999 rezultate për

sassuolo

Zyrtare: Fabio Cannavaro pensionohet nga futbolli Paolo Cannavaro ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli dhe do ta ndihmojë vëllain e vet, Fabion, në skuadrën kine
​Benevento një ndeshje larg thyerjes së rekordit të Unitedit Benevento është vetëm 90 minuta larg thyerjes së një rekordi të zi të Manchester United, atë të 13 humbjeve radhazi në k
Milani fiton kundër Sassuolos dhe shpëton Montellan nga shkarkimi (VIDEO) Milani ka mposhtur Sassuolon me rezultatin 0-2 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Serisë A. Një fitore kthes
Formacionet zyrtare: Sassuolo - Milan Sassuolo do të ketë përballë Milanin e Montellas në "Mapei Stadium" Vendasit duna fitore që të largohen nga zona e ft
Napoli thyen Sassuolon në "San Paolo", rimerr kryesimin (VIDEO) Napoli ka mundur me rezultatin 3-1 në "San Paolo" Sassuolon në xhiron e 11-të në Serie A. Napolitanët e mbyllnin pje
Sassuolo 1-3 Juventus, notat e lojtarëve (Foto) Juventusi ka mposhtur Sassuolon në udhëtim me rezultat 3-1 në takimin e vlefshëm për javën e katërt të Serie A. Sku
Torino-Sassuolo 3-0, Albeu.com ju sjell çaste nga ndeshja (FOTO LAJM) Torino e ka turpëruar Sassuolo, duke e mposhtur me rezultat 3-0 në “Stadio Olimpico Grande Torino”. Andrea Belotti, (
Interi bëhet "gazi i botës", turpërohet nga Sassuolo (VIDEO) Interi nuk ka ndërmend të ngrejë kokën për këtë sezon. Zikaltrit vijojnë me rezultate të turpshme, teksa sot janë mundur
Pas Kessie, Milani tenton dhe afrimin e mesfushorit të Sassuolos Milani ka nisur lëvizje për merkaton e verës, edhe pse ajo hapet më 1 korrik. Dje në mediat italiane u raportua se drejt
Napoli i Hysajt ndalet nga Sassuolo, i shpëton Milik (VIDEO) Napoli bën një tjetër ndalesë në Seria A. Skuadra e Sarrit nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në trans
Ndryshon kalendari i Seria A, ja kur do të luhet Inter-Milan Federata Italiane e Futbollit ka zyrtarizuar sot kalendarin e ndeshjeve të javëve të ardhshme ku ajo që bie në sy është
Juventus-Inter, gjigandet në ‘luftë’ për tre transferta të mëdha Ditën e dielën në orën 20:45 e gjithë vëmendja do të përqendrohet në Torino pasi Juventusi do të presë skuadrën e Interi
Juve e frikshme, mund lehtësisht Sassuolon (VIDEO) Juventus vijon diktatin e saj në Seria A. Bardhezinjtë fitojnë me lehtësi 2-0 ndaj Sassuolos, në një ndeshje që e mbyllë
Sassuolo-Juve, Allegri konfirmon armatën e sulmit (FOTO) Sassuolo-Juventus sezonin e kaluar ishte pika e kthesës për kampionët e Italisë, të cilët pësuan një humbje të befasishm
Memushaj i bindur: Fitojmë me Sassuolon dhe mbijetojmë Ledian Memushaj beson ende te mbijetese e Pescarës në Serinë A, edhe pse renditja në fund të klasifikimit me vetëm 9 pik
Sassuolo kërkon të marrë një shqiptar Një tjetër shqiptar në Serinë A, të paktën kështu raporton shtypi Italian. Për mesfushorin e Brescias, Emanuele Ndoj
Sassuolo-Roma, formacionet zyrtare Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Sassuolo-Roma, që fillon në 20:45 në kuadër të Series A. Roma: Szczesn
Talenti i Milanit qan si "fëmijë" pas ndeshjes ndaj Sassuolos (VIDEO) Talenti 18-vjeçar i Milanit, Manuel Locatelli ka shpërthyer në lot menjëherë pas golit të parë me fanellën kuqezi. Monte
Juve me Higuain dhe Pjanic ndaj Sassuolos Juventus pas pak minutash do të luajë sfidën e javës së tretë ndaj Sassuolos. Trajneri Massimiliano Allegri për herë të
“Juventusi është shembull” Administratori i deleguar i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka thënë se Juventusi është shembull për të gjithë Serinë A.