999 rezultate për

sarkozi

U bë president me paratë e Gadafit, por ja sa i pasur është Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy u arrestua nga policia ditën e sotme, pasi akuzohet për marrjen e 59 milionë doll
Mori para nga Gadafi, Sarkozy hedh poshtë të gjitha akuzat Nicolas Sarkozy, ish-presidenti konservator i Francës, u mor në paraburgim të policisë të martën për tu marrë në pyetje
Financimet e paligjshme nga Libia, arrestohet ish-Presidenti francez Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për marrjen e 42 milion paund në page
"As ballist e as partizan", zbulohet misteri i rrugëve të Kamzës (FOTO LAJM) Sa herë që përmendet bashkia Kamzë, padyshim që na kujtohet fenomeni i shumëpërfolur të emrave të rrugëve që kryetari i
Sarkozy paralajmëron rrezikun për sulme të tjera terroriste Ish-presidenti francez, Nicholas Sarkozy ka paralajmëruar për rrezikun e një sulmi të mundshëm terrorist. “Pyetja e s
Sarkozi fiton raundin e I-rë të zgjedhjeve lokale në Francë Qendra e djathtë franceze, e udhëhequr nga partia Unioni për një Lëvizje Popullore (UMP) e ish-presidentit Sarkozy, ka d
Plas gallata me Sarkozinë (FOTO LAJM) Ish-presidenti francez Nikolas Sarkozy ka qenë i pranishëm në marshin paqësor të Parisit. Ai ka qenë prapa liderëve t
Sarkozi nën hetim për korrupsion, fotografohet duke shëtitur me motor Vetëm se ata nuk kanë mbajtur kaska mbrojtëse teksa udhëtonin me motor, në internet kanë nisur kritikat e shumta, në lid
Francë, Hollande ul rrogat e qeveritarëve Presidenti i ri francez, Fransua Hollande, dhe ministrat e tij socialistë, kanë miratuar vendimin për zvogëlimin e rroga
Sarkozi “off the rec”: Ua ngeca socialistëve “Të humbasësh është gjithnjë e vështirë, por të mendosh se po i lëmë ata (socialistët) të menaxhojnë këtë situatë të dh
Hollande, presidenti i ri i Francës Ashtu siç ishte parashikuar, Fransua Hollande rezulton të jetë fitues i zgjedhjeve presidenciale në Francë me rreth 52%
Zgjedhjet në Francë, exit-poll-et favorizojnë Hollande Procesi i votimit për Presidentin e ri të Frances në disa qytete po shkon drejt mbylljes. Ashtu siç ishte parashikuar në
Presidencialet, Hollande kryeson ndaj Sarkozy Është hera e parë që prej vitit 1958 që kandidati që synon të rizgjidhet president në Francë dështon në raundin e parë.
Franca ashpërson masat ndaj myslimanëve radikalë Pas situatës së fundit në Francë, ky vend duket se do të ashpërsojë masat kundër radikalëve myslimane. Presidenti france
Sarkozi: Myslimanët nuk kanë të bëjnë me këtë akt terrorizmi Pas vrasjes së të dyshuarit kryesor të masakrës së Tuluzës Muhamed Merah, Presidenti francez Nikola Sarkozi i bëri thirr
Francë, fëmijët detyrohen të thërrasin ‘Rroftë Sarkozi’ Një debat i madh është hapur këto ditë në Francë lidhur me përdorimin e fëmijëve për fushatë politike. Presidenti france
Britani, Kameron kundërshton taksën mbi transaksionet financiare Taksa mbi transaksionet financiare e inicuar nga presidenti francez, Nikolas Sarkozi nuk do të ketë mbështetjen e kryems
Sarkozi nderon Hayek, tërbohet ish-ministri Ish-Ministri francez, 78- vjeçari Henry Torre reagoi ashpër, pasi seks-simboli meksikan, Salma Hayek, u nderua nga vendi
Merkel dhe Sarkozi, takim të hënën për rregullat e reja të BE Dy drejtuesit më të lartë të Bashkimit Evropian Ankela Merkel dhe Nikola Sarkozy pitet që të takohen gjatë ditës së hënë
Tre ekonomitë e mëdha të Europës, BE do dalë nga kriza Është mbajtur gjatë ditës së sotme takimi i deklaruar gjatë ditës së djeshme midis tre prej udhëheqësve më të mëdhënj të