999 rezultate për

sarajevĂ

Arrestohen dy tifozë futbolli në Sarajevë Dy persona janë arrestuar nga policia në Bosnjë e Hercegovinë, pasi një grup tifozësh futbolli, hyn në ndërtesën e një r
Majlinda Bregu flet nga Sarajeva: Ma dha nervi... Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të
Rama flet nga Sarajeva: Ja si është e vërteta e sherrit Mustafa-Vuçiç Kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur me gazetarët në Sarajevë, në lidhje me zhvillimet ne Samitin e zhvilluar me ven
Sarajeva në panik, automjete të blinduar dhe snajper rrethojnë qytetin (VIDEO) Rrugët e lagjes Otoka në Sarajevë janëpushtuar nga automjete të blinduara si dhe oficerë të shumtë të policisë, të cilët
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Në një faqe të paidentifikuar mirë në Facebook, e quajtur "Bosgnacchi" (boshnjakët), është publikuar një hartë e planit
Shkupi, Sarajeva, Beogradi e Tirana, qytetet më të lira evropiane Kryeqyteti i Angolës, Luanda është qyteti më i shtrenjtë në botë, tregojnë sondazhet e fundit, ndërsa Zyrihu është qytet
Fallxhorja nga Sarajeva e di se ku është avioni i zhdukur Në mesin e dhjetra teorive për zhdukjen e avionit nga Malajzia, tani vjen edhe një tjetër teori nga Bosnja dhe Hercegovi
Kukësi, ëndrra kalon nga Sarajeva Historia evropiane e Kukësit kalon nga Sarajeva, aty ku nënkampionët e vendit janë me misionin për të ruajtur avantazhin
Sarajeva shpall qytetare nderi Jolien Kohët e fundit aktorja Holliwudiane Angeline Jolie është përfolur për regjinë e një filmi për luften në Bosnje ku serbët
Davutoglu: Situata në Siri si Srebrenica dhe Sarajeva Në një takim me ministrin e jashtëm të Italiësë Giulio Terzi, homologu i tij turk Ahmet Davutoglu e ka krahasur situatën
Sarajeva zyrtare denon deklaratat e Vuk Jeremicit Sarajevë - Bosnje-Hercegovina proteston ashpër ndaj deklaratave të ministrit të jashtëm serb, V