999 rezultate për

sassuolos

Juven e zë "haku" i Sassuolos, ylli i skuadrës mungon një muaj Juventus fitoi 7-0 ndaj Sassuolos por ky triumf nuk erdhi pa kosto. Mësohet se pas dëmtimit të pësuar gjatë ndeshjes, Bl
Juventus nis ofertën zyrtare për Politanon Gazzetta dello Sport raporton se Juventusi ka nisur një ofertë prej 25 milionë eurosh për Matteo Politanon e Sassuolos.
Kur u mendua se lojtari do i bashkohej Napolit, ndërhyn Juventus Napoli vijon të jetë aktiv në merkato, teksa pas Amin Younes, po ngulmon edhe për mesfushorin e avancuar të Sassuolos, M
Zyrtare: Fabio Cannavaro pensionohet nga futbolli Paolo Cannavaro ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli dhe do ta ndihmojë vëllain e vet, Fabion, në skuadrën kine
Milani fiton kundër Sassuolos dhe shpëton Montellan nga shkarkimi (VIDEO) Milani ka mposhtur Sassuolon me rezultatin 0-2 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Serisë A. Një fitore kthes
Pas Kessie, Milani tenton dhe afrimin e mesfushorit të Sassuolos Milani ka nisur lëvizje për merkaton e verës, edhe pse ajo hapet më 1 korrik. Dje në mediat italiane u raportua se drejt
Talenti i Milanit qan si "fëmijë" pas ndeshjes ndaj Sassuolos (VIDEO) Talenti 18-vjeçar i Milanit, Manuel Locatelli ka shpërthyer në lot menjëherë pas golit të parë me fanellën kuqezi. Monte
Juve me Higuain dhe Pjanic ndaj Sassuolos Juventus pas pak minutash do të luajë sfidën e javës së tretë ndaj Sassuolos. Trajneri Massimiliano Allegri për herë të
Lajm i madh për Manaj për sfidën ndaj Sassuolos Më në fund vjen dhe momenti i Rey Manaj. Sulmuesi i Kombëtares sonë përballë Sassuolo-s do të regjistrojë ndeshjen e par
Allegri: Sacchin e dua shumë, Bayerni nuk është obsesion Massimiliano Allegri zgjedh t'i përgjigjet në mënyrë diplomatike Arrigo Sachit pas deklaratave të tij të forta në dëm të
Hysaj më i dobëti në fushë ndaj Sassuolos Hysaj është vlerësuar si futbollisti më i dobët në fushë në ndeshjen e fituar mbrëmë ndaj Sasuolos. Gazeta më e madhe në
Milani fiton trofeun TIM (VIDEO) Milani ka dalur fituese nga përballja me Sassuolon duke e fituar trofeun TIM miqësor parasezonal. I pari shënoi Dunca
Lazio-show, tripletë ndaj Sassuolos (VIDEO) Vijon ecuria pozitive e Lazios në Serie A. Skuadra e Stefano Piolit ka fituar edhe në ndeshjen e javës së 25 në transfer
Barça, Braida monitoron 3 sulmues në Serie A (FOTO LAJM) Drejtori Sportiv i Barcelonës Ariedo Braida ka nisur menjëherë punën. Ai ka qënë dje në "Mappei Stadium" për të ndjekur
Inzaghi: I lumtur që kam Cercin Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së parë të vitit të ri atë ndaj Sassuolos, të martën, në orën 15:00, në “Sa
Roma shpëton në fund (VIDEO) Roma ka barazuar me rezultat 2-2 ndaj Sassuolos në Olimpico, pasi arriti që të kthehet nga disavantazhi dhe të barazojë
Nuk shënon prej 14 shtatorit, "kryqëzohet" Icardi Koha për Mauro Icardin ka ndaluar në 14 shtator, ditë në të cilën realizoi tripletën ndaj Sassuolos duke shfaqur reperto
Berardi interist, refuzoi Juven që 13 vjeç Domenico Berardi ka tërhequr vëmendjen e tërë Italisë me golat e tij, në takimin e javës së fundit Sassuolo-Milan. Sulmu
Rikthehet tumori për ish-milanistin Francesco Acerbi, ish-mbrojtësi i Milanit dhe aktualisht futbollist i Sassuolos në Serie A është përballë ndeshjes më të
Milani drejt shitjes, e do presidenti i Sassuolos Silvio Berlusconi po mendon gjithnjë e më tepër që ta shesë Milanin. Edhe pse ka tentuar në disa mënyra, duke bërë ndrys