999 rezultate për

sanremo

Fitoi festivalin e Sanremo-s, italianët i gjejnë sozinë futbollist këngëtarit shqiptar (FOTO LAJM) Ermal Meta u shpall fitues në festivalin e Sanremo-s, së bashku me këngëtarin, Fabricio Moro, me këngën “Non mi avete fa
Triumfi i Ermal Metës në Sanremo gëzon ish-kryeministrin e Shqipërisë Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me çmimin e parë të fituar nga këng
Kush është Ermal Meta, shqiptari që rrëmbeu kupën e Sanremos (VIDEO) Ermal Meta ia doli të fitojë pas shumë peripecishë kupën e Sanremos duke bërë krenar gjithë shqiptarët nëpër botë. M
Triumfoi në Sanremo, kujt ia dedikon çmimin Ermal Meta (VIDEO) Këngëtari me origjinë shqiptare bashkë me Farbizio Moro rrëmbyen çmimin e parë në Sanremo. Me çmimin në dorë e plot
Bëri krenar çdo shqiptar, Ermal Meta triumfon fuqishëm në Sanremo Kantautori shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë rrëmbyer pas shumë peripecish, çmimin e madh te Sanremos. Këng
Sonte shpallet fituesi i Sanremo, do të ketë fat këngëtari shqiptar? Sanremo sot do të shpallë fituesin e rrugëtimit 5-ditor. Edhe pse pati akuza për plagjiaturë, për këngëtarin sqiptar
RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar
Bie akuza ndaj Ermal Metës për plagjiaturë, RAI: Kënga mbetet në konkurrim Këngëtari shqiptar Ermal Meta dhe ai italian Fabrizio Moro, janë akuzuar për plagjiaturë pas prezantimit të këngës “Non
Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo (VIDEO) Këngëtari shqiptar Ermal Meta marri pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rë
Një shqiptar në Sanremo, kush është talenti që na përfaqëson Sanremo 2018 mbërriti. Festivali i Këngës italiane nis sot në mbrëmje. Nga pallati Ariston i qytetit të Sanremos, do
Ermal Meta sërish në “Sanremo” me një këngë kundra terrorizmit Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta, do jetë pjesmarrës për herë të tretë në festivalin më të madh në Itali, “San
Shqiptarit i dështon hileja, parfumosi kanabisin për ti shpëtuar policisë Një shqiptar 42 ­vjeçar i identifikuar si Arian Bashmeta, banues në Sanremo të Italisë e ka pësuar shumë keq. Ai kishte
Mediat italiane lavde Ermal Metës: Një imazh i bukur për gjithë shqiptarët Kantautorin shqiptar Ermal Meta tashmë është një ndër figurat më të komentuara në Itali ku për të kanë shkruar dhe folu
Prezantuesit e “Sanremos” tallen me Juventusin (VIDEO) Festivali i njohur i muzikës italiane “Sanremo” edhe këtë vit ka zgjuar kureshtjen për organizimin, duke bërë që shikues
Ermal Meta fiton trofeun e parë në Sanremo Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka fituar trofeun e parë mbrëmjen e djeshme në Sanremo. Meta mori çmimin për këngën më
Vdekje e mistershme/ I riu shqiptar del nga palestra, bie përtokë dhe ndërron jetë Një 16-vjeçar shqiptar në Itali ka humbur jetën. Quhet Irdi Duda dhe ndërroi jetë në spitalin e Sanremo, pasi pati një d
U arrestua bashkë me familjen për drogë, dënohet 28-vjeçari shqiptar Drejtësia italiane ka dënua me 3 vite e 8 muaj burg, për shpërndarje të lëndëve narkotike. Shtetasi Xhani Gjonaj, 28 vje
Ermal Meta mbyll garën në Sanremo Këngëtari shqiptar Ermal Meta, i cili pati një jehonë të madhe edhe në Shqipëri, e ka mbyllur mbrëmjen e djeshme garën e
Këngëtari shqiptar triumfon në natën e dytë të Sanremos Kantautori shqiptar Ermal Meta është kualifikuar në finalen e madhe të Sanremos 2016. Kënga e tij "Odio le favole" (I ur
Një tjetër shqiptar ngjitet në Sanremo...(VIDEO) Një tjetër zë shqiptar është vlerësuar shumë nga kritika italiane dhe ky është 36 vjeçari Ermal Meta. Fama e tij është m