E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

sasi

Pse njerëzit hanë më pak kur kanë pirunë të mëdhenj? Madhësitë më të mëdha të pjesëve zakonisht nënkuptojnë se hamë më shumë ushqim, por sipas studimit të ri, kafshimet më t
Si të llogarisni sasinë e duhur të ujit që duhet të pini çdo ditë Çdo vit, njerëzit pinë më shumë se 4 trilion metërkub ujë. Ju ndoshta keni dëgjuar vetëm që keni nevojë të pini 8 gota u
Sa sheqer duhet t'i hidhni kafes? Sa e shëndetshme është kafja me sheqer dhe cila është sasia e rekomanduar e sheqerit që duhet të hidhet sipas sasisë së
Plane për fundjavë? Më parë mësoni si do të jetë moti Dita e nesërme do të shoqërohet me ulje temperaturash si dhe me reshje intensive shiu. Shërbimi Meteorologjik Ushtar
Tronditet Tirana, makina me eksploziv shpërthen mes rrugës (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka tronditur banorët në Tiranë. Në zonën e Vasil Shantos ka ndodhur një shpërthim tritoli. D
Sekuestrohet një sasi e madhe parash dhe bizhuterish në portin e Durrësit Burime nga Porti i Durrësit bëjnë me dije se Policia Kufitare e Portit Durrës si rezultat i kontrolleve të shtuara ka se
Konsumoni disa kafe në ditë? Pas këtyre simptomave duhet të ndaloni menjëherë Ju pëlqen shumë kafeja? E kujt jo! Të jep energji, të hap sytë në mëngjes dhe ka një shije dhe aromë fantastike. Megjith
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
Stuhia apokaliptike shkatërron Luizianën dhe Teksasin (VIDEO) Një stuhi e fuqishme ka goditur në orën 1 të mëngjesit Luizianën, teksa sipas autoriteteve kjo është stuhija e parë më e
Si të kuptoni sasinë e ushqimit që duhet të hani përmes dorës (FOTO LAJM) Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe interneti është i mbushur me dieta të ndryshme, por jo të gjitha janë
Erdogan njofton gjetjen e një sasie të madhe gazi në detin e Zi Presidenti i Turqisë Reçep Tayyib Erdogan iu drejtua sot popullit turk duke dhënë lajmin se kanë zbuluar sasi të mëdha g
Skandali me tenderin: Një kapele e uniformave të Ushtrisë së Policisë plot 350 euro Fituesi i tenderit të paracaktuar nga Ministria e Brendshme për uniformat e Policisë së Shtetit llogaritet të prodhojë r
Sasi rekord! Kamioni i mobilerisë mbushur me drogë, kapet mat durrsaku Një sasi tepër e madhe lënde narkotike është kapur në Doganën e Bllatës. Kamioni me logon e një mobilerie, kishte bre
Zgjedhjet 2020, njësia zgjedhore 6 ka pjesëmarrje më të ulët të votuesve Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) i ka përditësuar shifrat e daljes së qytetarëve në votim për zgjedhjet e parakoh
150 mijë euro dhe një sasi të madhe droge, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Spanjë Operacioni i koduar “ILIRICO-VILLAJUANA” ka çuar në pranga 22 persona, midis moshave 34 dhe 55 vjeç me kombësi shqiptare
Policia jep detajet: Sasia, dhe ku i kishte fshehur 56-vjeçari paratë brenda kamionit "Në urën lidhëse të kamionit dhe rimorkios, pas skanimit dhe kontrollit u gjetën të fshehura disa pako të mbështjella, b
Sekuestrohet një sasi e madhe eurosh në një automjet në portin e Durrësit Një sasi e madhe eurosh të padeklaruara është sekuestruar ditën e sotme në tragetin e Barit. Strukturat Doganore bënë
Kujdes me vitaminën D, kjo është sasia që duhet të merrni Hulumtuesit e Universitetit në Varshavë konfirmojnë simptomat e toksicitetit me vitaminën D Në të vërtetë, toksicitet
Zbuloni sasinë e duhur, sa arra duhet të konsumoni në ditë Arrat janë shumë të shëndetshme për organizmin por nëse e teproni me to, do të përballeni me dhimbje koke, fryrje të sto
Vitamina D: Cila sasi është e tepërt për konsum? Vitamina D është thelbësore për një mori funksionesh trupore, përfshirë forcimin e eshtrave dhe muskujve dhe lehtësimin