999 rezultate për

sekretarit

Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Artistët i kërkojnë takim sekretarit Greminger: Kështu shpenzohen paratë që na jepni Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Thomas Greminger ndodhet në Shqipëri ndërkohë artistët që protestojnë prej një viti e
Tronditet administrata e Trump, jep dorëheqje zyrtari për Kosovën Burime të Washington Postit kanë treguar se letrën e dorëheqjes e ka dorëzuar Wess Mitchell top diplomat përgjegjës për
Haradinaj: UNMIK duhet të largohet nga Kosova Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se UNMIK duhet të largohet nga Kosova sepse sipas tij, ky mision nuk ka për çka t
Ky ishte favori i madh që NIkki Haley i bëri Kosovës ditën që iku nga detyra (FOTO LAJM) Nikki Haley ka dhënë dorëheqje ditë më parë nga posti i ambasadores së SHBA-së në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.
Numri dy i SHBA-së fton Zaevin në takim Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev nesër në Washington do të realizojë takim me Zv.presidentin e Shteteve të Bashkuara
Dimitrov flet për vizitën të sekretarit amerikan Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinj
Trump anulon vizitën e Pompeo në Korenë e Veriut, por i dërgon një përshëndetje Kim Jong-un Presidenti i SHBA, Donald Trump ka anuluar vizitën e Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo në Korenë e Veriut, që ishte pla
Meksika, thirrje për bashkimin e fëmijëve me prindërit imigrantë Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo kryesoi një delegacion të lartë në Meksik, në një kohë kur ajo ndodhet në tranz
Federata zvicerane u kërkon falje shqiptarëve për deklaratat të Sekretarit: Na vjen shumë keq Federata zvicerane e futbollit, ka kërkuar falje ditën e sotme, pas deklarateve të Sekretarit të Përgjithshëm, Aleks Mis
SHBA ia ndalon hyrjen Javier Solanës, vizita që e bëri të padëshirueshëm SHBA ia ka ndaluar hyrjen ish-sekretarit gjeneral të NATO-s dhe ish-ministrit spanjoll, Javier Solana, për shkak të vizi
Ismet Beqiri ka zgjidhjen e tejkalimit të sfidave në Kosovë Deputeti dhe sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka njoftuar se sonte janë takuar në Ambasadën amerikane me Ndihmës Sekreta
Majlindës i dalin të palarat, si po ndërhyn Rama për postin e rëndësishëm Majlinda Bregu së shpejti do të marrë postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Dhe që
Reagon Majlinda Bregu pas propozimit të Ramës: Po, dhe jam e nderuar! Pas lajmit se Majlinda Bregu është propozuar nga kryeministri Edi Rama për postin e Sekretarit të Përgjithshem, të Këshi
E FUNDIT / Bashkim Fino jep dorëheqjen nga politika (FOTO LAJM) Nëpërmjet një status të publikuar në “Facebook” deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino ka kominikuar se i ka paraq
Bashkim Fino heq dorë nga PS për sportin: Nuk dua të paragjykohem Teksa doli publikisht dhe konfirmoi kandidaturën e tij për President në këto zgjedhje të FSHF, Bashkim Fino ka dhënë dor
Hojt Ji dorëhiqet nga zv/ndihmës i Sekretarit Amerikan të Shtetit Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe euroaziatike Hojt Brajan Ji dha dorëheqje ng
Ky është kushti tjetër i të pakënaqurëve në Vetëvendosje Grupi i “rebeluar” i Vetëvendosjes, që ndryshe po quhet Grupi i Dardan Molliqajt, jo vetëm që ka kërkesë që Albin Kurti
NATO i zgjat mandatin Sekretarit të Përgjithshëm NATO i ka rinovuar mandatin sekretarit të përgjithshëm Jens Stoltenberg dhe me dy vite të tjera. Lideri i Aleancës s
Emërohen zëvendësit e sekretarit të përgjithshëm të parlamentit Miki Milkovski nga Rankovce, jurist i diplomuar dhe Marijana Kacarska nga Strumica, jursite e diplomuar me provim të dhë