999 rezultate për

sekretarin

Meta takon Nën Sekretarin e SHBA,mesazhi që i përcolli kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka takuar Nën Sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillimin Ekonomik, En
Zaev takon javën e ardhshme sekretarin e NATO-s Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev më 8 tetor do të takohet me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Sto
Pas marrëveshjes me Serbinë, Hoti takohet me sekretarin Pompeo Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, u takua me Sekretarin amerikan të Shtetit, M
Dëshmia e rrallë e nipit për sekretarin e "Vatrës" dhe deputetin që s'pranoi postin e Enverit Publikohet historia e panjohur e Loni Kristos nga Hoçishti i Korçës, i cili pasi u shkollua në Selanik, emigroi në SHBA
Rama propozon sekretarin e Komitetit të Rindërtimit Në Kryeministri po zhvillohet sot mbledhja e tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Mbledhja drejtohet nga kryeminis
E BUJSHME/ Dënimi i Skëndërbeut, Takaj akuzon ish-sekretarin e FSHF-së Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka dalë në një konferencë urgjente për shtyp, ku ka folur për dënimin e klubit d
Zaev bën "kërdinë": Pas shkarkimit të 78 kryetarëve të degëve, largon edhe nën kryetarët dhe sekretarin Sekretari i përgjithshëm i LSDM, Aleksandër Kiracovski është shkarkuar nga detyra partiake. Gjithashtu edhe të gjith
Cakaj takon Sekretarin e KiE: Shqipëria, reforma falë mbështetjes së Evropës Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të KiE,
Policia rreh me shkopinj sekretarin e PD-së Policia ka shoqëruar Sait Dollapin, ish-kreun e CEZ i cili ishte i pranishëm në protestën e sotme të opozitës. Mësohe
Procedohet Sekretarin PD-së dhe 32 protestues Policia e Shtetit ka njoftuar se po procedon penalisht 33 protestues per aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para pa
Pompeo nuk ia përmend heqjen e taksës Hashim Thaçit Presidenti Hashim Thaçi është takuar me Sekretarin amerikan, Mike Pompeo. Ai tha se në bisedë me sekretarin amerikan iu
Dëbimi i diplomatëve të Iranit, Bushati bisedë telefonike me sekretarin amerikan të shtetit Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka bërë të ditur me një postim se ka zhvilluar një bisedë telefonike me
Haradinaj tregon çfarë foli me Stoltenbergun në telefon Kryeministri Ramush Haradinaj me anë të shkrimi në Facebook, ka njoftuar se gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefoni
Dalin pamjet se sa keq e pritën Sekretarin Amerikan Mattis në Maqedoni (VIDEO) Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka mbërritur për një vizitë zyrtare në Shkup. Teksa zyrtari i lartë amerika
Çitaku del në fotografi me Sekretarin Amerikan të Shtetit Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë një aktiviteti ka mundur të flasë me Sekretarin Amerikan të Shtetit,
Thaçi siguron NATO-n së ushtria do të formohet në kordinim me ta Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stolt
Thaçi edhe Vuçiç takojnë sot me Ndihmës Sekretarin Amerikan Wess Mitchell Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se sot do të ketë takime me Ndihmësin e Sekretarit Amerikan të Shtetit We
Mitchell: Mos spekulloni, nuk ka plan shtesë për Kosovën dhe Serbinë Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evrop
Gjykata Kushtetuese rizgjedh sekretarin me aktakuzë Milot Vokshi, i cili akuzohet se ka keqpërdorur buxhetin e shtetit për rreth 31 mijë euro, para një muaji është rizgjedh
Pacolli diskuton për demarkacionin në Washington Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po vazhdon të qëndroj në ShBA, ku edhe po takohet me disa nga krerët shtet