999 rezultate për

saudite

Përmbysni mbretin! Plas në Arabinë Saudite pas lajmeve për grusht shteti Mbretëria e Arabisë Saudite është duke përjetuar një tension të fortë gjatë muajve të fundit kur princi Muhamed bin Salm
Mavraj lë Hamburgun dhe ikën në Arabinë Saudite Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, pritet që karrierën të vazhdojë në elitën e futbollit të Arab
Arabi Saudite, 7 aktivistë në pranga, sfiduan kufizimin ndaj femrave në drejtim Arabia Saudite ka paralajmëruar prej kohësh se do të heqë kufizimin, që u ndalon grave të drejtojnë automjete, por përpa
Vritet princi fuqiplotë i Arabisë Saudite? Sipas disa mediave iraniane, princi saudit Bin Salman është vrarë. Kanë kaluar më shumë se një muaj kur princi saudit,
Kërkoi ryshfet, arbitri i Arabisë Saudite përjashtohet nga Kupa e Botës Arbitri Fahad Al-Mirdasi zyrtarisht është përjashtuar nga Kupa e Botës në Rusi 2018. Ai ka njollosur vendin e tij për
Shpërthime të fuqishme në kryeqytet, panik në Arabinë Saudite Katër shpërthime të fuqishme kanë ndodhur gjatë paradites së sotme në Rijad të Aranisë Saudite duke shkaktuar panik tek
Marrëveshja me Vatikanin/ Një Kishë në Arabinë Saudite Ata pak të krishterë që jetojnë ende në Arabinë Saudite dhe të tjerët që udhëtojnë në këtë vend nuk u lejohet që të prak
Njihuni me stadiumin më të madh në botë, do ndërtohet pasi u fitua një bast I emruar “ The Lion of Babylon” do të jetë stadiumi me kapacitetin më të madh në Botë me plot 135 mijë vende, gjithashtu
Tentativë për puç ndaj mbretit? Reagon qeveria e Arabisë Saudite Në pallatin mbretëror në Riad ka nisur ngadalë të përhapet panik për sigurinë ndaj mbretit. Media shtetërore saudite
Arabia Saudite e gatshme të dërgojë trupa në Siri Ministri i Jashtëm saudit, Adel al-Jubeir ka ritheksuar sot gatishmërinë e vendit të tij për të dërguar trupa në Siri, s
Arabia Saudite tregon qëndrimin e saj në sulmet e Sirisë Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuar
KULISAT/ Mori të gjitha pushtetet, tani princi saudit do të bëjë goditjen finale Pasi mori në duar të gjithë pushtetin në Mbretërinë e Arabisë Saudite, princi i kurorës Muhamed bin Salman tashmë do të
Që ky stadium me kapacitet 135 mijë ulëse të ndërtohet duhet fituar vetëm një ndeshje Arabisë Saudite po planifikon të mbartë një rekord në aspektin futbollistik dhe ai është të pasurit e stadiumit me kapac
Nuk ndalet, Arabia Saudite "fshin" grupin më të madh mysliman në botë Pasi i dha të drejtë vote dhe drejtimi makine grave duke hequr gjithashtu edhe detyrimin për të veshur rroba të zeza, pr
"Janë kikirikë për ju", Trump publikon fitimet marramendëse të shitjes së armëve në Arabi Presidenti Donald Trump zhvilloi një takim me Princin e kurorës saudite Mohammed bin Salman për të ilustruar partneritet
Çfarë mund t’i ndalë reformat në Arabinë Saudite? Përgjigja e Princit i shastisi të gjithë Princi i Kurorës saudite, Muhamed bin Selman, dha një intervistë për rrjetin CBS gjatë një vizite në SHBA. 32-vjeçari
HISTORIKE/ Arabia Saudite bën ndryshimin e fortë tek veshjet e grave Arabia Saudite po ndërmerr disa reforma të thella sa i përket jetës sociale dhe fetare në vend, por qasja më e fundit që
Arabia Saudite bëhet gati për luftë me Iranin, blen 50 super avionë nga Anglia (FOTO LAJM) Marrja e punëve të mbretërisë në dorë nga princi i kurorës nga Muhamed bin Salman po sjell një ridimensionim të plotë të
Revista Forbes largon nga lista miliarderët saudit Vitin e kaluar në listën e miliarderëve që prezantohet nga Forbes, Arabia Saudite ishte shtëpia e dhjetë miliarderëve, p
Retorikë luftës mes Turqisë dhe Arabisë: Pjesë e boshtit të së keqes Princi saudit Mohamed bin Salman deklaroi se Turqia është pjesë e “trekëndëshit të së keqes” së bashku me Iranin dhe gru