999 rezultate për

seances

Ndryshon orari i seancës parlamentare, shkak protesta e të hënës Ditën e hënë opozita ka lajmëruar protestën e rradhës paqësore e cila pritet të fillojë rreth orës 20:00. Ndërkohë, d
Sadri Ramabaja në gjykatë: Rasti i montuar dhe hakmarrje e pastër Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka nisur seanca gjyqësore në rastin e ashtuquajtur “Syri i Popullit”. I dyshuari i
Ekzekutoi 8 kushërinjtë, Ritvani i tmerrshëm ka një kuriozitet që i çuditi të gjithë në sallë “Kur mund ta shoh veten në televizor?!” – pyeti Ritvan Zykaj në nisje të seancës ndaj tij. 30-vjeçari doli sot sërish
Myslym Murrizi drejton seancën plenare, batuta në sallë Mos djegia e mandatit të PD-së po i prin për mbarë Myslym Murrizit duke i emëruar pak kohë më parë edhe si nënkryetar i
Gjyqi i Shullazit, tension e replika gjatë seancës gjyqësore Ditën e sotme është zhvilluar një tjetër seancë gjyqësore përsa i përket çështjes Shullazi. Teksa po vijonte seanca,
Plas te Interi, Spalletti shporr nga stërvitja lojtarin dembel Edhe kjo i duhej Interit. Trajneri Luciano Spalleti nuk ka duruar dhe ka nxjerrë nga stërvitje një prej lojtarëve të mes
Sulmohet prokurori pas seancës gjyqësore në Ferizaj Prokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Valdet Avdiu është sulmuar pas një seance gjyqësore. Për këtë, Këshilli
Gjykata jep vendimin e “hekurt” për 7 të arrestuarit e protestës Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për 7 protestuesit e arrestuar dy ditë më parë. Gjatë seancës, prokurori, Erjon
Ndryshon data e seancës së ardhshme, sërish protestë? Seanca e radhës plenare që ishte parashikuar të mbahej në datë 14 Mars do të mbahet me datë 13 Mars. Mësohet se ky vendi
PD kërkesë Ramës: Publiko datën e seancës së rradhës Jemi vetëm dy ditë nga protesta e paralajmëruar kombëtare e opozitës së bashkuar, por Pd ka një tjetër mnesazh për Kryem
Përplasje mes VMRO-së dhe Talat Xhaferrit Sapo ka filluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski, dhe menjë
Rama dremit gjatë seancës për pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Kosova sot feston ditëlindjen e saj të 11-të. Për këtë përvjetor në Kosovë kanë ardhur edhe disa nga liderët e rajonit.
Tension në Kuvend, opozita rrethon foltoren Opozita është rebeluar në seancën plenare dhe i ka ndërprerë fjalën ministres së re të Financave, Anila Denaj. Deput
Shfaqet sërish Serbia: Veprimi aspak i rastësishëm që do të bëjë sot Kuvendi pas ushtrisë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka folur rreth arsyes së mbajtjes së seancës së sotme të Kuvendit, pak mi
Shtyhet seanca e rastit Target-Fortesa Gjykimi për rastin “Target-Fortesa” sot në mëngjes është shtyrë për më 13 dhjetor me kërkesë të mbrojtjes së të akuzuari
Deputetët sot vendosin nëse do të falen personat që pushtuan Kuvendin Propozim-ligji për amnisti për personat e dyshuar dhe të dënuar për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vit
Shtohen problemet tek Milani, dëmtohet Romagnoli Nuk ka qetësi për Milanin. Kuqezinjtë pas humbjes 2-0 ndaj Juventusit, duke humbur dhe zonën Champios. Por edhe pezulli
Edhe sot vazhdon seanca e kuvendit Sot nga ora 10:00 kuvendi do të vazhdojë seancën plenare të ndërprerë dje në mungesë kuorumi. Gjatë seancës së djeshm
Merret një vendim për Shullazin Shtyhet sërish seanca gjyqësore për bandën e Emiljano Shullazit. Avokatët kanë kërkuar një javë kohë për të përgatitur m
Menduhi: Pa përkëthyes shqip anulohet seanca për rastin Titanik Për shkak të mungesës së dy dëshmitarëve, si dhe për shkak se procesverbali i seancës së mëparshme nuk u përkthye në gju