999 rezultate për

seksuale

Ekspozimi ndaj rrezeve X, a e rrit rrezikun për kancer Është në praktikën e përditshme mjekësore që për të vendosur mbi sëmundjet e sakta që kanë pacientët, u kërkojnë një gra
U dhunua seksualisht, studentja mbyt vetën Vdekja e 23 vjeçares që mbyti vetën pasi dy muaj më parë tha se ishte dhunuar seksualisht, ka ngjallur zemërim të madh k
Vrasja e gruas nga Tropoja, ka dyshime të forta se prokuroria nuk hetoi ankesat për dhunë seksuale Një hulumtim ka nxjerrë në pah pretendime të reja për mënyrën se si prokuroria e shtetit kishte trajtuar ankesat e Valbo
The Guardian: Lufta e grave kosovare për të drejtat e viktimave të dhunës seksuale Një artiste, një aktiviste dhe një ish presidente kanë ndihmuar në arritjen e një fitore historike për mijëra kosovarë,
"Njerëzit bënin më shpesh marrëdhënie seksuale gjatë komunizmit" Kur Amerikanët mendojnë për komunizmin në Evropën Lindore, ata kujtojnë kufizimet e udhëtimit, peizazhet e zymta të beto
Presidentë dhe kardinalë, të famshmit që vdiqën duke kryer marrëdhënie seksuale (FOTO LAJM) Burra të famshëm që vdiqën teksa kryenin marrëdhënie seksuale kanë hyrë në histori. Ndonëse janë dhënë versione të ndrys
Ëndërroni sikur po kryeni marrëdhënie seksuale? Ky është shpjegimi (FOTO LAJM) Shpesh shihni ëndrra sikur jeni duke bërë seks? Ato nga pak edhe ju shqetësojnë? Mirëpo, shpeshtësia dhe përmbajtja
Rrëfimi i tmerrshmën i murgeshave: Prifti abuzonte seksualisht me ne Shpesh herë është folur në lidhje me abuzimet seksuale në objektet fetare. Një grup murgeshat kanë rrëfyer hapur abu
Mjekët: Bëni kujdes, marrëdhënia anale është e dëmshme Sipas sondazheve online, ku ruhet privatësia e të anketuarve, numri i çifteve që praktikojnë seksin anal sa vjen e rrite
Ngacmimet seksuale kthehen në shqetësim në Prizren Organizata Femaktiv ka paralajmëruar një marsh protestues kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në Prizren, i cili do të
Nëna shet vajzën 2 vjeçare për 1200 euro, blerësi e kërkonte për të kryer mardhënie intime Një nënë në Hjuston u arrestua për përpjekjen për të shitur vajzën e saj dyvjeçare për seks, thonë autoritetet. Sarah
Dalin pamjet, gazetarët filmohen duke kryer marrëdhënie seksuale në redaksi (FOTO LAJM) Një gazetar radioje është kapur nga kamerat e sigurisë duke kryer marrëdhënie seksuale me të dashurën e tij në vendin e
Shihni në ëndërr sikur po kryeni marrëdhënie seksuale? Ky është shpjegimi (FOTO LAJM) Shpesh shihni ëndrra sikur jeni duke bërë seks? Ato nga pak edhe ju shqetësojnë? Mirëpo, shpeshtësia dhe përmbajtja
Këngëtarja e njohur tregon tmerrin: Më kërkuan të heq bluzën Tashmë buja e ngacmimeve seksuale ka marrë dhenë në Holliëood dhe tashëm botë. Edhe Jennifer Lopez ka rrëfyer histor
Aktorja e njohur trondit fansat: Jam ngacmuar që 12 vjeç Jessica Alba ka zbuluar se ajo ka përjetuar ngacmime seksuale gjatë gjithë karrierës së saj. Ajo njihet si një nga ak
Ngacmoi seksualisht tre burra, nisin hetimet ndaj aktorit të Hollywood-it Aktori Kevin Spacey është akuzuar për ngacmime seksuale në vitet 1996, 2008 dhe 2013, ndaj tre personave identiteti i të
Mjaft perverse, këto ishin "shijet" e frikshe të Hitlerit gjatë marrëdhënieve seksuale Libri i publikuar nga psikologu Volker Elis Pilgrim tregon se diktatori Adolf Hitler ishte një vrasës serial, i cili kis
Aktori sulmon ashpër Avokaten e Popullit: Mbroni vetëm homoseksualët, për të tjerët nuk keni b*thë Aktori Marin Orhanasi ka reaguar ashpër përmes një statusi në Facebook ndaj Avokatës së Popullit, Erinda Ballanca në lid
Reçica premton ndihmë për gratë e dhunuara Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica mori pjesën në lansimin e fushatës “Bëhu zëri im”, në kuadër të
Vizitorët në Prizren ankohen për ngacmime seksuale Erdiz Driza ka një bujtinë në Prizren, por që atij kohëve të fundit, shpesh po i ndodhë që mysafirët të kthehen të traum