999 rezultate për

sektorin

"Bomba 26" shpërthen sot në Gostivar Sot, në ora 14:00, LSDM do të publikojë "bombën 26" nga qyteti i Gostivarit, ku do të zbardhen keqpërdorimiet, manipulim
AAK: Ja dështimet e Qeverisë në fushën e sigurisë Departamenti për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DMPS) i AAK –së, ka akuzuar Qeverinë Mustafa. Sipas tyre kjo qev
Eleminimi i turpshëm, futbollistët e Romës japin llogari para tifozëve (VIDEO) Humbja e rëndë përballë Fiorentinës dhe eleminimi i turpshëm nga Europa League i ka mërzitur dhe irrituar shumë tifozët
Paguaj energjinë ose të sekuestrojnë shtëpinë Të gjithë qytetarët që janë debitorë të energjisë deri në masën 1 milion lekë, rrezikojnë që Operatori i Sistemit të Shp
Hapen mbi 30 mijë vende të reja pune në Zvicër Tregu i aksioneve po lulëzon, ekonomia është në pozicion të mirë. Produkti i brendshëm bruto (GDP) u rrit 1,8 për qind.
Investitorët nga Dubai interesohen për portet shqiptare Autoriteti Portual i Dubait shpreh interes për të investuar në Portin e Durrësit dhe atë të Shëngjinit. Gjatë qëndrimit
Haxhinasto me delegacionin nga Katari: Mundësi bashkëpunimi në infrastrukturë dhe transport Ministri i Transportiti dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, takoi sot një delegacion ekspertësh nga Ministria e Tran
Këshilli i “milionerëve” të Bankës së Shqipërisë (FOTO-LAJM) Antarët e Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë janë personat më të mirëpaguar në sektorin publik. Guvernatori Ard
Ferrero Group vazhdon të investojë në Turqi dhe në sektorin e lajthive Ferrero Group, një nga liderët e tregut të industrisë së ëmbëlsirave, vazhdon të forcojë prezencën e tij në tregun e laj
Shqipëri-Kosovë, memorandum bashkëpunimi në sektorin minerar Një delegacion nga AKBN i kryesuar nga Z. Dael Dervishi, Drejtor Ekzekutiv zhvilloi një vizitë zyrtare në Republikën e K
Rishikimi i financave, BB kërkon ndërhyrje në pensione dhe energji Përfaqesuesja e Bankës Botërore Tahssen Sayed kërkoi gjatë prezantimit të raportit mbi “Rishkimin e Financave Publike” n
Ndryshimet në ligjin për sektorin minerar “Sektori minerar do trajtohet me përparësi, pasi është një sektor që ka vuajtur nga fenomenet ilegale, ku ka ende subj
Ina Rama fillon punë si juriste në një bankë private Ish-kryeprokurorja Ina Rama mësohet se ka filluar punë si juriste në një bankë private të nivelit të dytë, pak javë më p
Gaiani: Shqipëria, vend konkurrent në turizëm Ambasadori italian në Tiranë Massimo Gaiani u shpreh sot se Shqipëria ka potenciale të mëdha për zhvillimin e turizmit.
Shqipëri-BB, marrëveshje për liberalizimin e tregut të energjisë Ministri i Energjisë dhe industrisë, Damian Gjiknuri i cilësoi të vështira reformat në sektorin e energjetikës. Duke fol
Thaçi ministër i Brendshëm në qeverinë e Gruevskit?! Menduh Thaçi ka ripërsëritur faktin se ai dhe partia e tij do të jenë në qeveri. Pas këtyre deklaratave, gazeta "Lajm
Informaliteti në sektorin ekonomik, shqetësues Për ambasadorin e SHBA-së shtrirja e informalitetit në sektorin ekonomik në Shqipëri është shqetësuese. Në ceremoninë e
Cani: Raporti i S&P, tjetër siguri për konsolidimin e financave Ministri i Financave flet te “Zëri i Amerikës” rreth takimeve në Uashinton, çfarë pritet nga marrëveshja me Bankën Botër
Kooperacioni italian financon 3 projekte në sektorin e zhvillimit territorial Tre projekte të financuara nga Kooperacioni italian për vitin 2014, në sektorin e zhvillimit territorial, përfshirjes so
Lista me 307 vende të lira pune të shpallura në faqen zyrtare të Edi Ramës Janë gjithsej 307 vende të lira pune të shpallura në faqen zyrtare të Edi Ramës. Në shtator, kreu socialist do të njofto