999 rezultate për

sanksioneve

Me 106 vota pro, Kuvendi zgjedh kreun e ri të KQZ-së Ilirjan Celibashi është zgjedhur kreu i ri i KQZ-së me 106 vota pro, ku Kuvendi rrëzoi më herët dhe emrin e ish-demokrat
Sinjale lufte, Kina bllokon anijen luftarake amerikane Qeveria e Kinës ka bllokuar një anije të Marinës amerikane të ankorohet në Hong Kong mes mosmarrëveshjeve gjithnjë e në
SHBA thërret mbledhje urgjente në OKB lidhur me sanksionet ndaj Koresë veriore Shtetet e Bashkuara kanë thirrur një mbledhje urgjente në Këshillin për Siguri të Kombeve të Bashkuara, më 17 shtator, p
Hakmarrja qesharake e Putinit ndaj SHBA-ve Ligjvënësit rusë miratuan unanimisht të martën, gjatë leximit të parë, projektligjin për t’u hakmarrë kundër Shteteve të
Sanksionet e SHBA, paralajmëron Rusia Ligjvënësit rusë janë duke synuar që të bëjnë të dënueshëm me burgim deri në katër vjet zbatimin e sanksioneve të vëna n
ZTE ndërpret prodhimin e smartfonëve pas sanksioneve amerikane Pas telefonave të mençur ZTE në shumë vende nuk janë më në dispozicion në Kinë, kompania duhet të pranojë probleme. M
Priten sanksione të reja ndaj Rusisë Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbës
Uashingtoni sanksionon përgjegjës rusë dhe ministra separatistë për konfliktin ukrainas Thesari amerikan njoftoi sot sanksione të reja të lidhura me konfliktin në Ukrainë dhe me aneksimin e Krimesë nga Moska,
Trump vlerëson impaktin e sanksioneve mbi Korenë e Veriut Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se sanksionet e vendosura kundër Koresë së Veriut kanë filluar të kenë nj
UEFA gobit Kolnin pas trazirave në Londër Qeveria e futbollit europian ka vendosur të ndërhyjë sërish, përmes sanksioneve dhe gjobave, për të ndëshkuar klubet pro
SHBA-Koreja e Jugut, marrëveshje për intesifikimin e sanksioneve ndaj Phenianit Presidenti amerikan, Donald Trump dhe ai i Koresë së Jugut, Moon Jae-in kanë rënë dakord që të intensifikojnë sanksionet
Prag lufte, Peniani tregon "dhëmbët" : Do t'a bëjmë hi SHBA-në Koreja e Veriut ka kërcënuar të sulmojë me armë nukleare Japoninë dhe t’i kthejë SHBA-të në hi dhe errësirë, pas sanksio
Gjermania del kundër SHBA-ve për sanksionet ndaj Rusisë Vala e re e sanksioneve amerikane kundër Rusisë ka thelluar përçarjen mes aleatëve perëndimorë. Gjermania i kërkoi K
Irani do t’iu përgjigjet sanksioneve të SHBA-ve Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka deklaruar se vendi i tij do të përgjigjet nëse Shtetet e Bashkuara miratojnë ligj
Shkelje të sanksioneve për Rusinë, dënohet Exxon Mobile Departamenti i thesarit të Shteteve të Bashkuara ka dënuar gjigantin e naftës dhe të gazit, Exxon Mobil, me 2 milionë do
Seuli kërkon riforcimin e sanksioneve kundër Koresë Veriore past testit të radhës Presidenti koreano-jugor u shpreh sot në Berlin për sanksione të riforcuara kundër Phenianit, pas lëshimit për herë të p
Sanksionet e reja amerikane, Putin tjetër paralajmërim për SHBA Ende nuk është e qartë nëse projektligji për sanksionet e reja të SHBA-së ndaj Rusisë do të marrë vërtetë formën e ligji
Putin “kërcënon” Trump-in: Sanksionet do komplikojnë marrëdhëniet SHBA-Rusi Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se është shumë herët të flitet për hakmarrje kundër rundit të ri të mundshëm të
Berlini kritik ndaj sanksioneve të reja të SHBA-ve Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka shprehur shqetësimin e saj, pasi sanksionet e reja të propozuara nga SHBA kundër R
Der Spiegel: Maqedonia të bëhet gati për sanksionet e BE-së Kriza politike në Maqedoni dhe refuzimi i Ivanovit për të dhënë mandatin shumicës parlamentare, ka bërë që Bashkimi Euro