999 rezultate për

samiti

Paralajmërimi tronditës i ish-ministres maqedonase, çfarë ndodhi në Samitin e Sofjes Ish ministra e jashme e Maqedonisë, Ilinka Mitreva në emisionin "Samo Vistina", ka thënë se ka qenë provokim, e jo rastë
Reagimi i parë nga qeveria: Kemi zgjidhje për emrin Në debatin në “360 shkallë”, temë ishte samiti i BE-Ballkani Perëndimor në Sofje dhe rezultati nga ai, në plan të parë i
RCC në Samitin e Sofjes, Svilanoviç kërkon integrim real dhe virtual për Ballkanin Sofje - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal Goran Svilanoviç mori pjesë sot në Samitin e BE-së
Serbët në alarm, Kosova po trajtohet si shtet nga BE Mediat serbe po e quajnë goditje me thikë pas shpine prezencën e Aleksander Vuçic sot në Samitin e Sofjes. Në një ana
Zbardhet deklarata e Samitit të Sofjes (FOTO LAJM) Bashkimi Europian dhe shtetet e Ballkanit Perëndimor e kanë kondensuar Samitin e Sofjes në një deklaratë të përbashkët t
Thaçi bisedon për dialogun me Johannes Hahn Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Qendrën e Kulturës në Sofje, ku është duke u mbajtur Samitit i BE-së me
Liderët e Kosovës nuk e nisin samitin pa e pirë një kafe (FOTO LAJM) Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli janë takuar për
Tusk thotë fjalë të mira për Ballkanin para samitit Presidenti i Këshillit Evropian, Donal Tusk, ka folur një ditë para takimit që pritet të ndodh më 17 Maj në Sofje. Thotë
Thaçi dhe Vuçiç nisen për në Sofje Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të marrë pjesë në Samitin e BE dhe udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në Sofje të en
Spanja bën sikur harron masakrat serbe, paturpësisht nuk merr pjesë në Samitin e Sofjes Kryeministri spanjoll Marianne Rahoy definitivisht nuk do të marrë pjesë në Samitin e BE në Sofje, për shkak të qëndrimi
Haradinaj nuk e toleron Thaçin, shkon në Samitin e Sofjes Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se nesër do të udhëtojë bashkë me presidentin Hashim Thaçi dhe zëvendëskryemi
Para samitit me Trump, Koreja e Veriut nis çmontimin e vendit të testeve bërthamore Koreja e Veriut ka bërë të ditur se do të çmontojë vendin e saj të testeve bërthamore, dhe lajmi bëhet i ditur nga agjen
Spanja për arsye banale nuk merr pjesë në Samitin e Sofjes Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, definitivisht nuk do të marrë pjesë në samitin e BE-së - Ballkanin Perëndimor në
Spanja rrezikon ta dështojë Samitin e Sofjes Bashkimi Evropian po përpiqet me finesë diplomatike të pengojë përplasjet për shkak të Kosovës në samitin e Ballkanit Pe
Zaev e konfirmon, në samitin e BE do të takohet me Tsipras Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka konfirmuar njoftimin e zërave në mediat greke se në samitin e BE-së për Ballkani
Siç pritej, Thaçi përfaqëson Kosovën në samitin e Sofjes Gjatë këtij muaji Bullgaria e cila mban Presidencën e Këshillit të BE-së do të pres udhëheqësit e 27 vendeve të BE-së dh
Osmani merr pjesë në samitin e Bërdo Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, merr pjesë në Samitin e shefave të shteteve dhe qeveriv
Bullgaria mohon gjithçka: Spanja s’ka përdorur veto për Kosovën në Samitin e Sofjes Në mediat spanjolle, ka qarkulluar lajmi se kryeministri spanjoll Rajoy, nuk kishte pranuar ta nënshkruante një tekst që
Spanja përsëri i nxjerr probleme Kosovës, nuk nënshkruan dokumentin për samit Spanja ka vënë veto në tekstin e përbashkët të deklaratës që planifikohet të publikohet në Samitin e Sofjes, shkruan El
Tusk do të zhvilloj turne Ballkanik: Në Shkup më 27 prill Kabineti i Presidentit të Këshillit të Europës, Donald Tusk, konfirmoi se do të marrë pjesë në samitin e Brdo-Brionit më