999 rezultate për

sapun

Siç nuk e keni parë ndonjëherë, Anxhela Peristeri pozon "ujë e sapun" (FOTO LAJM) Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Anxhela Peristeri ka nisur pushimet, dhe nuk i ka kursyer fotot në rrjetet socia
Kush i vret më mirë bakteret, sapuni apo antibakteriali? Flasin ekspertët Pyetja që kemi shtruar më shpesh gjatë 3 muajve të fundit është nëse antibakteriali i vret mikrobet njësoj si sapuni?!
Pa grim, kështu duket Bora Zemani "ujë e sapun" (FOTO LAJM) Ajo është një nga moderatoret më të dashura për publikun dhe njihet për natyrën e saj sportive. Është fjala për Bora
"Ujë dhe sapun", si duket ish-Sofi e Çanit pa make up (FOTO LAJM) Që prej sa u largua nga "Zonë e Lirë", Xheni Brahaj ka marrë shumë vëmëndje si në median rozë ashu edhe në Instagram.
Pse t'i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht
Po lani frutat dhe perimet me sapun? Çfarë thonë ekspertët Koronavirusi mendohet të përhapet kryesisht përmes kontaktit person-në-person, por ai gjithashtu mund të jetojë në sipër
A ndikojnë sapunët antibakterialë në dobësimin e imunitetit Një mjeke paralajmëron se përbërësit në disa sapunë antibakterialë mund të dobësojnë sistemin tuaj imunitar. Një mjek
Mbani shënime! Shkencëtarja shqiptare zbulon 14 pikat që do t'a mbajnë larg COVID-19 nga familja juaj Koronavirusi i ri, COVID-19, ka shkaktuar 809,260 të prekur në të gjithë botën dhe 39,563 viktima. Shkencëtarja shqip
Gruaja në Tiranë shpërthen në lot, s’ka bukë për të ngrënë e as sapun të lajë duart Ndërsa kryeministri përsëriti sërish sot me gjuhë të ashpër se nuk ka varfëri ekstreme në Shqipëri, kjo grua tregon se s
"Lufta" kundër koronavirusit, arsyeja kimike pse shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Koronavirusin mund t'a marrim dhe nga frutat e perimet: Lajini me ujë të ngrohtë e sapun! Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Arma jonë e vetme! Pse sapuni dhe uji i ngrohtë funksionojnë kundër Covid-19? Koronavirusi tashmë ka pushtuar botën, duke marrë mijëra jetë, të rinj e të moshuar. Ndërkohë që po punohet për antib
Këshilla nga pedagogia shqiptare në Oxford: Ja pse sapuni vret virusin më mirë se alkooli Disa këshilla nga shqiptarja Detina Zalli, kërkuese shkencore dhe pedagoge në Oxford Angli 1- Sapuni përmban substanc
Fotografi të rezultatit pas larjes së duarve, dezinfektuesi jo aq efektiv sa mendohej (FOTO LAJM) Mund të jetë e vështirë të ndryshoni mënyrën se si keni bërë diçka deri më tani dhe papritur ta ndryshoni. Të gjithë
Si të mbrohemi nga koronavirusi! Kjo është mënyra ideale për të larë duart (VIDEO) Një prej mënyrave më të mira për tu mbrojtur nga koronavirusi është larja e duarve. Është e rëndësishme që ky proces
Virusi korona, të mërkurën nis firnizimi i shkollave me sapunë Nuk ka raste të reja të dyshuara me virusin Korona. Gjendja e gruas së prekur mbetet e qëndrueshme, ndërsa dy mjekët që
Rekomandimet e OBSH-së për koronavirusin, shkollat s’kanë sapun në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Në kohën kur bota po lufton me virusin Korona dhe ndër masat kryesore është higjiena, shumë shkolla fillore dhe të mesme
Këto gjëra nuk duhet kurrë t’i keni në banjon tuaj Nëse keni gjërat më poshtë në banjon tuaj, por kanë kohë aty, duhet të bëni kujdes. Ato mund të bëhen një burim bakte
Rrini larg sapunëve dhe detergjentëve, rrezikoni trurin e fëmijës suaj Kimikatet që përdoren në produktet plastike, sapun, kozmetikë dhe produket e pastrimi kanë drejtpërdrejt lidhje me intel