999 rezultate për

schar

Heroi i javës, si e shpëtoi lojtari i Gjeorgjisë kundërshtarin (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Zvicrës Fabian Schar përp pak sa nuk humbi jetën në fushë. Ai u rrëzua pa ndjenja në një ndeshje kualifikue
Supergoli i mesjavës vjen nga Premier League (VIDEO) Newcastle fitoi 2-0 Burnley duke u larguar nga zona e ftohtë e renditjes në Premier League, falë dy golave të shënuar në
Dritan Demiraj ka një kërkesë për Boschard Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj priti në një takim kreun e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchar
OSBE nxjerr zbuluar Boschard: Ja e vërteta e 2 mld eurove OSBE­-ja ka përgënjeshtruar ambasadorin Borchardt ditën e djeshme, teksa ai tha në “Ora News” se deri në 2016 janë mbjel
“U mora peng nga shqiptarët”, si u zbulua mashtrimi i biznesmenit holandez Një biznesmen holandez nga Amsterdami, i cili ishte shpallur i zhdukur ditën e shtunë u gjet ditën e djeshme nga policia
Barcelona kërkon dy yjet e Zvicrës Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez ishte në Andorra gjatë kësaj jave për të parë nga afër dy yje të Zvicrës
Kurti: If Jablanovic is discharged, we cancel the next protest If Jablanovic will be removed as a minister, then the protest of February 4th will be canceled. This was confirmed from
Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Parisin, Serbia e Maqedonia nuk "bëjnë zë" Në katër anët e globit ka pasur përkrahje të fuqishme për gazetën Charlie Hebdo, gazetarët e së cilës u vranë në sulmin
Vriten 18 militantë të ISIS Edhe ISIS ka krijuar tashmë armiq të mëdhenj dhe nuk mund të vazhdojë vetëm të vrasë. Armiqtë më të mëdhenj të grupit
Baschar Al Assad kundër ISIS Damasku zyrtar nuk ka asnjë rezervë për sulmet e SHBA-ve kundër ISIS-it në Siri dhe në Irak. Assad ka thënë se qeveri
133 mijë të vrarë nga regjimi vrastar i Baschar Al Assad Më shumë se 133 mijë persona janë vrarë nga regjimi vrastar i Baschar Al Assad në Siri që nga fillimi i konfliktit të ar
28 policemen discharged for violations About 28 police road officers were discharged today in the capital from the Tirana Police Department after several viola
Juve: Ja dy objektivat për janarin (FOTO LAJM) Ky fillimsezoni ka treguar se Juventusi ka bërë goditje të mira në merkato, por për të rivalizuar bindshëm ka ende nevoj
Suarez stimulues fantastik Mesfushori i West Bromwich Albion, Paul Scharner ka akuzuar uruguajin e sulmit të Liverpool, Luiz Suarez, si jë vjedhës
Precipitation of rain flood risk Shkodra again Due to incessant rainfall, which continues to fall for 24 hours, has increased the water level in flooded areas of Nënsh
Boschard: Korrupsioni vazhdon te mbetet problem Korrupsioni në Shqipëri vijon të mbetet një problem për vendte e Bashkimit Europain. Ka që
Boschard: BE pret zgjidhje nga palet per situaten politike Ambasadori gjerman Bernd Boschard ka deklaruar se Bashkimi Europian është i shqetësuar për situat&eu