999 rezultate për

saracini

Petrit Saraçini, këshilltar i veçantë në Ministrinë e Kulturës Aktivisti Petrit Saraçini, ka bërë të ditur se do të ketë një rol të ri. Ai do të angazhohet si këshilltar i veçantë në
Mustafa në Shkup për hapjen e një Televizioni, nuk e pret Gruevski Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të zhvillojë mbrëmjen e sotme një vizitë në Shkup, por ai nuk do të pritet nga a
Daim Hiseni: Valon Saraçini është tradhëtar Kryetari i Shoqatës Kulturore të Shqiptarëve në Maqedoni, Daim Hiseni ka akuzuar Valon Saraçinin se është një "tradhëtar
Bekim Neziri, ministri i ri i Ekonimisë Ministër i ri i Ekonomisë do të jetë Bekim Neziri. Ai do të zërë vendin e ministrit të deritanishëm, Valon Saraçini.
Edhe Valon Saraçinit i erdhi rradha të bëjë premtime: 300 vende të reja pune në Llojan! Miniera e fshatit Llojan të Komunës së Likovës, e mbyllur prej 40 vitesh, do të hapet shumë shpejt ndërsa aty do të punë
Saraçini në Llojan: Do hapim 300 vende të reja pune duke aktivizuar minierën Miniera në fshatin Llojan të komunës së Likovës do të aktivizohet. Megjithëse kjo minierë qëndron e mbyllur prej 40
Saraçini: Biznesmenët turq të interesuar për investime në Likovë Ministri i Ekonomisë, Valon Saraçini ka zhvilluar ditën e sotme një takim pune me përfaqësues të Odës Ekonomike të Stamb
American company to create 1000 jobs in Kercova Good news for Kercova in Macedonia. These is that the minister of Economy, Valon Saracini said today, when he announced
Ministri i Ekonomisë njofton për 1 mijë vende pune në Kërçovë Një lajm i shkëlqyer për Kërçovën. I tillë është cilësuar nga Ministri i Ekonomisë, Valon Saraçini,fakti se në këtë qyte
Ministri Saraçini niset për vizitë pune drejt Turqisë Ministri i Ekonomisë së Maqedonisë Valon Saraçini do të zhvillojë një vizitë pune sot në Turqi. Ai do të marrë pjesë në
Saraçini qetëson Radikën: HEC-i, projekt elektoral i Gruevskit Ministri i Ekonomisë në Qeverinë e Maqedonisë Valon Saraçini, gjatë një interviste me Zërin e Amerikës, lidhur me deviji
HEC në lumin Radika, zbardhet takimi Gjiknuri-Saraçini Ndërkohë që autoritetet vendore të Dibrës së Madhe i janë drejtuar qeverisë së Shqipërisë me kërkesën që të mos japë apr
Shkup, takim Saraçini-Gjiknuri Ministri i Ekonomisë së Republikës së Maqedonisë Valon Saraçini do të zhvillojë sot një takim bilateral me përfaqësuesit
Saraçini: 250 milionë euro investime të huaja Nëse deri në fund të vitit realizohen investimet e parashikuara, atëherë shifra do të variojë nga 200 deri në 250 milion
Biznesmenë nga Turqia do të investojnë në Maqedoni Bashkëpunimi ekonomik dhe rritja e investimeve turke në Maqedoni kanë qenë temat kryesore që Ministri i Ekonomisë Valon
Saraçini prezanton projektet shqiptare: Infrastrukturë, arsim, kulturë Projekte infrastrukturore, investime në sferën e arsimit, kulturës dhe shëndetësisë, investime në zonat ekonomike në Tet
Vazhdojnë reformat në sistemin energjitik Ministri i Ekonomise Valon Saraçini ka thënë se reformat në sektorin energjitik në Maqedoni vazhdojnë me synimin për t'u
Saraçini: Maqedonia e Kosova të thellojnë bashkëpunimin Përpjekjet nga njera anë të Kosovës dhe nga ana tjetër të Maqedonisë rezultuan të suksesshme në zhbllokimin e kufirit në
Rihapet kufiri Kosovë-Maqedoni Hapet kufiri dhe normalizohet gjendja Kosovë-Maqedoni. Edhe pse me 23 minuta vonesë të shkaktuara nga pala maqedonase, k
Saraçini optimist për krizën tregtare Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini shprehet optimist para takimit me zv/kryeministrin e Kosovës Hajerin Kuçi për zgjidh