999 rezultate për

samit

Veliaj kopjon Ramën në Samitin e PS, hyjnë në krahë të njëri-tjetrit (FOTO LAJM) Prej disa minutash ka nisur në Pallatin e Kongreseve, Samiti i Partisë Socialiste. Ndërkohë në këtë Kongres ka mbërr
Të lodhur e me pjata bosh, çfarë nuk u pa në Samitin 670 milionësh të Diasporës Samiti i Dytë i Diasporës i drejturar nga minsitri Pandeli Majko beri bujë të madhe në vend. Ky samit u komentua gja
Pyesni Gent Cakën o injorantë! Gazetari tallet keq me Ramën Gazetari Andi Bejtja ka reaguar ashpër ndaj atij që qeveria e quajti "Samiti i Diasporës". Përmes një postimi në Fac
"Shumë para për asgjë", DW e ashpër me Samitin e qeverisë Rama S(ulltan H)amiti e quan me ironi shkrimtari gjuhëmprehtë Agron Tufa Samitin e Dytë të Diasporës që po zhvillohet në data
Samit vakie, Rama sulmon edhe “kazanët e Diasporës” Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë mbrëmjes gala të Samitit të Diasporës ku janë ndarë edhe një sërë çmimesh për pjesë
Lazim Destani, në Samitin e II të Diasporës Shqiptare Samiti i II-të i Diasporës Shqiptare, që po mbahet këto ditë në Tiranë, i ka nisur punimet sot para dite. Në ceremoninë
Trump rrëfen takimin me diktatorin, pse dështuan në marrëveshje Samiti në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong-un ka përfunduar pa marrëveshje, pa
Zbulohet shteti i takimit të Trump me diktatorin Kim Jong Presidenti Donald Trump tha të premten se diplomatët amerikanë kishin pasur një “takim shumë produktiv” me zyrtarët e Ko
Rindizet lufta mes klanit të Gashit dhe atij të Kasamit për "Besën" Procesi gjyqësor për atë se kujt i takon Lëvizja Besa do të nisë nga fillimi. Gjykata Apelit ka pranuar ankesën e kr
Alpinisti ngjit majën e Everestit por ka një suprizë të hidhur për Edi Ramën (FOTO LAJM) Alpinisti shqiptar Flori Haçkaj, i cili arriti të ngjisë edhe majën e Everestit, i ka thënë publikosht ‘JO’ ftesës së am
Alla Zidane, shikoni golin e çmendur të Pajtim Kasamit ndaj Luzernit (VIDEO) Mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami ka shënuar një supergol për skuadrën e tij FC Sion ndaj Luzernit. Kasami shënoi go
Samit në Teheran për Idlibin, SHBA: Ka prova se po përgatiten armët kimike Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se ekzistojnë prova domethënëse që forcat qeveritare siriane po përgatitin armët kimik
Zaev vendos të mos shkojë në Samitin e Durrësit Për shkak të kushteve të këqija klimatike, delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev ka anuluar vizit
Incidenti me Edi Ramën që nuk e pamë gjatë samitit (FOTO LAJM) Kushtet e motit e kanë vështirëruar konferencën për media të mbajtur nga kryeministrat e katër shteteve të Ballkanit Per
Haradinaj e dëgjon këshillën e Ramës, heq kollaren (VIDEO) Në nisje të samitit të kryeministrave të Ballkanit i pari që mbërriti ishte Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me
Nis samiti i kryeministrave në Durrës, temat që do të diskutohen (VIDEO) Ka nisur Samiti i Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i cili po mbahet në vilën qeveritare të Durrësit. Në takim
Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
Tapë në samitin e Natos? Juncker: Ah sikur të ishte ashtu, e vërteta është se (VIDEO) Kanë bërë xhiron e rrjetit pamjet ku shfaqet presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker duke u kalamendur, m
Juncker "tapë" në samitin e NATO-s (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker mbrëmë para mbrëmjes se liderëve të NATO-s ka humbur balancën dhe d
Presidentja e Kroacisë nuk ndalet, dhuron fanella në samitin e NATO-s (FOTO LAJM) Presidenti kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic është një tifozë e "zjarrtë" e Kombëtares së saj, ku së fundmi u bë "kryefja