999 rezultate për

salla

"Burri i infektuar, gruaja jo": Mjeku shpjegon misterin shkencor Mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda, thotë se qeveritë dështuan për të marrë masa për përballimin e pandemisë së k
Arjani i sulet Shqipes: Je xheloze, tani që e ke sallamin për vete të shohim Karakteri i Shqipes gjithmonë është komentuar në studion e “PërPuthen” dhe nga publiku jashtë ekranit. Ata e kanë cilësu
Pamjet po bëjnë xhiron e botës: Arratisje spektakolare nga salla e gjyqit, polici fluturon mbi shkallë por e pëson keq (VIDEO) Një burrë i dënuar për trafik droge ka arritur të largohet në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit. Në mënyrë spekt
"O shqipe që fluturoni me sallata e zarzavate", Rama flet për zgjerimin e Greqisë në detin Jon Ditët e fundit është hapur debati i zgjerimit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Teksa është përplasur me Gjuzin, R
Të shtënat në Shtëpinë e Bardhë, Trump nxirret me urgjencë nga konferenca për shtyp Presidenti amerikan, Donald Trump u nxorr befasisht nga salla e konferencës së shtypit së Shtëpisë së Bardhë, pak pasi p
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Përplasje në Kuvend, Gashi i LDK-së kërkon përjashtimin e deputetit të VV Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, në seancës e sotme e ka quajtur qeverinë e Avdullah Hotit “qeveri koti”
Shkrin dhjamin dhe detoksikon sistemin tretës, dieta 3 ditore me qershi Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfar
Skandaloze! Si përdoren pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të dëmshme për shëndetin në spërkatj
Pse njerëzit janë lodhur nga kjo foto klishe? (FOTO LAJM) Teksa lundroni në Internet nuk ka shans që të mos ndesheni me ndonjë foto të tipit ku një grua që mban sallatën në dorë,
Kjo është receta e vetme e sallatës Cezar në kushte shtëpie Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta bukë të fortë (e ndenjur), e prerë
Nis seanca e Kuvendit në Kosovë, Osmani: Salla është e pasigurtë Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për votimin e buxhetit për vitin 2020. Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka fo
Mish e djathë me vete, shqiptarët çudisin autoritetet në aeroportin italian Dy shqiptarë kanë çuditur aeroportin në Itali pas asaj që iu zbulua në valixhe. Ata kishin 25 kilogramë mish, sallam
Braçe: Rekomandohet vitaminë C, B, D, nuk ua marrin orizin e sallamin! (VIDEO) Zëvendës kryeministri Erion Braçe është revoltuar nga paniku i krijuar sot në Shqipëri. Në rrjetet sociale janë shpër
Pse njerëzit janë lodhur nga kjo foto klishe? (FOTO LAJM) Teksa lundroni në Internet nuk ka shans që të mos ndesheni me ndonjë foto të tipit ku një grua që mban sallatën në dorë,
"Ishte pyetje pa lidhje", Mourinho injoron keq gazetarin dhe largohet nga salla (VIDEO) Jose Mourinho njihet edhe për temperamentin e tij gjaknxehtë, teksa ka bërë një reagim të keq gjatë konferencës për medi
16 vite burg, i riu që vrau shokun kërkon mëshirë: Kishim pirë drogë! 16 vite heqje lirie për të riun i cili nën ndikimin e substancave narkotike theri për vdekje shokun e tij. Muhamet Sa
Do ngeleni pa mend, kjo është vila luksoze e Behgjet Pacollit (FOTO LAJM) Biznesmeni nga Hajvalia Behgjet Pacolli, e dorezoi sot detyren, por tani do të pushojë e relaksohet në hapësirat e jasht
155 vjet nga krijimi i sallatës ruse, si u shpik receta? Viti 2018 shënon 155 vjetorin e krijimit të recetës popullore të Olivierit, e cilësuar dhe e njohur në të gjithë botën s
E thjeshtë dhe e shijshme, kjo sallatë do ju nderojë në darkën e sotme E dimë që të gjithë i keni sytë tek gjeli i detit me përshesh, mishi i pjekur dhe bakllavaja, megjithatë s'mund t'i thon