999 rezultate për

sekond

Shembja e katër kullave gjigante në vetëm 10 sekonda në Abu Dabi (VIDEO) Katër kulla, pjesë e kompleksit “Mina Plaza Towers” në Abu Dabi u shkatërruan për vetëm 10 sekonda me shpërthimin e kont
Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e makinës për dhjetë sekonda (VIDEO) Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit
Gjeni ku ndodhet lapsi brenda 20 sekondash (FOTO LAJM) Jeni gati për një test të shpejtë që provon vigjilencën dhe përqëndrimin tuaj? Në foton e mbushur me libra, ndodhet
Mënyra ideale për të zier dhe për të qëruar vezët (VIDEO) Të ziesh vezë nuk është puna më e vështirë që mund të bësh në kuzhinë, por në një mëngjes të rrëmujshëm, edhe mund të nd
Aksident tragjik në Tepelenë: 5 persona të plagosur, mes tyre dhe një fëmijë Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Burimet bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallaka
Pse larja e fytyrës për të paktën 60 sekonda mund të bëjë mrekulli? Me sa duket, një fytyrë e lëmuar dhe me shkëlqim nuk kërkon gjithmonë produkte dhe mjete të shtrenjta për kujdesin e lëk
OBSH jep lajmin e frikshëm: COVID-19 merr një jetë në çdo 17 sekonda në Evropë Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Dr. Hans Kluge, tha se dy kontinentet më të zhvillu
Plot 5 gola, Portugalia fiton në sekondat e fundit ndaj Kroacisë (VIDEO) Portugalia fiton 2-3 ndaj Kroacisë. Ballkanasit kaluan të parët në avantazh me anë të Mateo Kovacic, por në fillim të
Ferrari SF90 Spider, makina hibride me 1000 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Ferrari SF90 Spider është versioni i ri, kabriolet, por tashmë hibrid, i SF90 Stradale. Super-makina ka një çati meta
Tevez bën ndërhyrjen brutale pas vetëm 3 sekondash lojë (VIDEO) Carlos Tevez rrezikoi të hynte në historinë e futbollit si një nga dëbimet (daljet me karton të kuq) nga loja më të shpe
A mund t'i gjeni të gjitha Q-të brenda 10 sekondave në këtë foto? (FOTO LAJM) Enigma e fundit në rrjete sociale i ka aktivizuar të gjithë. E gjitha çfarë duhet të bëni është të zbuloni se sa shk
Testoni shikimin! A e gjeni dot miun mes këtyre lepujve për 10 sekonda? (FOTO LAJM) Çfarëdo që ju keni bërë, është koha për të marrë një pushim të shkurtër dhe të testoni shikimin tuaj. Testet e shikim
E dalloni dot numrin që ndodhet në figurë për 5 sekonda? (FOTO LAJM) E dalloni dot numrin që ndodhet në figurë për 5 sekonda? Nëse jo ja u tregojmë ne 247.
Pse Toka pulson çdo 26 sekonda? Ndërsa e gjithë bota vazhdon punën e saj çdo ditë, pak e dinë se Toka dridhet çdo 26 sekonda. I njohur si mikro-sizmike,
Largohet trajneri i parë në Superiore pas vetëm 2 ndeshjesh “Furtunë” te Laçi pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Kastriotit. Armando Cungu nuk do të jetë më trajner i kurbi
Ortiz i mjaftojnë 45 sekonda për të hedhur nokaut kundërshtarin e tij (VIDEO) Ju deshën vetëm 46 sekonda që Ortiz ta fitoi meçi ndaj Alexander Flores në kategorinë e rëndë në boks. 41-vjeçari ish
Ndeshja më e shkurtër në histori, zgjat vetëm 7 sekonda (VIDEO) Ndeshja më e shkurtër në histori u zhvillua në ligën e katërt të Serbisë, e cila zgjati vetëm 7 sekonda. Gjegjësisht,
Test përqëndrimi: E gjeni dot gabimin në foto për më pak se 30 sekonda? (FOTO LAJM) Falë vëmendjes ndaj detajeve, Sherlock Holmes zgjidhte krime nga më të mistershmet. Detaji që në dukje është krejt i
Çfarë do të ndodhte me botën nëse do të mbetej pa oksigjen për vetëm pesë sekonda? (VIDEO) Imagjinoni sikur i gjithë oksigjeni i Tokës të zhdukej. Jo përgjithmonë, vetëm për pesë sekonda. Merrni frymë thellë,
Njihuni me "rregullin 5 sekondësh" që mund të ndryshjë totalisht jetën tuaj Në moshën 41-vjeçare, Mel Robbins kishte bërë një zbulim të rëndësishëm. Biznesi i restorantit të bashkëshortit të saj f