999 rezultate për

sektorin

Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Me
Këto janë profesionet me rrogat më të larta në Maqedoni Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë për pagat mesatare bruto në gusht të këtij viti, pagat
LSM: 7 ditë pushim për të punësuarit në zonat e përmbytura Lidhja e sindikatave të Maqedonisë ka njoftuar sot se në bashkëpunim me Organizatën e punëdhënësve të Maqedonisë, kanë
GAFA / Zef Hila i PD-së në formular shkruan se ka amësinë shqiptare Të zgjedhurit qendror por edhe ata lokalë duket se janë në nivel të tmerrshëm sa i takon edhe njohurive. Kryebashkiak
Vritet me armë zjarri biznesmeni 39-vjeçar në Durrës Një vrasje ka ndodhur mesditën e sotme në Durrës, ku viktimë ka ngelur një 39-vjeçar. Mësohet se viktima është shtetasi
138 kompani kanë përfituar 2.1 milionë euro në sektorin e importit Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka thënë se në janar dhe shkurt, 138 kompani kanë përfituar 2.1 milion euro në imp
Austri­-Shqipëri, ja sa kushton bileta Federata Austriake e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave për miqësoren e 26 marsit me Shqipërinë. Tifozët e Kombëta
Ja profesionet më të paguara në Maqedoni Të punësuarit në sektorin e aviacionit, industrinë e telekomunikacionit dhe shërbimeve financiare janë më të paguarit në
Gjiknuri: Thellim i bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në takim një delegacion gjerman të kryesuar nga Drejtori
Cutillo-Koka: Forcim të marrëdhënieve dypalëshe në sektorin e mjedisit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo. Pa
Jahjaga: Në Kosovë gratë përballen me pengesa të mëdha Presidentja Atifete Jahjaga është shprehur se, në shoqërinë kosovare, gratë përballen me barriera të shumta të cilat jo
Pagë minimale 300 euro edhe në sektorin privat Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me gjendjen e punëtoreve në sek
Drejtoresha e BB, Goldstein: Reforma në sektorin energjitik po ecën shumë mirë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në një takim Drejtoreshën për Europën Juglindore në Bank
Debat me sektorin civil, "Pritjet, Sfidat dhe Hapat e Ardhshme në Eurointegrime" Para shpalljes së Raportit të këtij viti nga ana e Komisionit Evropian Strategjia për zgjerim dhe Raporti i progresit pë
Bushati-Spahos: Ata që sot akuzojnë, janë po ata që dje rrënuan sektorin energjitik! PS me anë të deputetit Ervin Bushati, ka reaguar ndaj deputetit demokrat Edmond Spaho, lidhur me akuzat për OSHEE. Ai th
Rama: Një histori suksesi në sektorin energjitik I pranishëm në takimin e ministrave të komunitetit të energjisë, kryeministri Edi Rama u shpreh se reforma në energji ka
Serbia pranon ofertën e Kosovës për AKS-në Beogradi ka pranuar propozimin e Prishtinës që nëpunësit e ardhshëm të Asociacionit të Komunave Serbe të kenë statusin "
Zjarr në sektorin e 5 të naftës në Patos Sektori i pestë i naftës në qytetin e Patosit është përfshirë nga flakët e zjarrit. Sipas informacioneve të fundit, fatm
Policët maqedonas japin "leksion" mbi sigurinë publike në Prishtinë Ditën kur ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni, udhëtoi drejt Shkupiz, përfaqësuesë të Policisë maqedonase kan
Ekskluzive / A po hyn Çalik në sektorin energjitik në Shqipëri? Pas privatizimit nga Çalik Group të KEDS Kosova para rreth dy vitesh, duket se ky grup tashmë synon edhe tregun energjit