999 rezultate për

segmentin

Trafik i rënduar prej dy javësh, çfarë ndodh nga sot me rrugën Tiranë-Durrës Punimet në autostradën Tiranë-Durrës prej disa ditësh kanë sjellë një trafik të rënduar në qarkulllimin e automjeteve pë
Kujdes, sot bllokohet rruga e Rinasit deri në Fushë-Krujë Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore - K/Rinasi
Mbyllen punimet në autostradë, bllokohet rruga tjetër në Vorë Pas perfundimit te nderhyrjes dhe hapjes se plote te Tirane-Durres dhe Durres-Tirane, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Pol
Sot bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, çdo detaj që duhet të dini Duke filluar nga dita e sotme, autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet, për shkak të rikonstruksionit. ARRSH njoftoi dy d
Veliaj: "Shqiponja" me mbikalim, do ribëjmë segmentin Kombinat-Plepa Vera që vjen do ta gjejë Tiranën në një kantier të vërtetë të punëve infrastrukturore. Bashkia e Tiranës do të nisë një
Dollarët që binin nga qielli bllokojnë për 1 orë segmentin rrugor (VIDEO) Një segment rrugor në Illinois State u mbyll pasi ishte mbuluar në dollarë. Sipas një video të shpërndarë nga CNN, pu
Drejt fundit punimet për segmentin e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i
IKMT operacion në segmentin Kashar-Durrës (VIDEO) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, vijon operacionin në rrugët kombëtare për prishjen e objekteve pa leje
Përmbyset makina, humb jetën 17 vjeçari në segmentin Rrëshen-Milot Një aksident i rëndë është shënuar në segmentin rrugor Rrëshen-Milot, ku ka humbur jetën një 17 vjeçar. Në aksident janë
Nesër përurohet segmenti i parë i autostradës "Arbër Xhaferi" Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në Facebook, njofton se nesër
Një e plagosur gjatë aksidentit në Vorë-Marikaj Një aksident pa pasoja për jetën është shënuar në orët e para të mëngjesit, në segmentin Vorë- Marikaj, në dalje të krye
Vuajtjet e policit që do të kalojë rrugën shkurt (VIDEO) Një polic në Tiranë ka tentuar disa ditë më parë të kalojë ndarësen në mes të rrugës për të kaluar në anën tjetër, megji
Rihapet tuneli i Krrabës Pas disa ditësh mbylljeje, është rihapur sot tuneli i Krrabës. Pritet që nga data 1 gusht të kenë përfunduar plotësisht
Qeveria duhet të ndërrojë projektin për autostradën Shkup- Prishtinë Banka Botërore i ka kërkuar qeverisë së vendit kujdes të shtuar me planin që ka parashikuar për këtë vit për rutën 6 në
Festimet për 100-vjetorin, kufizim i qarkullimit në disa rrugë të Tiranës Për shkak të festimeve që pritet të bëhen me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë, policia e Tiranës ka publikuar rrugët
Parada Ushtarake, ja segmentet rrugore që bllokohen në Tiranë Policia e Tiranës ka publikuar sot planin e posaçëm për garantimin e mbarëvajtjes së veprimtarive që do të zhvillohen në
Autostrada Tiranë-Elbasan, punime në gjithë aksin e rrugës Punimet në autostradën Tiranë-Elbasan vijojnë të ecin me ritme të shpejta. Çdo ditë në këtë rrugë hidhen 650 m3 beton, b
Hedhja e asfaltit, rruga Carralevë-Duhël mbyllet për 24 orë Me vendimin e Ministrisë së Infrastrukturës, nga data 14 gusht, prej orës 07:00, deri më 15 gusht, në orën 07:00, ndaloh
Unaza e Madhe, zhvillohet tenderi për segmentin e rradhës Unaza e madhe, një vepër e rëndësishme strategjike e parashikuar në Planin e ri Urbanistik, është në proces ndërtimi.
Dhënia me koncesion e rrugës Tiranë-Durrës, hapja e tenderit të hënën Kompania që do të fitojë koncesionin për rrugën “Milot-Morinë”, do të ndërtojë edhe dublimin e rrugës aktuale me dy kali