999 rezultate për

sektorit

COVID-19/ Sejko: Banka e Shqipërisë parashikon rënie të prodhimit kombëtar në -6% Banka e Shqipërisë vlerëson se goditjet nga pandemia Covid-19 në ekonomi do të jenë të forta këtë vit. I ftuar në em
Guvernatori i BSH paralajmëron: Pritet rritje e numrit të papunësisë dhe kredive me probleme Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko shprehet se pandemia e COVID-19 ka goditur fort ekonominë shqiptare. G
Ish-lojtari i Southampton kapet me 2 ton kokainë, ekstradohet në SHBA (VIDEO) Ish-futbollisti kolumbian John Viafara është ekstraduar ditën e sotme drejt SHBA-së për akuzën trafikimit të 2 tonve kok
FRANCË/ Protestuesit përleshen me policinë Protestuesit francezë dhe policia u përleshën të hënën në stacionin e trenave Gare de Lyon të Parisit, ndërsa një grevë
BB vlerëson të kënaqshme, rezultatet e AMF për projektin “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financiar”” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, përfundoi zbatimin e projektit “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financ
Sistemi VAR edhe në Shqipëri, po bëhen testet e para Sistemi i gjykimit gjithnjë e më tepër po merr interesin e të rinjve meshkuj e femra në Shqipëri. Akademia e Arbtiri
EMRAT/ Shkatërrohet një grup kriminal në Maqedoninë e Veriut (FOTO LAJM) Një grup kriminal që merrej me tregtinë e armëve është shkatërruar në Maqedoninë e Veriut. Policia ka zbuluar shitjen
John Kerry takohet në Beograd me Vuçiçin Ish sekretari i SHBA-së John Kerri dhe biznesmeni amerikan Tim Kolins janë takuar sot në Beograd, pa asnjë paralajmërim,
Raporti i CIA-s i mbyll gojën Ramës për rritjen ekonomike Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në k
Botimet fyese, shkarkohet drejtuesi i sektorit Pas skandalit me librin fyes, suspendohet drejtuesi i sektorit për rini dhe sport. Drejtori i Agjencisë Darko Kaevsk
"Kingut" të qeverisë nuk i del hesapi, mijëra familje mbesin pa rrogat e dhjetorit Mijëra mësues, policë, doktorë dhe infermierë nuk kanë marrë ende pagën e muajit dhjetor. Si të mos mjaftonte fakti
Han nesër në Shkup, takime politike dhe me sektorin civil Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han do të qëndrojë në Maqedoni nesër dhe pasnesër për takime po
Refren 10-vjeçar i sektorit të naftës: "Ato shitje që bënë, ku i çuan lekët?" Nga Ergisa Bejkollari Që prej vitit 2007, kompania më e dytë më e madhe e prodhimit të naftës në vend pas Bank
Tahiri: Drejtësia do të rishikohet Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahri, gjatë vizitës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka folur për rishikimin e sektor
Ofronte prostituta me 50 euro, kapet “mat” trafikanti nga Durrësi Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 38-vjeçar nga Durrësi që shfrytëzonte femra për prostitucion kundrejt një pages
Propozimet për zëvendëskryeministër ekonomik, ja emrat Nebi Hoxha, Koço Angjushev dhe Aleksandar Zarkov janë kandidatët e propozuar nga odat ekonomike për zëvendëskryeministra
Banka Botërore, hua 100 mln USD për të ulur kreditë e këqija në Shqipëri Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Bankës Botërore miratoi sot njëhua prej 100 milionë USD për politikat e zhvillimit të s
Rryshfet për banesë sociale, pranga shefit të Strehimit në Bashkinë e Korçës Sa i takon akuzës për "korrupsion pasiv", mësohet se ka rënë në pranga përgjegjesi i sektorit të strehimit në Bashkinë e
Skandal / Shkollat fillore në Gostivar po keqpërdoren politikisht (FOTO) Nga burime zyrtare pranë shkollave fillore në Komunën e Gostivarit mësohet se paralelet e cikleve të ulta po keqpërdoren
Drejtoresha e BB, Goldstein: Reforma në sektorin energjitik po ecën shumë mirë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në një takim Drejtoreshën për Europën Juglindore në Bank