999 rezultate për

schulz

Zyrtare: Dortmund firmos më vëllain e Hazard (VIDEO) Borusia Dortmun ka zyrtarizuar blerjen Thorgan Hazard. 28 milionë është shuma që nënkampionët e Bundesligas kanë pagu
Autori i golit 3-të për Gjermaninë zbulon skuadrën e ëndrrave Gjermania fitoi 3-2 në Holandë, duke siguruar fitoren e parë për këto kualifikuese. Sane dhe Gnabry shënuan për gjermanë
Schulz shpërthen ndaj Shqipërisë: Vend i vogël, pas 20 vitesh hyn në BE Ish-kreu i Parlamentit Europian nuk duket optimist për situatën në Shqipëri. Martin Schulz, ish-drejtues i Partisë So
Gjermania fiton miqësoren ndaj Perusë (VIDEO) Gjermania luajti një ndeshje miqësore me Perunë në stadiumin “Wirsol Rhein-Neckar” të cilën e fitoi 2-1. Vizitorët ng
Schulz refuzon postin e ministrit të Jashtëm Lideri në ikje i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz deklaroi sot se ka vendosur të mos e pranojë detyrën e min
Politikani i ri gjerman i cili mund të rrëzojë Angela Merkel dhe Martin Schulz Njihuni Kevin Kühnert, kryetar i Forumit Rinor të Partisë Socialdemokrate SPD-së në Gjermani i cili mund të marrë jo vet
Arrihet marrëveshja, Gjermania bëhet me qeveri Unioni Demokristian i kancelares Angela Merkel dhe Partia Socialdemokratike e kryesuar nga Martin Schulz, kanë arritur p
Ceremonia e pazakontë, çifti martohet në tualet (FOTO LAJM) Një çift nga New Jersey ndryshoi vendin e tyre të dasmës nga dhomat e gjyqtarëve në një banjë të gjykatës, kur nëna e dh
Gjermania pa qeveri, Merkel nuk e gjen gjuhën me Schulz Merkelit ende nuk ka arritur marrëveshjen për formimin e qeverisë. Kancelarja gjermane shpreson se qeveria do të formohe
Schulz: Të formohen Shtetet e Bashkuara të Evropës deri në 2025-ën Kreu i Social-Demokratëve të Gjermanisë, Martin Schulz, partner i mundshëm qeverisës i kancelares Angela Merkel, ka bërë
Merkel fillon takimin për formimin e qeverisë Kancelarja gjermane, Angela Merkel filloi sot në mbrëmje bisedimet me presidentin e social-demokratëve, Martin Schulz, n
Kjo fundjavë është e rëndësishme për emigrantët shqiptarë në Gjermani Në fundjavë krerët e partive kryesore që negociojnë për koalicionin e njohur si „Xhamajka“, unioni, CDU/CSU, liberalët e
Schulz flet për rezultatin e zgjedhjeve: Katastrofë për demokracinë Udhëheqësi i Partisë Socialdemokratike të Gjermanisë, Martin Schulz, i është adresuar mbështetësve në Berlin, në pasdite
KOMENT/ VV të mos ndërhyjë dhe kundërshtarët të mos shpifin për Martin Schulz Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Dje Lëvizja Vetëvendosje me anë të një deklarate për media ka bërë thirrje që të vot
​Merkel kryeson në sondazhe përballë Schulz Jo shumë kohë më parë, ai shihej si një dritë shprese jo vetëm për partinë e tij, socialdemokratët gjermanë, por edhe pë
Përplasjet, ish-presidenti i PE-së del kundër Merkelit Partia Social Demokrate e Gjermanisë ka vendosur të sfidojë kancelaren gjermane Angela Merkel, pasi ata kanë zgjedhur is
Zgjedhjet në Gjermani, Schulz kalon Angela Merkelin në sondazhe Rivali social-demokrat i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka regjistruar një rezultat më pozitit në sondazhin e kryer
Sondazhet: "Luftë" e ashpër për kancelarin e Gjermanisë Konservatorët e Angela Merkel dhe Social Demokratët e Martin Schulz janë në një garë të ashpër dhe të barabartë për kanc
Zgjedhjet në Gjermani, Martin Schulz mund të hetohet për korrupsion Martin Schulz, pretendenti kryesor përballë kancelares Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme mund të përballet me një he
SONDAZHET / Merkel humb vendin e parë Socialdemokratët gjermanë për herë të parë që prej tetorit të vitit 2006, kanë parakaluar në sondazhe konservatorët e Ka