999 rezultate për

sasho

Dënohet me 6 vite burg Toni Jakimovskin, ish-shefi i kabinetit të Sasho Mijalkovit Toni Jakimovski – ish-shefi i kabinetit të Sasho Mijalkov – u dënua sot me 6 vjet burg për vjedhjen e 820 mijë eurove, n
Zbardhet vendimi i Supremes që la të lirë Mijallkovin Gjykata Supreme ka marrë vendim për shfuqizim të masës së arrestit shtëpiak për Sasho Mijallkovin, Orce Kamçevit, Cvetan
Sot vendoset nëse Mijallkov do të qëndrojë në paraburgim Në seancë publike në Gjykatën e Apelit sot do të shqyrtohet ankesa e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, me të cil
Sot do të shpallet vendimi gjyqësor për Mijallkovin, Thaçin dhe të tjerët Në Gjykatën Penale në Shkup, sot do të shpallet vendimi gjyqësor për rastin “Titanik 2”, në të cilin të akuzuar janë ish
Prokurorja kërkon të dënohet Menduh Thaçi dhe Mijallkov Sot në mëngjes në Gjykatën Penale të Shkupit, prokurorja Fatime Fetai i tha fjalët përfundimtare në rastin “Titanik 2”.
Zbardhet biseda bombë, çfarë flet Gruevski për PDSH-në Me reproduksionin e 8 “bombave” të papublikuara në Gjykatën Penale si replikë të dëshmive të mbrojtjes, ka vazhduar gjyk
Shtyhet seanca e rastit Target-Fortesa Gjykimi për rastin “Target-Fortesa” sot në mëngjes është shtyrë për më 13 dhjetor me kërkesë të mbrojtjes së të akuzuari
Mijallkov sërish dërgohet në gjykatë Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin e Prokurorisë Speciale Publike, “Target-Fortesa”.
Në këtë datë Mijallkov del para gjykatës Pas pothuajse një jave prapa grilave, të martën ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, nga burgu hetues “Shkupi” duhet
Vihet në pranga ish-kreu i i shërbimit sekret të Maqedonisë, kushëriri i Gruevskit Ish-drejtori i shërbimeve sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov është arrestuar, pasi Gjykata Themelore e Shkupit i ka ca
Çfarë po ndodh me lëndën Titanik 2 (VIDEO) Avokati Dimitar Dangov, i cili e mbron të akuzuarin Sasho Srcev, nuk ka ardhur në seancën e sotme për rastin “Titanik 2”
Thaçi e Mijallkov sot në bankën e të akuzuareëve për "Titanik 2" Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë seanca gjyqësore për lëndën e PSP-së “Titanik2”. Në seancën e sotme duhet t
Titanik 2, Gjykata shpall të pafajshëm Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçin Gjykata Speciale i ka deklaruar të pafajshëm për rastin Titanik 2 Sasho Mijallokovin dhe Menduh Thaçin, të akuzuar për p
Menduh Thaçi dhe Sasho Mijallkov dalin para gjykatës Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Titanik 2” të Prokurorisë speciale Publike. Në lë
Si u shpërblyen shpëtimtarët e deputetëve në ngjarjen e 27 prillit Më 27 prill të vitit të kaluar, disa protestues që ndodheshin jashtë kuvendit kundërshtuan me dhunë, koalicionin e kriju
Thaçi sot përsëri në gjykatë me ish-spiunin Gjykimi i PSP për “Titanik 2” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore do të fillojë nesër dhe në bankën e të akuzuarve
Thaçi e Mijallkov dalin nesër para gjykatës si të akuzuar për rastin Titanik 2 Gjykimi i PSP për “Titanik 2” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore do të fillojë nesër dhe në bankën e të akuzuarve
Sot do të gjykohet Sasho Mijallkov Ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov sot do të ulet në bankat e të akuzuarve për lëndën Trezor, të prokurorisë publike.
Publikohet afera gjysmëmilionëshe e Mijallkovit Gazetari Zoran Bozhinovski ka publikuar një rast tjetër të një afere ku përmend ish shefin e sigurisë dhe kundërzbulimit
Klekovski: Pasardhësi i Gruevskit duhet të bashkojë partinë Pasardhës i Nikolla Gruevskit në postin e liderit të VMRO-DPMNE-së do të jetë ai që do të bashkojë më së shumti fraksion