999 rezultate për

sektorin

Investitorët italianë interesohen për sektorin energjitik Italia e sheh me interes të veçantë sektorin e energjisë në Shqipëri, si një sektor të rëndësishëm. Kështu u shpreh amba
Shoqatat e taksive dhe autobusëve paralajmërojnë protesta Pas protestave të drejtuesve të furgonave edhe drejtuesit e autobusëve dhe taksive 4+1 paralajmërojnë se do të dalin në
Punësimet në shtet, fillojnë “qejfmbetjet” në PS Mënyra e qeverisjes dhe veçanërisht ajo e punësimit në administratë publike ka ngjallur pakënaqësi edhe në radhët e soci
Rama e Gjiknuri inspektojnë zonën naftëmbajtëse Molisht-Shpirag Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në qarkun e Beratit, ndaloi edhe zonën naftembajtese Molisht-Shpirag, ku komp
Haxhinasto-Kohno: Të thellohet bashkëpunimi me Japoninë Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim ambasadorin e Japonisë ne Shqipëri
Panariti premton subvencione për sektorin e peshkimit Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti premtoi sot më shumë subvencione pë
Sharrat në burgun e Drenovës me ndihmën e policisë Policia e Korçës ka zbardhur detaje për futjen e katër sharrave që presin hekur në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë
Pajisje e re për Institutin për mjekësi transfuzive Në Institutin për Mjekësi Transfuzive sot do të promovohet një pajisje e re mjekësore. Bëhet fjalë për dy aparate në sek
Barbara dhe Galliani, Milani me 2 Administratorë Adriano Galliani nuk do të largohet, do të mbajë postin e Administratorit të Deleguar të Milanit, detyrë që do ta ndajë
400 punësime të reja në sektorin e shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni do të punësojë 400 njerëz të rinj në institucionet shëndetësore publike. Ministr
Shqyrtohen raportet e auditorit për sektorin e shëndetësisë Komisioni parlamentar për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrtoi Raportin financiar 2012 të Auditorit të Përgjithshëm
BSH publikon vrojtimin e besimit të konsumatorëve për ekonominë Banka e Shqipërisë publikon vrojtimin më të fundit mbi indeksin e besimit të biznesit dhe konsumatorëve në tremujorin e
Tahiri prezanton drejtorin e Policisë së Shtetit Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri prezantoi sot drejtorin e ri të Policisë së Shtetit. Në ceremoninë e zhvilluar me kët
Ja struktura e re e Policisë së Shtetit Në një deklaratë për median kreu i Ministrisë së Brendshme, Sajmir Tahiri, fill pas përfundimit të mbledhjes së radhës s
Vazhdojnë reformat në sistemin energjitik Ministri i Ekonomise Valon Saraçini ka thënë se reformat në sektorin energjitik në Maqedoni vazhdojnë me synimin për t'u
OSBE organizon debat publik për korrupsionin Ditën e sotme misoni i OSBE-së në Shkup do të mbajë një debat publik për të prezantuar rezultatet nga një anketë e qytet
Financimi selektiv i medias, Mijatoviç duhet të ndërhyjë Gjendja aktuale e lirisë së medias dhe financimi i zhdrejtë, selektiv dhe i shpërpjesëtuar nga ana e Qeverisë, kërkon më
E vërteta “e përafrimeve” Thaçi - Daçiç për sektorin e energjisë Sot Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencë për media në lidhje më çështjen e Energjisë dhe pasojat e pritshme nga negoci
Biznesi, BSH: Rënie në të tre sektorët (FOTO LAJM) reguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) u përkeqësua në tremujorin e dytë të vitit, duke rënë me rreth 17.6 pikë % nën mesata
Greqia përfshihet nga protesta dhe greva Nga sot deri të mërkurën në Greqi do të mbahen protesta dhe greva për shkak të votimit të pritur në Parlament të pakos s