999 rezultate për

schalke

Dortmud u mposht nga Schalke, talenti Sancho goditet me çakmak Jadon Sanco u godit nga një çakmak, i cila u gjuajt nga tribunat e stadiumit ku u zhvillua ndeshjes mes Borussia Dortmun
Dortmund jashtë kontrollit përballë Schalke, derbi shkon për blutë (VIDEO) Schalke 04 i ka bërë një dhuratë fantastike Bayern munich duke mposhtur Borussia Dortmund me rezultatin 4-2 në derbin e
Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës mbetet pa ekip Sulmuesi 22-vjeçar i Kosovës, i cili ka luajtur më herët për Gjermaninë U17 dhe konsiderohej një superstar nga Schalke
Rashica magjik, dopietë ndaj Schalke 04 (VIDEO) Milot Rashica është “ylli” që po shndrin në “Weserstadion”. 22-vjeçari kosovar realizoi një dygolësh me shumë vlerë në f
Schalke në krizë, kapiteni dorëzon shiritin (VIDEO) Schalke 04 po kalon një krizë të thellë rezultatesh këtë sezon duke rrezikuar rënien nga kategoria. Humbja 0-4 që sk
Schalke 04 përmbys rezultatin ndaj Manchester Cityt (VIDEO) Schalke 04 ka përmbysur rezultatin ndaj Manchester Cityt në "Veltins Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi Nabil B
Formacionet zyrtare: Schalke 04 - Manchester City Manchester City do të përballet me Schalke 04 në stadiumin "Veltins Arena", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League
Nga Ozil te Sane, njihuni me 11 yjet që ka shitur Schalke 04 (FOTO LAJM) Schalke 04 do të luajë sot në mbrëmje ndaj Manchester City-t në ndeshjen e parë të Ligës se Kampioneve. Kur Gjermania
Bayern Munich nuk gabon, fiton në shtëpi ndaj Schalke 04 (VIDEO) Bayern Munich ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Schalke 04 në "Allianz Arena", ndeshje e vlefshme për javën e 21 të Bunde
Bayern Munich shënon edhe golin e tretë ndaj Schalke 04 (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e 3 ndaj Schalke 04 në "Allianz Arena". Ai që ka shënuar është sulmues i talentu
Bayern Munich kalon sërish në avantazh ndaj Schalke 04 (VIDEO) Bayern Munich ka kaluar sërish në avantazh ndaj Schalke 04 në "Allianz Arena". Autori i golit është sulmuesi polak,
Bayern Munich kalon në avantazh ndaj Schalke 04 (VIDEO) Bayern Munich ka kaluar në avantazh ndaj Schakle 04 në "Allianz Arena". Është shënuar një autogol nga mbrojtësi Jeff
Formacionet zyrtare: Bayern synon kthesën ndaj Schalkes Bayern Munich i nevoitet vetëm fitorja sot ndaj Schalke, teksa në rast fitore do të ngushtojë në 5 pikë distancën nga Bo
Inter dhe Schalke i vihen pas Gjimshitit pas shkëlqimit ndaj Juventusit Berat Gjimshiti shkëlqeu ndaj Juves por mbi të gjitha po tregon rritje ndeshje pas ndeshje. Prej kohësh qendërmbrojt
Shorti i Champions, zbulohet kundërshtari i Juventusit Juventus do të luajë kundër Atletico Madrid në fazën 1/16 të Champions League. Barcelona do të luajë kundër Lyonit.
Zyrtare: Porto dhe Schalke 04 kualifikohen në fazën tjetër të Championsit Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të Champions Leagues të grupit D. Këtë grup e ka fituar Porto më 16 pikë, duke fitu
Bayern fiton pastër, Schalke në krizë (VIDEO) Bayern Munich ka fituar në transfertë ndaj Schalke 04 me rezultatin 0-2 në "Veltins Arena", ndeshje e vlefshme për javën
Bayerni nuk ndalet, shënon edhe golin e dytë ndaj Schalkes (VIDE) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Schalke O4 në "Veltins Arena". Ai që ka shënuar është Robert Lewando
Bayern Munich kalon në avantazh ndaj Schalke 04 (VIDEO) Bayern Munich ka kaluar në avantazh ndaj Schalke 04 në "Veltins Arena". Ai që ka shënuar është mesfushori kolumbian
Wolfsburg mund Schalke 04, kështu mbyllen takimet e Bundesligas Pesë takimet e Bundesligas sapo janë mbyllur. Në këto ndeshje ajo që u vu rë ishte fitorja e Wolfsburgut ndaj Schalk