999 rezultate për

samitin

Shqipëria e Serbia, pa pasaporta, edhe Kosova në Samitin e Sofjes për tregun rajonal Qytetarët e Shqipërisë dhe Serbisë do të lëvizin tashmë vetëm me karta identiteti. Marrëveshja është nënshkruar onli
Gjykata e mbështetur nga BE-ja "shkatërron" planin e SHBA-së për samitin e Kosovës Një gjykatë e krimeve të luftës të mbështetur nga BE-ja ka stigmatizuar publikisht presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, d
''Hap i vogël drejt anëtarësimit'', koronavirusi prishi planet për Samitin e Zagrebit BE-ja ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e koronës dhe rinovon premtimin për pranim. Një tjetër hap i vo
Thaçi në Samitin e Zagrebit kërkon liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Samitin e Zagrebit ka përsëritur nevojën urgjente për liberalizim të
El Pais: Spanja, e hapur ta njohë Kosovën nëse arrin marrëveshje me Serbinë Gazeta e madhe spanjolle “ElPais” ia ka kushtuar një shkrim të gjatë vendimit të Spanjës për të marrë pjesë në Samitin B
Thaçi përfaqëson Kosovën në Samitin e Zagrebit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet nesër përmes n
KE organizion më 4 maj samitin global të reagimit ndaj koronavirusit, cili është plani (VIDEO) Shpërthimi i pandemisë së koronavirusit ka nxitur KE të mbajë një samit lidhur me reaimin ndaj tij. Presidentja e Kom
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë (VIDEO) Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhsh
MINISHENGENI/ DW: Si lindi ideja dhe katër pikat që synon Një rajon me treg pune dhe sisteme të unifikuara, kufij të hapur, lehtësira transporti dhe tregtie, joshës për investito
Rama niset për Londër, ka një mesazh për qytetarët Kryeministri Rama sot do të niset në Londër në samitin e NATO-s. Me anë të një video-mesazhi ka njoftuar se nuk do të
Rama shkon sot në Samitin e NATO-s, çfarë pritet të kërkojë Në mbledhjen e gjashtë të jashtëzakonshme, kryeministri Edi Rama deklaroi se sot do të niset për në Londër, me rastin e
Gratë e PD-së rrethojnë Silvio Berlusconin në Samitin e PPE Partia Demokratike po merr pjesë Samiti i Partive Popullore Evropiane. Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi ndo
Kurti e cilëson të gabueshëm Samitin e Ohrit, i përgjigjet Edi Ramës (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samit
Zaev: Vazhdojmë reformat për të marrë vendim pozitiv në samitin e Zagrebit (VIDEO) Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor që mbahet në Gjenevë në organizim të Forumit Botëror Ekonomik, kryeminis
Ç'po ndodh me raportet Kosovë-Çeki? Haradinaj anullon vizitën në Pragë Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet s
Haradinaj: Bllokova ndarjen e Kosovës në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në RTV 21 bisedoi për temën e dialogut dhe ndarjes së Kosovë
Elegante dhe plot sharm, gratë e liderëve të G7 shëtisin në kopshtin me trëndafila (FOTO LAJM) Liderët e kombeve më të fuqishme në botë janë mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskut
Surpriza e pakëndshme që iu bë Trumpit në Samitin e G7 Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka realizuar një vizitë të papritur në samitin e shtatë vendeve më të i
Haradinaj përfaqëson Kosovën në samitin e Ballkanit Perëndimor Në kuadër të procesit të Berlinit sot dhe nesër do të zhvillohet në Poznan Konferenca e Ballkanit Perëndimor. Kryemin
Çfarë pritet të ndodhë me Samitin e Parisit Kosova po bën përgatitjet e duhura për takimin e Parisit që mbahet më 1 korrik, si vazhdimësi e Samitit të Berlinit dhe