999 rezultate për

sanksionet

Dedikimet e futbollistëve për George Floyd, FIFA ia lë në dorë kampionateve për sanksionet FA gjermane (DFB) thotë se po shqyrton sanksionet ndaj lojtarëve pasi disa festuan në dedikim të Floyd këtë fundjavë.
Kurti nuk i mohon sanksionet e Amerikës Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot para mediave se nuk beson që Shtetet e Bashkuara do të kenë sanksione ndaj
Qendroni larg këtyre tre ministrave, ndryshe "digjeni": SHBA-të vendosin sanksione ndaj zyrtarëve turq pas luftës në Siri Departamenti i Thesarit në SHBA ka vendosur sanksione ndaj tre ministrave të qeverisë së Turqisë pas operacionit të nisu
"Do pendoheni rëndë", anijet iraniane sulmojnë tankerin britanik Britania tha se tri anije iraniane “bënë përpjekje të ndalojnë” një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzi
SHBA-të vendosin sanksione ndaj liderit suprem iranian Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit.
Irani shpall ushtrinë amerikane organizatë terroriste Parlamenti i Iranit miratoi një ligj që i klasifikon të gjitha forcat e ushtrisë amerikane si terroriste. Agjencia ir
Trump rrëfen takimin me diktatorin, pse dështuan në marrëveshje Samiti në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong-un ka përfunduar pa marrëveshje, pa
SHBA vijon me sanksionet ndaj Kosovës për taksën Përveç mosdhënies së vizës amerikane për kryeministrin Ramush Haradinaj dhe anulimit të vizitës së gjeneralit Timothy Or
SHBA nuk ndalet deri sa ta shpëtojë popullin iranian nga diktatura Këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare, John Bolton është zotuar gjatë kësaj të marte ta “shtrydhë” Iranin deri në
Diktatura iraniane në panik, përpiqen të manipulojnë duke sulmuar Trumpin Lideri iranian Ayatollah Khamenei tha se politikat e presidentit amerikan Donald Trump po përballen me kundërshtime nga
Erdogani dorëzohet para Trumpit, SHBA heq sanksionet për ministrat e tij Departamenti Amerikan i Thesarit hoqi sanksionet ndaj ministrit të Brendshëm turk, Süleyman Soylu dhe ministrit të Drejt
SHBA thërret mbledhje urgjente në OKB lidhur me sanksionet ndaj Koresë veriore Shtetet e Bashkuara kanë thirrur një mbledhje urgjente në Këshillin për Siguri të Kombeve të Bashkuara, më 17 shtator, p
Lira turke dobësohet akoma më shumë përballë dollarit Lira turke u dobësua të martën, pas paralajmërimit të ministrit të financave Berat Albajrak se sanksionet tregtare të SH
Italia qëndron pranë Donald Trump kundër Rusisë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, thanë se nuk kanë plane pë
Mediat koreanoveriore: Takimi Trump-Kim, fitore e madhe Koreja e Veriut e ka cilësuar takimin Trump-Kim Jong un si një fitore të madhe për vendin me median shtetërore që raport
Irani i kundërpërgjigjet Amerikës për kushtet Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha se Shtetet e Bashkuara nuk mund të marrin vendime për vendin e tij. Rohani i b
Sanksionet e SHBA, paralajmëron Rusia Ligjvënësit rusë janë duke synuar që të bëjnë të dënueshëm me burgim deri në katër vjet zbatimin e sanksioneve të vëna n
Trump shton sanksionet ndaj Iranit Thesari amerikan ka vendosur sanksione të reja kundër Iranit. “Departamenti Amerikan i Thesarit ka vendosur në listën
Ambasadori i ri i SHBA në Berlin: Kompanitë gjermane të tërhiqen nga Irani Menjëherë pasi i paraqiti letrat kredenciale presidentit gjerman, ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara në Gjermani, R
Liderët e dy Koreve, përcaktohet vendtakimi i 27 prillit Takimi i 27 prillit ndërmjet Presidentit të Koresë Jugore Moon Jae-in dhe Presidentit të Koresë Jugore Kim Jong-un është