999 rezultate për

seance

Marrin pjesë në seancë Agim Çeku dhe Rrustem Berisha Në Gjykatën Themelore të Prishtinës kanë arritur Agim Çeku dhe Rrustem Berisha, të cilët janë pjesë e aktakuzës së ngrit
Zeka-Halitit: Ku po t’i han dreqi veshët Deputeti Milaim Zeka në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se presidenti Thaçi kurrë nuk do ta zhbllokojë situ
Kuvendi i Kosovës nesër me seancë të jashtëzakonshme Një seancë e jashtëzakonshme do të zhvillohet të martën në Kuvendin e Kosovës. Pikë e vetme e rendit të ditës është d
Haradinaj thërret seancë të jashtëzakonshme, salla e Kuvendit bosh Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thirrur ditën e sotme një seancë të jashtëzakonshme në orën 09:00 për shqyrt
Haradinaj kërkon që seanca e jashtëzakonshme të mbahet sot Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se sot duhet të diskutojnë rreth dialogut me Serbinë, platformës dhe delegacionit. N
Ndryshon data e seancës së ardhshme, sërish protestë? Seanca e radhës plenare që ishte parashikuar të mbahej në datë 14 Mars do të mbahet me datë 13 Mars. Mësohet se ky vendi
Rama: Nesër nuk do ketë skena dhune para Kuvendit Ditën e nesërme pritet që në seancën plenarë në Kuvend të bëjnë betimin edhe 4 deputetët e ri të ardhur nga listat e opo
PD kërkesë Ramës: Publiko datën e seancës së rradhës Jemi vetëm dy ditë nga protesta e paralajmëruar kombëtare e opozitës së bashkuar, por Pd ka një tjetër mnesazh për Kryem
Zaev: Për të mirën e të gjithëve i zgjidhim problemet me BDI-në Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se në marrëdhëniet me koalicionin qeveritar BDI çdo ditë ndodhin dobës
Përplasje mes VMRO-së dhe Talat Xhaferrit Sapo ka filluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski, dhe menjë
Rama dremit gjatë seancës për pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Kosova sot feston ditëlindjen e saj të 11-të. Për këtë përvjetor në Kosovë kanë ardhur edhe disa nga liderët e rajonit.
Deputetët do të kuvendojnë sot për vajzën e dhunuar nga mësuesi dhe polici Kryesia e Kuvendit ka vendosur që sot të mbahet seancë e jashtëzakonshme për 16-vjeçaren nga Drenasi. Deputetët e opo
Xhaferri e nis seancën shqip dhe lëshon batare ndaj VMRO-së Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot për herë të parë në historinë e punës të trupit ligjdhënës e filloi seancën në gju
Mos më çaj b*thën, gjuhë rrugeçërish në Kuvend (VIDEO) Ndërsa ministrja e re e Financave Anila Denaj ka marrë fjalën në seancën plenare, opozita është rebeluar dhe nuk e ka le
Tension në Kuvend, opozita rrethon foltoren Opozita është rebeluar në seancën plenare dhe i ka ndërprerë fjalën ministres së re të Financave, Anila Denaj. Deput
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Rama merr fjalën, opozita braktis seancën parlamentare Partia Demokratike ka marrë pjesë ditën e sotme në seancën plenare. Pasditja e sotme ishte fillimi i punës në Parlame
Çmenduri, kanos motrën brenda gjykatës Një kanosje ka ndodhur dje brenda Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë. Sipas njoftimit të policisë, i gjithë rasti ka n
Kuvendi nesër seancë të jashtëzakonshme për ministrat e rinj Ditën e nesërme Kuvendi do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me emërimin e ministrave të rinj që ja
Maqedonia ndryshon Kushtetutën, zyrtarisht bëhet Maqedonia e Veriut Më në fund, Kuvendi i Maqedonisë i ka bërë dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat burojn