon në Selanik, tifozët e mirëpresin me krahë hapur Ashtu siç e kishte paralajmëruar disa ditë më parë në një intervistë për mediat italiane, Migjen Basha, zbarkoi sot në S
Basha paralajmëron një tjetër skandal: U takuan me "Bacën" në Selanik, ka përgjime Lulzim Basha ka mbajtur një fjalim të pazakontë sot në Kuvend. Më shumë se nga fjalori i përdorur ndaj deputëteve të maj
Basha s'i ndahet Ballës: Derrkuc, të kanë përgjuar në Selanik Basha ditën e sotme në Kuvend ka deklaruar se kreu i Grupit të PS Taulant Balla e disa deputetë të tjerë që nuk ndodhes
Kush është "shqiptari" Butaris, kryebashkiaku i Selanikut që u rrah nga ekstremistët Nuk është e para herë që Kryetari i Bashkisë së Selanikut sulmohet. Që prej zgjedhjes se tij si kryetar i Bashkisë së
E mbrojti me trup, kush është gruaja heroinë që i shpëtoi jetën kryebashkiakut të Selanikut (VIDEO) Kryebashkiaku i Selanikut Jani Butaris ishte viktimë e një sulmi të paprecedent të grupeve neo fashiste gjatë ditës së d
Grushte e shkelma, dhunohet fizikisht krebashkiaku i Selanikut (VIDEO) Kryetari i Bashkisë së Selanikut, është sulmuar fiziksht gjatë një ceremonie në kujtim të masakrës së grekëve në Detin e
Vazhdojnë përpjekjet për paqe, takim i ri në Selanik Kontaktet e shpeshtuara të shefave të Diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias, në periu
U kap me drogë në makinë, arrestohet shqiptari në Selanik Një shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është vënë në pranga nga policia greke pasi është kapur me drogë.
Digjet makina e konsullatës shqiptare në Selanik, dyshohet për bombë Makina e konsullatës shqiptare në Selanik është djegur pas mesnate, rreth orës 2:30. Policia greke ka nisur hetimet. Par
Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të zëvendësohet me “Nikos Galis” Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Sela
Emri, sot protestohet në Selanik, nesër në Athinë Mijëra protestues në Selanik të Greqisë i paraprinë protestës së planifikuar për ditën e nesërme në Athinë. Protestuesi
Kotzias: Protestat në Selanik nuk do të ndikojnë në negociata Protestat për çështjen e emrit të Maqedonisë që u zhvillua të dielën, në Selanik nuk do të ndikojnë në negociatat me Maq
Emri i Maqedonisë, pas Selanikut protestë edhe në Athinë Pas protestës masive në Selanik të dielën, organizatat dhe shoqatat greke paralajmërojnë tubim të ri kësaj radhe në Athi
Emri i Maqedonisë, më shumë se 30 mijë persona protestojnë sot në Selanik Më shumë se 30 mijë qytetarë të Greqisë kanë dalë në protest të organizuar nga disa shoqata greke nën moton "Maqedoni do
Protesta masive në Selanik, organizatorët: Jo termit Maqedoni! (FOTO LAJM) Organizatorët e protestës masive sot në Selanik të Greqisë kanë deklaruar se janë kundër zgjedhjes së emrit të Maqedonis
Shpërthejnë protestat kundër emrit në Selanik (VIDEO) Rreth 40.000 persona kanë shkuar drejt Selanikut ditën e sotme, duke protestuar kundër emrit të Maqedonisë. Numri i