E FUNDIT/ Meta konferencë urgjente
999 rezultate për

seancave

Ky është skenari i protestës së sotme që u shpërnda me shpejtësi (FOTO LAJM) Opozita do të protestojë sërish sot në të njëjtën kohë kur do të zhvillohet edhe seanca e radhës e parlamentit. Mësoh
Kina në mbështetje të Serbisë, kundërshton ndryshimin e formatit të seancave për Kosovën Zëvendësambasadori kinez pranë OKB-së, Vu Haitao, ka thënë në mbledhjen e KS të OKB se vendi i tij mbështet sovranitetin
Shifra të çmendura, a e dini sa shpenzohet brenda Kuvendit të Shqipërisë? Në Kuvendin e Shqipërisë mblidhen njerëzit më të paguar dhe më të pasur në vend. Por a e dini sa shpenzohet për Kuven
Penalja blen kamera për incizimin e seancave, tenderi kap shuma të larta Gjykata penale seancat gjyqësore do t’i regjistrojë me 16 kamera full HD, ndërsa fjalimet e të akuzuarve dhe avokatëve d
Kuvendi i Shqipërisë hap dyert më 28-29 Nëntor Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka vendosur që më rastin e 28-29 Nëntorit të zhvillojë seaca më dyer të hapura. Në një
Pengimi i seancave dëgjimore në Kuvend/ PD thërret Konferencën e Kryetarëve (FOTO) Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për thirrje urgjente të Konferencës së Kry
Bregu dhe Vasili festojnë ditëlindjen në Kuvend Tashmë është bërë e udhës që urimet për ditëlindje të bëhen edhe publike gjatë seancave në Kuvend. Përpos urimeve shkëmb
Adem Grabovci fajëson Qeverinë për mos thirrjen e seancave Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci ka fajsuar Qeverinë për mos dërgim të materialeve në Kuvend për ti s
Shpërthen Kurti: Thaçi president bëhet atje ku rrinë minjtë e gjarpërinjtë, jo në Kuvend Ish-kryetari dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një deklaratë në televizionin publikë ka thënë se prot
Nuk ka shishe me ujë për deputetët Pas gjuajtjeve me shishe në seancat e kaluara, Kuvendi ka vendosur që deputetët më mos të kenë shishe me ujë. Po asht
Kryeprokurori i Kosovës-deputetëve të Opozitës: Mos na detyroni t'ju arrestojmë Kryeprokurori i Kosovës, Aleksandër Lumezi, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që kanë hedhur gaz lotsjellës
Përfaqësuesit e QUINT-it takime me Qeverinë Ngjarjet e dhunshme që kanë ndodhur fundjavën e kaluar në ndërtesën e Kuvendit, shumica parlamentare megjithatë ia doli
Dialog në vend të seancave, opozita gati për protesta Kryesia e Kuvendit duket se është bindur të mos thërrasë më seanca plenare, ku pikë e vetme e rendit të ditës është hedh
Ja 6 deputetët që pritet të ndëshkohen (FOTO LAJM) Një mekanizëm veprues do të fillojë të funksionoi ndaj atyre që kanë penguar mbajtjen e seancave në Kuvend. Kryesia e
Videoja e grushtimit të deputetëve nuk u shpërnda nga Kuvendi (VIDEO-FOTO) Kuvendi i Shqipërisë sqaroi sot opinionin publik se ky institucion nuk ka publikuar videon e incidentit mes dy deputetë
Arvizu: Vonesat e seancave gjyqësore, zemërohem për shqiptarët Ambasadori amerikan Alexandër Arvizu bëri sot thirrje për ndryshime pozitive në sistemin e drejtësisë, pasi sipas tij ta
Ronaldo "shet mend" në stërvitje (VIDEO) Në një kohë që të gjithë futbollistët e Real Madrid po bënin pompa normale gjatë seancës stërvitore, Cristiano Ronaldo v
Vrau djalin dhe të fejuarën, 25 vite burg për 65 vjeçarin Gjykata e Elbasanit vendosi 25 vite burg për Engjell Ucajn me akuzën e vrasjes së djalit të tij Sokol Ucaj dhe të fejuar
"JO" shqipes në seanca plenare Hidhet poshtë kërkesa e Grupit Parlamentar të PDSH-së për përkthimin në shqip të seancave plenare. Deputeti i kësaj
Puna e Kuvendit shtyhet deri më 7 nëntor Kryesia e Kuvendit vendosi sot që të mos ketë seancë deri pas zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për shkak të fushatës dhe