999 rezultate për

sektorin

Merret vendimi, a do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi? Edhe pse tashmë prej muajsh bota po kërcënohet nga pandemia e koronavirusit, autoritet greke kanë vendosur që nuk do të
Lajm i mirë: Greqia shtyn lejen për punonjësit sezonal Qeveria greke ka shtyrë deri në 31 dhjetor të këtij viti, lejen e posaçme për punonjësit sezonal. Është dërguar qark
Ndalimi i dasmave në Itali, nuset në protestë Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë të martën, me ç’rast 15 vajza të veshura me fus
Basha paralajmëron zgjidhje: Taksimi i qeverisë Rama varfëroi shqiptarët Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social Tëitter ku thotë se taksimi i qev
Zyberi angazhohet për zgjidhjen e pabarazisë në sektorin privat Në shumë kompani vendore pjesëtarët e bashkësive më të vogla, ende nuk kanë mundësi të punësohen, respektivisht në numër
Gjendet kufoma e një 37-vjeçari në bregdetin e Durrësit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Trupi i pajetë i një 37-vjeçari është konstatuar pak orë më parë në bregun e d
Arben Ahmetaj zbulon sektorin më të prekur nga pandemia e COVID-19: 1 miliard dollarë Më shumë se 1 miliardë dollarë parashikohet dëmi ekonomik që do të pësojë Shqipëria për shkak të situatës së krijuar nga
MAQEDONI/ Qeveria në mbledhjen e sontme solli këto vendime Në seancën e 32-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut janë sjellë një sërë vendimesh që kryesisht ndërlidhen me punësim
Meta: Koronavirus do të frenojë ekonominë, humbje të mëdha te fasoneritë dhe biznesi i vogël (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka përcjellë sot një video mesazh përmes të cilit shprehet se ka një ngadalësim kritik të aktivitet
TAP dhe linjat e interkonjeksionit: Efektet që mund të kishin sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë Shqipëria nuk ka sot një vlerësim kombëtar të ekspozimit ndaj kërcënimeve kibernetike në sektorin e energjisë. Një studi
Gjiknuri tregon "sekretin e errët": Pse Berisha ra nga pushteti në 2013-n Ish-ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri ka folur për shkaqet që sipas tij bënë që të rrëzohej ish-kryeministri Sali
Kryegjyqtarja e Durrësit lë detyrën për një sfidë të re në sektorin privat Kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit të Lartë Gjyqësorë. Duket se ka
Kuvendi jo funksional, ish-deputetët e legjislaturës do marrin pagat deri në gusht 2020 Ish-deputetët e legjislaturës së fundit, 120 sish, të cilët nuk janë legjitim që prej muajit gusht kur është shpërndarë
Punojnë por sërish në mjerim: INSTAT zbulon shifrat e dhimbshme të Shqipërisë Nga mbi 1,1 milionë të punësuar që u raportuan si të punësuar nga INSTAT në tremujorin e dytë të vitit 2019, vetëm 4.4%
Zaev: Rritje pagash me 5 % për sektorin publik nga shtatori Kryeministri i vendit në një konferencë për shtyp para pak minutash, duke folur për ekonominë në vend, bëri të ditur se
Lirohen 6000 m2 plazh në Sektorin Rinia në Durrës, 2 të proceduar Policia e Durrësit në bashkëpunimin me Task-Forcën e ngritur nga Prefekti i Qarkut Durrës kanë vijuar operacionin për
Kosovarët nuk duan të bëjnë biznes në Shqipëri, bie numri Klima e biznesit ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës është përkeqësuar së fundmi, teksa bashkëpunimi ekonomik nuk po përparo
Niveli i ulët arsimor në vend/ Punonjësit në shtet, 45% janë me arsim 8-vjeçar dhe të mesëm Forcimi i kritereve sa i përket diplomave dhe shpërthimi i universiteteve private gjatë dekadës së kaluar e rritën numr
Dalin në shitje biletat e ndeshjes Islandë-Shqipëri Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë të interesuarit së kanë dalë në shitje biletat e ndeshjes eliminatore
Haradinaj: Paga minimale nuk është prekur që prej 2011 Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se përballet vazhdimisht me kërkesa për rritje të pagave në sektorë të ndry