999 rezultate për

sefa

"Gjyshi shoqëroi Ismail Qemalin e firmosi pavarësinë", historia tragjike e familjes së pasur Publikohet historia e panjohur e familjes së madhe Sefa nga qyteti i Lushnjes, e cila që nga periudha e pushtimit osman
I dënuar për tentativë vrasje, ekstradohet nga Italia 31-vjeçari Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë për llogari të autoriteteve shqiptare 31-vjecari Leonard Sefa nga Laci. Sefa
EMRI/ Vrau pronarin, kush është i riu nga Durrësi që u ekstradua në Angli Një 24-vjeçar shqiptar i dënuar për vrasjen e pronarit të tij britanik është arrestuar në Shqipëri dhe më pas është ekst
Azet reagon për herë të parë pas vdekjes së menaxherit (FOTO LAJM) Në orën 05:00 të mëngjesit të sotëm ndodhi një aksident tragjik prej shpejtësisë së lartë. Sefa Kaya, një shtetas me
Vdiq tragjikisht në aksident, orët e fundit të Sefa Kaya në Prishtinë (FOTO LAJM) Sot në orët e mëngjesit ka ndodhur një aksident me fatalitet në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, afër ‘KFC’-së. Viktim
I pari shqiptar që ekstradohet në Londër, si u zbulua krimi i frikshëm Elton Sefa është përfolur këto 3-4 ditë si shqiptari i parë që do të ekstradohet drejt Britanisë së Madhe, pas marrëvesh
Vrau anglezin dhe e hodhi nga çatia, merret vendimi për 23-vjeçarin shqiptar Ky është Elton Sefa, shqiptari i parë që do të ekstradohet drejt Britanisë së Madhe, pas marrëveshjes dy-palëshe të ekst
Ky emër do ta zëvendësojë Flamur Sefajn (FOTO LAJM) Behgjet Pacolli ka zgjedhur emrin e ri në krye të ministrisë së Punëve të Brendshme pas shkarkimit të FLamuar Sefajt.
Një javë pas dorëheqjes së Sefajt, ende s’ka emër për ministër të Brendshëm Shkarkimi i Flamur Sefajt nga pozita e ministrit të Brendshëm, e ka lënë këtë institucion pa lider. Përkundër se po bëhe
Pacolli: Ende nuk kemi një emër për ministër të Brendshëm Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli, ka treguar se ende nuk kanë ndonjë emër konkret për ministër të Punëve t
Rrëfehet ish ministri Sefaj: Largimi im kishte prapavijë politike Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka folur sonte haptazi për largimin e tij nga kreu i MPB-së. Sefaj k
Sefaj derdh "lot" për shkarkimin pas rrëmbimit të turqve: Nuk e meritoja kështu Flamur Sefaj, i cilu u largua nga posti i ministrit të Brendshëm për shkak të rastit të gylenistëve, po e konsideron vet
Thaçi nuk e dha shefin e AKI-së Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, i është bindur urdhrit të kryeministrit Ramush Haradinaj për ta liruar kët
Flamur Sefaj flet për herë të parë: Pse ofrova dorëheqje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se nuk ishte dakord me arsyen e dhënë në kërkesë për lirimin
AKR njofton zyrtarisht: Ministri Sefaj jep dorëheqje Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi për media thotë se Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme që vjen nga rad
Sefaj sot nuk do të japë dorëheqje Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, sot nuk do të deklarohet për dorëheqjen e tij ashtu siç ishte raportuar në
Haliti flet për rolin e Ministrit Sefaj në dëbimin e shtetsave turq Ndonëse të premten e javës së shkuar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shkarkoi ministrin e MPB-së nga AKR Flamu
Thaçi më i fuqishëm se Haradinaj, nuk lejon shkarkimin e drejtorit të AKI-së Ramush Haradinaj nuk është më ai njeriu të cilit i shkon fjala, ani se është kryeministër. Pavarësisht kërkesës së tij p
Zyberaj: Nuk e japim Sefajn, ai e zbatoi ligjin Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behgj
Sekretari i AKR-së: Nëse Sefaj shkarkohet, ne e braktisim Qeverinë Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka rrëzuar pohimet e bëra nga Jetlir Zyberaj, këshilltar i