999 rezultate për

scaparrotti

Gjenerali amerikan: Rusia po financon parti politike në Ballkan Komandati i forcave amerikane në Evropë, Gjenerali, Curtis Scaparrotti, ka thënë se Rusia vazhdon të jetë “kërcënim krye
Alarmon gjenerali amerikan: Ballkani është i brishtë, Rusia po vepron Situata e sigurisë në Ballkan është shumë e brishtë dhe vendet e Ballkanit janë shënjestra kryesore të ndikimit malinj t
ALARMI/ Gjenerali i NATO: Putin po furnizon me armë talebanët Një komandat i lartë i NATO-s, ka deklaruar se Rusia mund të jetë duke i ndihmuar me furnizim militantët talibanë, të ci
Ja sa do të qëndrojë NATO në Kosovë (FOTO LAJM) Komandanti i NATO-s për Europën, Curtis Scaparrotti , ka thënë se trupat dhe prezenca e kësaj organizate ruajtëse, do të